rp Queen of the Damned 2002.jpg
Nejlepší na tomto upířím filmu je jeho hudba, zbytek nestojí moc za řeč…
Upír Lestat před několika desetiletími dobrovolně ulehl ke spánku a byl by v něm možná dodnes, kdyby do jeho starého domu nepřišla začínající rocková kapela, která jej začala používat jako svou zkušebnu. Probudili tím Lestata, který náhle zatoužil stát se uznávanou rockovou hvězdou a ve svých písních přinést všem upírům své ukryté poselství. Jenže to se nemrtvým samozřejmě nelíbí, protože až doteď žili v anonymitě. Jeho probuzení upoutá pozornost i mladé Jesse, která je členkou skupiny lidí nazvané Talamasca, která monitoruje pohyb upírů a jejich minulost. Lestatova rostoucí popularita a připravovaný koncert zaujmou i Mariuse – upíra který jej stvořil a ten se tedy za ním vydává, aby jej varoval nejen před nebezpečím, kterému hrozí ze strany naštvaných upírů, ale i před samotnou královnou upírů Akashou. Ta se totiž také probudila z dlouhého spánku a má o něj eminentní zájem. Jenže se neštítí vysát do poslední kapky nejen lidské oběti, ale s oblibou zabíjí i ve vlastních řadách…
Český název: Královna prokletých
Režie: Michael Rymer
Rok výroby: 2002
Délka: 101 min
Země: USA / Austrálie
Hrají:
Stuart Townsend...(Lestat)
Marguerite Moreau...(Jesse)
Vincent Perez...(Marius)
Aaliyah...(Akasha)
Paul McGann...(David Talbot)
Lena Olin...(Maharet)
...a další
Předem je potřeba říci, že byl tento film věnován památce tragicky zemřelé Aaliyah, která nepřežila leteckou havárii půlroku před oficiální premiérou. Tento nepříliš povedený upíří kousek se nechal inspirovat třetím románem spisovatelky Anne Rice - The Vampire Chronicles series: The Queen of the Damned. Někteří o něm dokonce mluví jako o volném pokračování známého Interview s upírem, ve kterém se v hlavních rolích objevili Brad Pitt a Tom Cruise. Společného toho však opravdu moc nemají. Snad jen postavou Lestata, protože kvalitou rozhodně ne.
Jde totiž o další z řady ”EMO” hororů, které mají diváka spíše rozplakat štěstím, než ho nějakým výraznějším způsobem vyděsit. Co se týká děje (tvůrčí myšlenky) tak ta není vyloženě špatná, ale její realizace zcela otřesná. Upíří filmy mám docela rád, ale spíše staré klasiky, než ty novodobé výplachy. Moc se mi totiž nelíbí, že z upírů udělají maskéři hotové metrosexuály, nebo ještě hůře jakousi formu „EMO“ kreatur, které mě vyloženě odpuzují. Každopádně by se tu našlo i několik slibných pasáží / momentů – zvláště pak pohled do Lestatovy minulosti a příchod královny Akashy na scénu.
Masakr v upířím baru, nebo na samotném koncertě byl ještě v rámci možností snesitelný – jen ta digitální vzplanutí byly hrozná, ale alespoň se u toho divák nenudil. Jenomže největším podíl na tom měl hlavně hudební doprovod. Ten byl vskutku vydařený. Však se na soundtracku podílelo hned několik STARS: Wayne Static ze Static-X („Not Meant for Me“), David Draiman z Disturbed („Forsaken“), Chester Bennington z Linkin Park („System“), Marilyn Manson („Redeemer“) a Jay Gordon z Orgy („Slept So Long“). Bohužel po stránce hereckých výkonů, už to tak oslňující nebylo. Nenašel jsem tu nikoho, kdo by si získal mé plné sympatie. Sorry Aaliyah…
Hodnocení:
40%
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Odebírat
Přihlášení
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější komentáře