Kritiky.cz > Krátké recenze

Mír v Marseille

Francouzský frajer přes gangsterky Olivier Marchal si natočil seriál na své nejoblíbenější téma, tedy prostředí drogové mafie, což je žánr, ve kterém je jako ryba ve vodě, takže je... Read more »

Holky bez zábran

Příjemná feel good žánrovka ze střední, které sice chybí pořádnéj humor, ale je sympatická, dravá, hezky natočená a rychle odsýpá. Dívky si založí na střední Fight Club a dávají... Read more »

Satanic Hispanics

Nová povídková antologie vycházející z mýtů Latinské Ameriky, kolem které se motají jední z nejlepších Latinsko amerických tvůrců, ale bohužel mi to přišlo celé průměrné. Policie vnikne do domu... Read more »

Red Rooms

Artový Soudní Thriller z Kanady! Začíná soudní líčení Ludovica Chevaliera, který je odsouzen z vražd tří mladých holčiček, kde došlo i na Snuff videa a prodej na Dark Web,... Read more »

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech

Prequel k Hunger Games není špatným filmem, má své světlé chvilky, ale samotné hladové hry, což měl být hlavní highlight není bohužel tak strhující, jak jsem očekával. Začínají 10.... Read more »

Věřící 2

Na Netflix dorazilo pokračování korejského remaku Believer ( originál je z Číny Drug War) a u nás teda zatím dostává od lidí sodu. Určitě to není tak špatné, ale... Read more »

Little Bone Lodge

Překvapivě sympatický hororový thriller pracující se známou šablonou a ikdyž se nesnaží přinést něco nového, tak funguje fajn. Mám rád tyhle filmy, kde se někdo cizí objeví před barákem... Read more »

Den díkůvzdání

Ještě větší pecka než jsem doufal a Eli Roth natočil svůj nejlepší horor a zároveň nejlepší Slasher dost možná za dekádu. Ukrutnéj Masakr, který strká do kapsy všechny Vřískoty,... Read more »

Nic

Psychologické drama řízlé Thrillerem se sociálním přesahnem. Kdo rád Sever a především ženy, které mají děti, si klidně hvězdu mohou připsat. Příběh se zaměřuje na žáky 9. třídy, kde... Read more »

Napoleon

Ridley Scott a další historický zářez tentokrát si vybral historickou ikonu Napoleóna a dle ukázek se čekal adept na film roku, to však dle aktuálního hodnocení 72% rozhodně nebude... Read more »

Jawan

Indickéj 3 hodinovéj Nářezovéj Blockbuster, který je vyzrálou a komplexní podívanou. Režisér Atlee Kumar natočil svůj první velký projekt a je z toho velký globální hit a druhý největší... Read more »

#annaismissing

Špičkový Detektivní Thriller z Česka evropského střihu, který ve světě neudělá ostudu a za mne teda i nejlepšÍ Thriller, co kdy u nás vznikl. Příběh se zaměřuje na provokativní... Read more »

Anthropophagus 2

Italský Slasher/ Exploiťák který má říz! Film je tak trochu návrat 10 let zpátky, kdy tyhle žánrovky vznikaly jak na běžicím páse a touha po Gore byla uspokojena velmi... Read more »

Zabiják

David Fincher si vybral slabší chvilku. Trailerem lákal na atraktivní Thriller o nájemném vrahovi, což se zdálo být jako jeho nejsilnější stránka, jenže samotný výsledek není příliš uspokojivý. První... Read more »

Modrooký samuraj

Cesta za pomstou tě zničí. Asi toto poselství jsem vyčetl z této osmi dílné série, která mě opravdu příjemně překvapila a svým vizuálním provedením naprosto očarovala. Bohužel vizuální stránka... Read more »

Přízraky v Benátkách

Že já blbec mu dal znova šanci, ale za mne to teda ani do třetice to nevyšlo. Hercule Poirot je pro mne snad nejnudnější a nejméně zajímavý detektiv ze... Read more »

Stvořitel

Když jsem zjistil, že jsem ještě neviděl žádné letošní sci-fi, řekl jsem si, že to tak nemohu nechat a zašel jsem si do kina na Stvořitele. Bez jakýchkoli očekávání... Read more »

Pět nocí u Freddyho

V kinech horor slaví velký úspěch, ale za mne dost možná nejzbytečnější mainstream horor roku. Film je dle slavné hry, kterou jsem nikdy nehrál,ale vzhledem k námětu si moc... Read more »

Suitable Flesh

Joe Lynch a adaptace povídky od H.P. Lovecrafta. Je to tak trochu televizní hororový Thrller, který jakoby vypadl z 90.tek a pro někoho bude neúprosný, já s ním však... Read more »

Bourneovo ultimátum

Není častým jevem, aby bylo každé další pokračování v sérii lepší než to předchozí. Tady se to povedlo a Bourneovo ultimátum tak hravě strká do kapsy své dva předchůdce.... Read more »

Obchodníci s bolestí

Mám tyhle filmy rád, ale chyběl tomu větší tah na branku, dravější tempo i lepší situačnější humor. Wall Street i Dumb Money je teda o level možná o dva... Read more »

Dálniční hlídka

Tento film je dlouhý a rozlehlý jako celý Texas s jeho nekonečně rovnými silnicemi. Než někam dojedete, tak to hrozně dlouho trvá a tak je to i s tímto... Read more »

300: Vzestup říše

300 Vzestup říše je pouhým stínem bitvy u Thermopyl, i když se snaží být krvavější, cinematičtější, nabízí více soubojů a i slowmotionů a ukazuje i trochu více té nahoty.... Read more »

Beckham

Beckham je pojem a toto jméno zná i člověk, který se o fotbal ani špetku nezajímá. A nakonec i v tomto duchu je celá tato série. Všichni Davida chválí... Read more »

Cuando acecha la maldad

Šel jsem si pro plný kotel a dostal jsem plný Kotel. INSANE!! Demian Rugna už jednou stihl zazářit parádním creepy Atterados, ale to co předvádí tady z něj jasně... Read more »

Podivuhodný příběh Henryho Sugara

Mé první setkání s tvorbou Wese Andersona. Nikdy předtím jsem od něj nic neviděl a jediné co jsem tak nějak věděl, že má osobitý styl. A právě proto jsem... Read more »

Otrava

Druhá Andersonem zfilmovaná povídka Roalda Dahla už není tak brilantní jako v případě Podivuhodného příběhu Henryho Sugara. Ale jen o kapku. Je to vlastně úplně to samé jako v... Read more »

Labuť

Ze všech povídek Roalda Dahla, které letos Wes Anderson poctil přenesením na filmové plátno, dopadla Labuť v mých očích nejhůře. Technické zpracování včetně stylu vyprávění a citu pro detail... Read more »

Krysař

Poslední Andersonova adaptace Dahlovy povídky. A dost se povedla. Tradičně má opravdu bravurní vizuální  provedení. A tentokrát nám svérázné vyprávění líčí i zajímavý příběh. Vedle Podivuhodného příběhu Henryho Sugara... Read more »

The Royal Hotel

Sympatický malý Drama/Thriller s australskými rednecks. Dvě kamarádky kývnou na pracovní nabídku daleko od jejich domova, kdesi v Australii, kde by šly vypomáhat v hospodě, aby si vydělaly extra... Read more »

Muž na laně

Skutečně působivý kousek jednoho z největších artistických bláznů Philippa Petita. Jeho sen projít se po laně skoro 420 metrů nad zemí dokazuje, že takových jako tento Francouz není mnoho.... Read more »

Devils

Korejský debut jako Víno! Z hlavního hrdiny záporák!  Neznámý režisér si vzal na paškál oblíbenou korejskou tématiku sériových vrahů a šikovně vymyslel originální příběh a je tu přesně to,... Read more »

Klik - život na dálkové ovládání

Ovladači lhát nemůžeš. Ovladač nepodvedeš. - Klik - život na dálkové ovládání je komedií, kterou člověk uvítá po náročném dni. Neurazí, ale ani úplně nenadchne. Námět to není špatný,... Read more »

Saw X

Ouu Yasss!! Saw X je pro mne příjemným překvapením a série se vrací v plné síle. Já osobně mám hodně rád celou sérii, je to hezká přehlídka gore scén... Read more »

Bešenstvo

Sympatický Ruský Survival křížený Animal Hororem. Rusové občas umí překvapit a tentokrát si vybrali vděčné a atraktivní téma, které zkrátka můžu a byť to nějaké mouchy má, tak jde... Read more »

Sound of Freedom

Krimi/Drama/Thriller dle skutečných událostí na téma únosu dětí a jejich následné sexuální zotročení. Alejandro Monteverde natočil film, kolem kterého se stal velký rozruch a v zámoří se stal nečekaným... Read more »

Night of the Hunted

Až moc obyčejný Thriller od Francouzů od kdysi talentovaného Khalfouna. Khalfoun nám v minulosti natočil fajnový thriller P2 a výborný remake Maniaca, takže na magory má docela čich, ale... Read more »

Simpsonovi - Série 34

Stojím si za tím, že Simpsonovi měli skončit epizodou Flandersův žebřík, jelikož ta závěrečná sekvence by tomuto seriálu dopřála důstojný konec. Ovšem nestalo se tak a tvůrci oznámili další... Read more »

Zabijáci rozkvetlého měsíce

Uvědomil jsem si, že už jsem nějakou dobu nebyl v kině a začalo mi to chybět. A tak jsem chvíli zvažoval, na co zajdu. Jakmile jsem však viděl, že... Read more »

Expend4bles: Postr4datelní

Čtvrté a snad i poslední Expendables propadlo z nadpůměrné, zábavné a cástingem nabité akční série do vod průměrnosti, která z toho smrdí všemi směry. Chtělo to lepšího režiséra. Scott... Read more »

Naprostý zabiják

Sympatický komediální hororový slasher se zábavným konceptem cestování v čase. Vrah 16tek se vrací po 35 letech na scénu, aby zabil 17 letou hlavní hrdinku, jenže při vzájemném souboji... Read more »

Kde domov můj?

Mezi každodenní diváky nepatřím, avšak občas mi nějaký ten díl neunikne. O žádnou vlajkovou loď soutěžních pořadů se rozhodně nejedná. Tvůrci Kde domov můj? si z podobných projektů jako... Read more »

Démon ve mně

Nový démonický horor měl potenciál díky netradičnímu Indickému Lóre, ale drží se zkrátka moc zpátky a je to bohužel i nuda. Ještě, že film vyšel o měsíc dříve, než... Read more »

Seminář

Solidní Švédská vybíjená! Překvapení přišlo tam, kde se čekalo nejméně. O Konferenci jsem nevěděl téměř nic, takže jsem šel do filmu nepolíbený a musím říct, že po všech těch... Read more »

Peníze těch tupců

Další pravdivý strhující a napínavý příběh dle skutečných událostí, který chytne za koule a nepustí. Klidně bych ho zařadil jako bratříčka letošních Air a Tetris, Jde o boj Davida... Read more »

Dark Harvest

David Slade režisér jedné z nejlepších upířin 30 dní Dlouhá Noc je po delší odmlce zpět a přinesl halloweenský monster slasher, který má své světlé chvilky, ale potenciál byl... Read more »

Pat a Mat - Série 3

V rámci mé rekapitulace tohoto proslulého seriálu jsem samozřejmě nemohl 3. sérii opomenout. Byla by to totiž velká škoda. Pamatuji, jak jsem měl coby malý capart DVD s touto... Read more »

Temná Sklizeň

David Slade režisér jedné z nejlepších upířin 30 dní Dlouhá Noc je po delší odmlce zpět a přinesl halloweenský monster slasher, který má své světlé chvilky, ale potenciál byl... Read more »

Zbojník

Film Zbojník je novinkou Leoše Kastnera, která i přes překvapivě nízký rozpočet dělá divy. Historicky přesný a docela příběhově funkční snímek odehrávající se na Plzeňsku samozřejmě mnohdy dává najevo... Read more »

Rambo: První krev

Rambo: První krev je dnes již legendární příspěvek do akčního žánru. Nicméně by to tak nebylo, kdyby tento film neměl jednu opravdu zásadní ingredienci. Snímek totiž skýtá výbornou myšlenku... Read more »
Stránka načtena za 3,51522 s | počet dotazů: 286 | paměť: 49064 KB. | 11.12.2023 - 00:44:50