Tak takhle už jsem se v kině dlouho nenudil. Zdá se, že pravidlo lepších, druhých dílů přestává platit. Anebo to bylo tím, že jsem na tento film šel v horečkách, chtělo se mi spát a všechno jsem vnímal tak nějak jakoby z dálky a opožděně? Kdo ví... Každopádně si myslím, že úsudek jsem měl natolik v pořádku, že mám právo tento film hodnotit. A je mi to líto, opět záporně.Skupinka šesti vědců a badatelů, v čele s doktorem Jackem Byronem (Matthew Marsden), jeho asistentkou Samanthou Rogers (Kadee Strickland), Jackovým partnerem Gordonem Mitchellem (Morris Chestnut) a vědecké pracovnice Gail Sternové (Salli Richardson-Whitfield), specialistou na GPS navigaci Colem Burrisem (Eugene Byrd) a v neposlední řadě lékařem Benem Douglasem (Nicholas Gonzales), se vydává do dalekého a tajemného Bornea hledat zázračnou květinu, zvanou Krvavá orchidej, pomocí níž by se dal prodloužit lidský život. Problém je v tom, že tato rostlina kvete jednou za sedm let a zbývají poslední dva týdny, než odumře. Proto je velmi důležité spěchat.
Bohužel, hned po příjezdu na Borneo nastanou komplikace, protože loď, která je měla na určené místo dopravit, nevypluje, kvůli období dešťů a tudíž rizikovosti cesty. V běžném životě by tady vše skončilo, ale nezapomeňme, že jsme ve filmu. Výzkumná výprava si totiž najímá kapitána, válečného veterána, který se rád napije, Billa Johnsona (Johnny Messner). Za svou odvážnost si samozřejmě nechá tučně zaplatit. Jeho loď je, jak jinak, v dezolátním stavu a hrozí, že se každou chvíli rozpadne, ale o tom to právě je :-). Spolu s těmito sedmi statečnými a odhodlanými udělat cokoli pro svou věc, se na cestu připojí ještě Billův pomocník, místní domorodec a znalec džungle Tran (Karl Yune).
Pak se hodně dlouhou dobu nic moc neděje a chce se vám spát. Trocha akce začne až v momentě, když se Krvavá Marry (Billova loď) pokazí a našich osm odvážlivců je nuceno nouzově „přistát“ v džungli plné nenávistných a hladových anakond. Ano, v prvním díle byla pouze jedna, kdežto tady je jich hned několik. Je totiž doba páření a samci se sbíhají z celého širokého okolí, aby klofli nějakou tu samičku.
A pak už se jen pořád dokola opakují stejné situace, při kterých umře polovina výpravy (kdo to bude se už nechte překvapit).
Jako v jedničce, i zde je jedna záporná postava, je jí doktor Jack Byron, který když zjistí, že Krvavá orchidej skutečně zabírá – v jedné vyvrhnuté anakondě totiž objeví lístek této květiny a dojde mu, že místní anakondy jsou tak velké právě kvůli tomu, že součástí jejich jídelníčku je Krvavá orchidej (anakondy rostou celý svůj život, a když jim život prodloužíte... :-)) – je odhodlán pro její získání udělat cokoli, dokonce i zabíjet své kolegy. Zcela ho ovládne touha po velkém bohatství spojeném s objevem této zázračné květiny. Nakonec ho ale jeho chamtivost přivede až na jídelní stůl anakondy a spolu s ním umírá i šance na získání elixíru mládí, alespoň prozatím.
Jak už jsem řekl v úvodu této recenze, film Anakonda: Honba za krvavou orchidejí, mi nic, ale vůbec nic neřekl. Neoslovila mě ani jediná část z hodiny a půl, po kterou tento film trval. Výkony herců byly podle mě o ničem a nepřispívaly tomu ani rádoby vtipné hlášky některých z hrdinů. Celá atmosféra působila velice nudně a ani jednou to ve mně nehrklo, ani jednou jedinkrát jsem se nevylekal.
Autoři snímku původně zamýšleli, že druhý díl zasadí do amerického velkoměsta New Jersey, což by celému filmu možná vylepšilo celkový průměr, ale takhle se jedná pouze o velmi špatnou kopii jedničky, která se mi narozdíl od tohoto braku líbila.
Špatní herci, špatná atmosféra, špatná kamera a zvuk, nudný, nic neříkající děj, celý postavený na předchozím díle, dokola se opakující jednoduché scény, stále stejný způsob smrti jednotlivých postav, celkově mizerný dojem.
A na závěr ještě jedna taková zajímavost: Johnny Messner, který ztvárnil kapitána Billa Johnsona, namluvil oba dva díly Maxe Payna (teda, pokud jsem se nespletl, ale podle hlasu by to mohl být on).
Hodnocení tohoto filmu: 1/5 (mizerné)
Nejnovější komentáře