Divokou zahrádku nejlépe vytvoříme, využijeme-li barevného efektu květů, které kontrastně vysázíme k sobě. Záhonky stejných barev se nikde neopakují, nevytváří pravidelné shluky a tvary. V divoké zahradě se pouze opakují rozličné druhy
· barevných trav
· lučních květů,
· polních klásků
· malých keříků
To vše dohromady v kontrastu k sobě vytváří dojem divoké neupravenosti. Pravého efektu divokosti v zahradě dosáhneme nejlépe tím, že zdůrazníme kontrast mezi upravenou a posečenou částí zahrady s olemovanými záhonky divoce rostoucími částmi v zahradě. Přejeme-li si divokou zahrádku ohraničit, nejlépe nám k tomu poslouží dřevěné trámy.
Při samotném sázení semínek květin je jednoduše poházíme po připravené zemině a nohou sešlápneme do zeminy. Na některá místa ještě dodatečně vysadíme semínka okrasných trav.
Divoká křoviska
Při pořizování divoké zahrádky se vyhýbejme rostlinám, které u nás běžně v přírodě nerostou. Skvěle se nám naopak hodí rostlinky původní a zároveň odolné. Z keříků to může být například:
· kalina
· dřín
· ptačí zob
· růže
· hloh
· líska obecná
· trnka
Jistě najdeme spoustu dalších, které jsou v přírodě běžně k vidění, patří tam. Mnohokrát je možné v přírodě nalézt i velmi staré a nešlechtěné odrůdy. Do naší divoké zahrádky můžeme výhodně a nápaditě včlenit i takové rostlinky, jako je
· česnek medvědí
· kostival lékařský
· lísku obecnou
· hloh
Tyto divoce rostoucí rostliny pak můžeme zužitkovat pro přímou konzumaci, nebo jejich zpracování. Nádherně potom vypadají v takové zahrádce i živé ploty z listnatých jedlých keříků. Z těch lze jmenovat například:
· myrobalán
· dřín
· lísku
· kdoulovec
· rakytník
· muchovník
Dalším zajímavým tipem na divokost zahrádky je „jedlý trávník“, který je nejen esteticky okouzlující, ale může být i chutný a zdravý. Ten je složený hlavně z různých trvalkových bylinek a jen trošičku je v něm tráva.
Článek je součástí webu target=„_blank“ rel=„noopener“>Domácírady | Rady pro váš dům - recepty,zdraví, vaření, trendy...
Nejnovější komentáře