No, není příjemné brát tuto knihu do ruky. Je tu už řadu let, ale na sto procent se dočká i dalších vydání, protože v naší republice platí za kultovní knihu Jana van Helsinga. Kdo ji nezná, jako by nebyl. Ne, není to nic paranormálního, ač musím říct, že mé první letmé nahlédnutí k tomu hodně svádělo. A že jsem si také tuto knihu vryla do paměti natolik, že když se dívám na Po stopách duchů a či podobné pořady, tak tu postavu, temnou a temnější... pořád vidím. Ale jestli jsem se ji naučila nebát, to opravdu nepovím. Nevím. O co v této knize jde?
Poprvé jsem se setkala se stylem práce tohoto autora, s jeho zdrojem informací a se zajímavými duchovními prožitky i moudrostí, kterou si už v textu musí každý probrat sám.
Toltékové říkají, že bytost, která nás doprovází na cestě životem i smrtí, je s námi stále, za naším levým ramenem. Je dobrá, nebo nám škodí? Zajisté název knihy budí obavy a ne každému se do ní bude chtít, ale ve skutečnosti tu najdete i návod na to, jak být šťastný, spokojený a spojit se se svým zdravím.
Naše pozemské vnímání světa je tady zcela rozmetáno a s textem Jana van Helsinga se dostáváme do zcela nových sfér, kde si můžeme život a bytí představit v pestřejších barvách, vrstvách a souvislostech, které byť by byly sebešílenější na první pohled, druhým pohledem dávají odpovědi na mnohé nezodpovězené otázky našich životů.
Tak nějak, jak to je psáno v tomto rozhovoru s temnou bytostí, naším Strážcem proměny, to skutečně může být. Dává to smysl.
Velká část knihy je osobní, lidská, obecně pojednávající o lidské duši, také prozrazuje skutečnosti z autorových krizových životních situací, ale už se tu dotýká i témat, která posléze v dalších letech rád rozebíral v dalších svých knihách. Ilumináti, řád světa, kdo nám vládne, jaké černoty (i dobré věci), máme nad sebou, ani netušíme…
Jak to je s duší?
Je to jedna z prvních knih, která kompletně a opravdu do hloubky pojednává o tom, odkud pochází lidská duše, co se s ní děje, když vstoupí do lidského těla a kam se zase vrací, když tělo opouští. Na své si přijde ten, kdo si rád čte o symbolikách, o historii, o zobrazování, o hledání souvislostí. Vše je tu spíše racionálně pojmuto, nikoliv emocionálně, například tu nenajdete tolik vzletných pojednání o lásce. Však autor se nám ke konci knihy omlouvá, „no prostě je to muž…“ a zajímala ho spíše fakta. Souhlasím s tím, že žena by se nejspíše ptala jinak, proto může někdy ta kniha působit tvrdě. Ale zase jde o úhel pohledu.
Tohle je trošku encyklopedie, pevný rozhovor o faktech, než rozplývání se v lásce a dramatech emocí.
A hodně to je o osobní zkušenosti autora.
„Na rozdíl od předchozích publikací je moto moje „osobní“ kniha, protože to, o čem zde píši, jsem zažil. A tento zážitek změnil můj život natolik, že už nemohu zůstat tím Janem van Helsingem, kterým jsem byl dosud. Couvnout není možné.“
Autorův zážitek, který tu formou rozhovoru a plného přepsání toho, co zažil, poznáte na vlastní čtenářskou kůži, může způsobit i to, co jemu samotnému. Jisté probuzení, chuť investovat do svého vlastního života, do osobního vývoje.
O autorovi: Jan van Helsing (Jan Udo Holey) psal knihy o konspiračních teoriích, některé musel například v Německu a Švýcarsku i stáhnout z prodeje. V roce 2010 například vydal kniho o okultních praktikách zednářů, v dalších letech se pak v různých spouautorstvích věnoval dalším skrytým teoriím a tajemstvím. Například v roce 2019 knihou Můj otec byl MIB, rozsáhlá kniha vypovídající o tom, co vše „mužům v černém“ spadá pod kompetenci.
Vydalo nakladatelství Anch-Books, www.anch-books.eu
Nejnovější komentáře