Kritiky.cz > Recenze knih > Julie Caplin – Čajovna v Tokiu (recenzní kniha)

Julie Caplin – Čajovna v Tokiu (recenzní kniha)

cajovnavtokiu uvodka
cajovnavtokiu uvodka
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Za poskytnutí recenzního výtisku velice děkuji nakladatelství Cosmopolis

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku! 

V březnu u nakladatelství Cosmopolis vyšla novinka od Julie Caplin – Čajovna v Tokiu. Tuhle autorku já naprosto zbožňuji, ačkoliv mi chybí dvě knihy přečíst. Ale i tak se v mém seznamu oblíbených autorů řadí na vysoké příčky! A Pojďme se společně podívat v recenzi právě na její novinku, Čajovna v Tokiu! 

Autor – Julie Caplin
Počet stran – 320
Nakladatelství – Cosmopolis
Rok vydání – 2021
Série/Edice – Romantické útěky #6
Překlad – Michaela Klevisová

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky.

Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen.

Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe.

Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal.

Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit

Jakožto velký milovník fantasy literatury občas potřebuji něco, čím si nálož fantasy světů proložit. A také se pomalu dostávám do věku, kdy mě více nadchnou romantické knihy než young adult. Prostě takové ty “dospělé romány”, jak se říkávalo, když jsem chodila na střední (ani nevím, jestli se tenhle výraz ještě používá … cítím se stará 🙁 ) A právě Julie Caplin píše tyto dospělé romány. Už před dvěma lety jsem dostala na vyzkoušení knihu Kavárna v Kodani, její první knihu která u nás byla vydaná, a totálně jsem se zamilovala. Teď už tu máme knihu s číslovkou 6 – Čajovnu v Tokiu.

V této knize sledujeme mladou začínající fotografku Fionu, která v soutěži vyhraje čtrnáctidenní pobyt v Japonsku u známého fotografa Jutaka Araki. Má se od něj coby jejího mentora naučit fotografovat. Společně s cestou tím také vyhrála možnost vlastní výstavy v Londýně na téma Japonsko. Jenže místo Jutaka pro ni přijede Gabriel Burnett, další slavný fotograf a její bývalý učitel ze školy. Zaskakuje za Jutaka a má dělat Fioně náhradního mentora celé dva týdny v Japonsku. 

Jako první se tu ale seznamujeme s velice sympatickou ženou Harukou, majitelkou malé čajovny ve městě Tokio. U Haruky má Fina celé dva týdny pobývat a učit se japonským způsobům a zvyklostem. Už od začátku to vypadá na velmi příjemný pobyt, Japonsko tu sálá už z prvních stránek.  Společně s Harukou tu poznáváme i její dceru Setsuko a vnučku Maju (musím vás upozornit, Maju je strašně ukecané číslo 😀 ) 

Celá tato kniha je napsaná takovým poklidným stylem, Japonsko tu dýchá z každé stránky, jsou tu popsané různá japonská jídla, jejich čaje (jakožto milovník čajů si asi zkusím několik sehnat, ale je mi jasné, že z dovozu nebudou chutnat tak dobře, jako kdybych je pořídila přímo v Japonsku), a hlavně ta atmosféra. 

Docela se bojím rozepisovat se, abych vám tu nic nevyspoilerovala! Ale určitě můžu říct, že pokud nad knihou aspoň trošku uvažujete, rozhodně stojí za přečtení! Nehledě na tu nádhernou obálku! Musím říct, že ty originální obálky se mi vůbec nelíbí za to tyhle české ilustrované jsou naprosto překrásné a pokaždé výborně vystihnou celé téma knihy. Zvlášť tady u Tokia se to povedlo. Autorku obálek můžete sledovat i na instagramu pod nickem @brabikate_draws !

Neváhejte a čtěte! Tahle kniha za to fakt stojí! Doslova nic bych jí nemohla vytknout (až na tu sladkost, ale tu já v této sérii primárně vyhledávám 😀 A taky to, že Fiona se mi občas zdála taková … jako by nevěděla co chce. 

Chtěla bych ještě jednou moc poděkovat nakladatelství Cosmopolis za zaslání výtisku k recenzi – moc moc děkuji! 

Knihu můžete zakoupit zde – Čajovna v Tokiu

Doufám, že se vám dnešní recenze líbila a že vám přinesla nový tip na to, co si přečíst! Budu se na vás těšit u dalšího článku 🙂

S láskou vaše

Článek Julie Caplin – Čajovna v Tokiu (recenzní kniha) se nejdříve objevil na Zápisník Spisovatelky.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)


Webové stránky autorky

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 4,14876 s | počet dotazů: 331 | paměť: 71952 KB. | 23.07.2024 - 15:51:43