Po více než padesáti letech se fanoušci pohádek mohou těšit na novou interpretaci klasického příběhu Zlatovláska od Karla Jaromíra Erbena. Natáčení nové verze kultovní pohádky právě odstartovalo před pár dny. Původní film, který v roce 1973 zahrnul Petra Štěpánka do síně slávy herců minulého století díky jeho roli Jiříka, bude nyní znovu oživen. Tentokrát se oblíbený Štěpánek vrací v roli krále, zatímco mladý herec Tomáš Weber ztvárňuje roli Jiříka, bojovníka o srdce zlatovlasé princezny. Film, který režíruje Jan Těšitel, se natáčí až do června a plánuje se jeho premiéra na začátku roku 2025.
Novou verzi pohádky připravoval režisér Václav Vorlíček společně s producentem Borisem Krištofem ze společnosti Three Brothers již před lety. Bohužel však natáčení tehdy nebylo uskutečněno kvůli odchodu pana Vorlíčka. Nyní, po deseti letech, se projekt znovu oživil díky revizi a přepracování scénáře s pomocí scenáristky Lucie Konášové. Původní hudební pohádka se proměnila v dobrodružnou podívanou s důrazem na zvířata.
Významnou spojkou mezi původní verzí z roku 1973 a současnou je herec Petr Štěpánek, který tehdy hrál roli Jiříka. „Od toho, kdy jsme točili původní Zlatovlásku, uběhlo již 52 let,“ poznamenal Štěpánek. Do role Jiříka byl nyní obsazen mladý herec Tomáš Weber, který projekt přijal s pokorou a velkým respektem. Ve filmu se objeví také Marek Lambora jako Jiříkův přítel Štěpán, Jasmína Houf, Ján Jackuliak, Marián Mitaš a další herci, spolu s mnoha zvířecími kolegy.
Premiéra Zlatovlásky je naplánována na leden 2025, kdy ji do kin uvede distribuční společnost Bioscop.
- Zdroj: AQS, a.s./Bioscop
- Foto: Tomas Weber C Three Brothers Production - Jiří Jevický