Kritiky.cz > Seriály > Zajímavosti > Stín a kost: 2. řada

Stín a kost: 2. řada

Stín a kost: 2. řada
Stín a kost: 2. řada
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Můj doslovný překlad mi snad odpustíte, ale já si nemohl pomoci. Samozřejmě se jedná o steampunkové fantasy Shadow and Bone (Světlo a stíny), jehož druhá série měla na jaře premiéru.  

V posledním článku jsem o Shadow and Bone napsal, že zatím nevím, zdali zasazení do 19. století bude dobré nebo špatné. Tak teď už to vím: rozhodně dobré, tisíckrát dobré. Druhá řada se povedla jak sviňa. 

Divák už nebude zmatený z nadměrného množství informací, které představení nového světa obnáší. Příběh se soustředí na menší množství dějových linií našich hrdinů, aby se na závěr mohly spojit v mega-epickou bitvu. Střelné zbraně proti magii v bitvě, kterou by jiný fantasy projekt sotva zvládl prodat, fungují. 

Na tu se můžete těšit v předposlední epizodě, protože ta poslední už se věnuje všemožným uzavřením příběhů. Aby mohla být ukončená dalším brutálním masakrem a roztomilým zvratem, který bude nejspíš určovat směr další sezóny. Ale víc prozrazovat nebudu.

Hlavní hrdinové byli z nějakého důvodu mnohem sympatičtější a padouchové vlastně taky. Všechno tak nějak vyšlo a divák si proto může užít příjemně napínavou osmidílnou sérii. 

Hodnocení CSDF: 68%
Moje hodnocení: Steampunkové fantasy, které funguje. Lepší, než první řada. (85%)
Profil na CSFD

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,46000 s | počet dotazů: 263 | paměť: 71554 KB. | 23.06.2024 - 07:32:32