Kritiky.cz > Seriály > TV Recenze > Wallace a Gromit

Wallace a Gromit

WG Ser
WG Ser
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Wallace a Gromit, pro ty co je nezna­jí, je úžas­ná serie krát­kých ani­mo­va­ných fil­mů o jed­nom ang­lic­kém vyná­lez­ci Wallaceovi a jeho věr­ném psím pří­te­li Gromitovi. Wallace je tako­vý typic­ký Angličan, kte­rý žije v typic­kém ang­lic­kém dom­ku, dává si čaj o páté a tak. Avšak, jako vyná­lez­ce, má svůj dům doslo­va nabi­tý růz­ný­mi udě­lát­ky, tak­že z poste­le jede po skluzav­ce až do kuchy­ně ke sto­lu, mezi tím ho jiné zaří­ze­ní oblék­ne a jiné už mu ser­ví­ru­je tous­ty nebo topin­ky.

Problém je, že ty vyná­le­zy nějak nejsou dola­dě­né, tak­že občas nedě­la­jí, co se od nich čeká a nao­pak děla­jí, co nikdo neče­ká, tak­že to obvykle kon­čí něja­kým malé­rem. A obvykle je to Gromit, kte­rý musí Wallace z toho malé­ru tahat.

Wallace a Gromit je celý vytvo­řen tech­ni­kou plas­te­lý­no­vých figu­rek. Za vším tím sto­jí malé ang­lic­ké stu­dio Aardman Animations a zejmé­na jeho duchov­ní otec Nick Park. Na všech­ny epi­zo­dy si asi nevzpo­me­nu, ale jed­nou z nej­star­ších je Cesta na Měsíc (A Grand Day Out), kte­rá sice ješ­tě neby­la tak dějo­vě pro­pra­co­va­ná, ale po strán­ce ani­mač­ní už bylo jas­né, že jde o něco jedi­neč­né­ho. Za nej­lep­ší epi­zo­dy pova­žu­ji Nesprávné kalho­ty (The Wrong Trousers) a O chlou­pek (A Close Shave).

Dalším pře­lo­mem pak byl prv­ní celo­ve­čer­ní film Slepičí úlet, kte­rý sice o Wallaceovi a Gromitovi nepo­jed­ná­vá, ale je vytvo­řen stej­nou tech­ni­kou a je stej­ně vtip­ný. Vrcholem Parkovy tvor­by je potom celo­ve­čer­ní film Wallace & Gromit: Prokletí krá­lí­kodla­ka (Curse of the Wererabbit).


Photo © British Broadcasting Corporation (BBC)


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup

Části seriálu:  Wallace a Gromit


Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,30586 s | počet dotazů: 268 | paměť: 71952 KB. | 24.02.2024 - 20:48:51