Zopakujme si historii filmů, od prvního v režii Briana De Palmy z roku 1996 po pokračování v režii Johna Woa, J.J. Abramse, Brada Birda a Christophera McQuarrie.
I na našem webu jsme tyto díly sledovali a každý z předchozích filmů jsme viděli v kinech a nezapomněli recenzovat.
Začneme prvním dílem - rok 1996. Recenzi napsal Sid Páral:
Ve srovnání jinými špionážními filmy se tento řadí určitě mezi nejlepší. Dobře se mu daří skrýt skutečnost, že jsou vlastně všechny na jedno brdo, a jen herci, efekty a všelijaké ty špiónské vymoženosti jsou většinou nové. Nechte se pobavit, hlava Vás určitě bolet nebude.
https://kritiky.cz/filmove-recenze/2003/mission-impossible/
Druhý díl šel do kin o 4 roky pozdeji a režírovala ho ikona asijského filmu John Woo, recenzi na našem webu sepsala Karolína Hájková:
Není plnohodnotné pokračování Mission Impossible – další díly jsou zase o něco lepší. Přesto, nejspíš i díky úspěchu jedničky, film celosvětově vydělal úctyhodných 546 milionů dolarů.
https://kritiky.cz/filmove-recenze/2016/mission-impossible-ii-nejslabsi-film-serie/
O šest let později 3. díl natočil, v té době začínající, režisér J.J. Abrams. V naší redakci recenzi sepsal recenzi Jan Lysý:
J.J. Abrams zvládl to, na čem si jeho zkušenějších kolegové vylámali své režisérské zuby. Ukázal, kam by se měla série Mission: Impossible ubírat. Ano, i on se dopustil několika přehmatů, ale je jich mnohem méně, než byste čekali u někoho, kdo nemá s filmovou režií zkušenosti. Vlastně udělal mnohem méně chyb, než John Woo nebo Brian De Palma, kteří už dávno nejsou žádnými nováčky. U Abramse příroda s talentem rozhodně nešetřila…
https://kritiky.cz/filmove-recenze/2006/mission-impossible-iii/
V roce 2011 už měl premiéru v kinech 4. díl. Tentokrát jej natočil režisér Brad Bird, pro kterého to byl debut hraného neanimovaného filmu, před MI 4 byl znám jako režisér aninovaných filmů, jako Železný obr a Úžasňákovi. Recenzi napsala slečna Emma Orphe:
Kromě výkonů herců, akčního děje se zápletkami a jasným závěrem se mi film líbil i výborným lokacím. Díky tomu se můžeme podívat do Paříže, Vídně, Maroka, ad. Film je uváděn jako nevhodný pro děti do 12 let, ale vzhledem k tomu, že i mladší děti se dneska setkávají s násilím a bojem dříve (TV, PC, hry), je pouze na rodičích, zda je na film vezmou. Film splnil mé očekávání a užila jsem si ho.
https://kritiky.cz/filmove-recenze/2015/mission-impossible-narod-grazlu-mission-impossible-rogue-nation-70/
Poslední díl před premiérovým Mission: Impossible – Fallout měl v kinech premiéru v roce 2015. Natočil jej Christopher McQuarrie, pro kterého to byl druhý velkofilm. Debutem byl Jack Reacher: Poslední výstřel, znovu z hlavní hvězdou série Tome Cruisem. Naši recenzi napsala znovu Karolína Hájková:
Ve filmu může divák vidět pražské reálie představující Budapešť a Moskvu. V převleku za sovětského důstojníka proniká Hunt do Kremlu, který je natáčen na nádvoří Pražského hradu a pak i v jeho útrobách. Je tu i vidět Masarykovu sochu s viditelným nápisem TGM na podstavci. Scény z budapešťského nádraží se zase točili na Hlavním nádraží v Praze. Objevili se tu i čeští herci jako Pavel Kříž nebo Petra Lustigová
https://kritiky.cz/filmove-recenze/2016/mission-impossible-ghost-protocol-2/
Nejnovější komentáře