Kritiky.cz > Recenze knih > Acidobazická rovnováha-klíč ke zdraví a pohodě

Acidobazická rovnováha-klíč ke zdraví a pohodě

acidobazicka rovnovaha klic ke zdravi a pohode
acidobazicka rovnovaha klic ke zdravi a pohode
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Máte potí­že s trá­ve­ním? Hýbete se málo a stre­su máte hod­ně? Užíváte mno­ho léků a trpí­te řadou nemo­cí? Není vám lhos­tej­né, jak se stra­vu­je­te? Tak prá­vě vám je urče­na pub­li­ka­ce s názvem Acidobazická rovnováha-klíč ke zdra­ví a poho­dě, jehož autor­kou je zku­še­ná lékař­ka, home­o­pat­ka a pomů­že vám vyře­šit řadu pro­blé­mů, kte­rou mohou způ­so­bo­vat aci­dó­zu. 

Kniha je roz­dě­le­na na dvě čás­ti. Na část teo­re­tic­kou, ve kte­ré se dozví­te, co to vlast­ně aci­do­ba­zic­ká rov­no­vá­ha je, jak se měří, co má vliv na její rov­no­váhu. Druhá část, ta prak­tic­ká vám pomů­že otes­to­vat vaše tělo, zda jste pře­ky­se­le­ní, díky čemu, jak je to s vašim pH moče, dále jaké změ­ny ve vašem pohy­bu, stra­vo­vá­ní, či dušev­ní rov­no­vá­ze udě­lat. Najdete zde zása­dy, jak sesta­vit vhod­ný jídel­ní­ček na osm dní, jaké nemo­ci může vyvo­lat aci­dó­za, či, jak je to s potra­vi­no­vý­mi aler­gi­e­mi. Dále, jak deto­xi­ko­vat svůj orga­nis­mus, ale i jak pečo­vat o své zdra­ví, abys­te dosáh­li té správ­né život­ní rov­no­váhy, Ať už pomo­cí pohy­bo­vých čin­nos­tí, masá­že­mi i decho­vý­mi cvi­če­ní­mi, ale i růz­ný­mi rela­xač­ní­mi tech­ni­ka­mi.

V kni­ze nalez­ne­te pře­hled­ný seznam kyse­li­no­tvor­ných a zása­do­tvor­ných potra­vin, kte­ré vám pomo­hou se lépe ori­en­to­vat při naku­po­vá­ní i pří­pra­vě pokr­mů. Najdete zde i mno­ho inspi­ra­tiv­ních recep­tů s podrob­ným sezna­mem suro­vin, kte­ré si máte nakou­pit, podrob­ným postu­pem a foto­ga­le­rií hoto­vých pokr­mů. Tato kni­ha vás při­ve­de na ces­tu k při­ro­ze­né aci­do­ba­zic­ké rov­no­vá­ze.

Kniha vám pomů­že najít a nasto­lit rov­no­váhu své­ho těla, začít jinak pře­mýš­let, jinak se stra­vo­vat, jinak se cho­vat. Její čte­ní jsem si moc uži­la a bavi­la mě od prv­ní stra­ny. To, jak se stra­vu­je­me, jak se hýbe­me, jak pra­cu­je­me, to vše se odrá­ží na našem cel­ko­vém zdra­vot­ním sta­vu a je tře­ba vní­mat sig­ná­ly, kte­ré nám naše tělo dává. Tato pří­ruč­ka vám bude nápo­moc­na při vaší změ­ně život­ní­ho sty­lu, pomů­že vám uvě­do­mit si, zda vše dělá­me dob­ře, cítí­me se dob­ře. Jelikož už něko­lik let mám dia­gnos­ti­ko­vé někte­ré potra­vi­no­vé aler­gie, tato pří­ruč­ka mě vel­mi zau­ja­la. Trávicí pro­blémy jsem řeši­la už od útlé­ho věku. Poslední roky už ale vím, čím to bylo. V té době se to ješ­tě tolik neře­ši­lo, až teď je více dostup­ných tes­tů. Tato kni­ha vám pomů­že pře­mýš­let nad svým život­ním sty­lem jinak, řadu věcí změ­nit k lep­ší­mu. Mně potra­vi­no­vé aler­gie ote­vře­ly oči a vlast­ně je vní­mám pozi­tiv­ně, jeli­kož jsem si zača­la hod­ně vší­mat a řešit, co celá rodi­na jíme, hod­ně si pěs­tu­ji na zahra­dě zele­ni­nu, ovo­ce, poté zpra­co­vá­vám. Musím řešit, co a kde naku­pu­ji. Všímám si, z čeho jsou růz­né výrob­ky slo­že­ny, zda obsa­hu­jí kon­zer­van­ty a při­da­né lát­ky, kte­ré naše­mu orga­nis­mu roz­hod­ně ško­dí. Jezdím pro mou­ku do mlý­na, maso mám z malé­ho domá­cí­ho cho­vu. Zkuste to také. Zamyslet se, jak to vlast­ně máte, zda to dělá­te dob­ře, pří­pad­ně, zda by šlo něco změ­nit. Tato pub­li­ka­ce vám bude vel­kým pomoc­ní­kem při vaší změ­ně. Věřte, že se brzy bude­te cítit lépe a řadu zdra­vot­ních pro­blé­mů se vám poda­řit zmír­nit, či dokon­ce odstra­nit. Kniha je vel­mi pře­hled­ná. Líbí se mně, že je roz­dě­le­na na dvě čás­ti. V té teo­re­tic­ké si uvě­do­mí­te řadu věcí, v té prak­tic­ké už to bude­te apli­ko­vat při své změ­ně život­ní­ho sty­lu.

Ukázka z kni­hy:

V lid­ském těle neu­stá­le pro­bí­ha­jí che­mic­ké reak­ce, kte­ré řídí meta­bo­lis­mus a čin­nost všech život­ně důle­ži­tých těles­ných pro­ce­sů. Aby moh­lo vše bez pro­blé­mů fun­go­vat, musí bt v těles­ných teku­ti­nách a uvnitř buněk vyvá­že­ný poměr mezi kyse­li­na­mi a zása­da­mi. Protože je tato rov­no­vá­ha život­ně důle­ži­tá, doká­že ji naše tělo samo kori­go­vat.

Z che­mic­ké­ho hle­dis­ka je kyse­li­na cha­rak­te­ri­zo­va­ná klad­ně nabi­tý­mi vodí­ko­vý­mi ion­ty, zása­da hyd­ro­xi­do­vý­mi ion­ty, což jsou zápor­ně nabi­té sku­pi­ny OH (OH-), v nichž je spo­jen vodí­ko­vý a kys­lí­ko­vý ion.

Chemici tuto slou­če­ni­nu nazý­va­jí také hyd­ro­xyl. Pokud v roz­to­ku pře­va­žu­jí vol­né ion­ty H+, je teku­ti­na kyse­lá, pokud je nao­pak více vol­ných ion­tů OH-, je teku­ti­na zása­di­tá.

Hodnota pH

Hodnota pH (poten­tia hyd­ro­ge­nii, vodí­ko­vý expo­nent) udá­vá kon­cen­t­ra­ci vodí­ko­vých ion­tů v jed­nom lit­ru vod­né­ho roz­to­ku. Hodnota pH se pohy­bu­je v roz­me­zí pH 1 sil­ně kyselé-nad pH 7.- neutrální-až po pH14-silně zása­di­té. Neutrální kapa­li­na, tj. ani kyse­lá, ani zása­di­tá, s hod­no­tou pH 7 obsa­hu­je stej­né množ­ství kyse­lých (H+) i zása­di­tých (OH-) čás­tic, jejich účin­ky se vzá­jem­ně vyru­ší.

Vliv hod­no­ty pH

I nepa­tr­né výky­vy v aci­do­ba­zic­kém pro­stře­dí mohou vyvo­lat nepří­jem­né sympto­my nebo one­moc­ně­ní. Míra kyse­los­ti v orga­nis­mu totiž ovliv­ňu­je slo­že­ní mole­kul bíl­ko­vin, struk­tu­ru buněč­ných slo­žek a pro­pust­nost mem­brán buněk (buněč­ných stěn). Acidobazická rov­no­vá­ha ovliv­ňu­je také účin­nost enzy­mů a hor­mo­nů, dis­tri­buci elek­t­ro­ly­tů, tj. elek­tric­ky nabi­tých čás­tic, dále struk­tu­ru a funk­ci mezi­bu­něč­né hmo­ty a v nepo­sled­ní řadě i teku­tost krve.

Proto je důle­ži­té, aby se pH krve pohy­bo­va­lo kolem hod­no­ty 7,4. Tepenná krev pře­pra­vu­je nej­růz­něj­ší che­mic­ké lát­ky, ale orga­nis­mus může ten­to úkol plnit pou­ze v pří­pa­dě, že se pH krve pohy­bu­je v roz­me­zí od 7,36 do 7,44. Enzymové reak­ce pro­bí­ha­jí nej­e­fek­tiv­ně­ji, když je hod­no­ta pH pří­sluš­né­ho orgá­nu v opti­mál­ním roz­me­zí. Žaludek potře­bu­je kyse­lé pH v roz­me­zí 1,2 až 3. Slinivka břiš­ní nej­lé­pe plní svou funk­ci při zása­di­té hod­no­tě pH 10. V pří­pa­dě potu se pH pohy­bu­je kolem 5 a v pří­pa­dě sto­li­ce 6 až 7.

Několik slov autor­ce:

Dr. Eva-Maria Kraskeová je lékař­ka vše­o­bec­né­ho lékař­ství a natu­ro­pa­tie, home­o­pa­tie a pali­a­tiv­ní medi­cí­ny. Naturopatii zača­la stu­do­vat ve Freuden-stadtu. Studium ji pak zaved­lo do Hannoveru. Po slo­že­ní ates­tač­ní zkouš­ky prak­tic­ké­ho léka­ře a zís­ká­ní dal­ší­ho titu­lu „pro natu­ro­pa­tic­kou léčbu“ si ote­vře­la v Hannoveru vlast­ní ordi­na­ci. Eva-Maria Kraskeová se věnu­je tzv. inte­gra­tiv­ní medi­cí­ně. Zaměřuje se pře­de­vším na home­o­pa­tii, bio­che­mii, deto­xi­ka­ci střev a aler­go­lo­gii a nutrič­ní pora­den­ství.

Autorka: Dr.Med.Eva -Maria Kraskeová

Přeložil: Martin Richter

Žánr: popu­lár­ně nauč­ná lite­ra­tu­ra

Vydáno: Vydala Nakladatelství KAZDA, Brno, 2024

Počet stran: 128

Vazba kni­hy: bro­žo­va­ná vaz­ba s klo­pa­mi

ISBN: 978-80-7670-147-2

Knihu může­te kou­pit zde:

Acidobazická rov­no­vá­ha - Nakladatelství Kazda


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,66245 s | počet dotazů: 260 | paměť: 63663 KB. | 17.03.2025 - 02:14:05