Kniha je o politickém zákulisí v Severní Koreji, který je svým nastoleným totalitním systémem, kde se nedodržuje nic, krom povinné úcty k milovanému vůdci, kterým je Kim Čong-un známý všem.
Z přísně ovládané země, kde je cenzura téměř na vše a její porušení může znamenat v nejhorším případě i trest smrti a někdy také odsun celé jeho rodiny do pracovního tábora, se občas objeví nějaké zprávy, právě o takovém osudu, hlavně pokud se to týkalo někoho významného, v minulosti třeba popravou Čang Song-tcheka, který byl strýcem Kim Čong-una a v souvislosti s testem jaderných zbraní či vojenských cvičení.
Tento autobiografický příběh Čang Čin – songa je popsán pohledem dvorního básníka ale také agenta Kim Čong-ile, jednotlivce, který ač si žil v zemi na rozdíl od obyčejných lidí nad poměry, už dál nechtěl být poslušným občanem a o co hůře vlastně už ani nemohl žít ve své zemi a jedinou možností byl tedy útěk do Jižní Koreje. Opustil tedy svojí rodinu a vydal se na útěk, aby si zachránil život. V knize popisuje tamní politický režim, ale i to co všechno předcházelo jeho definitivnímu kroku.
Výběr knihy o severokorejském básníkovi jsem si vybrala, protože mě zajímá život v téhle uzavřené zemi a vše co je sondou do tamního života mě zajímá. Líbilo se mi jak rozepsal detailně současnou politiku Kim Čong-ila, ale také celou dynastii krutovládců, tak že jsem si udělala díky tomu velmi dobrou představu o životě v Severní Koreji. Knihu jsem přečetla celkem rychle, a vlastně to ani nešlo jinak, protože tam bylo spoustu napětí a nechce se mi ani domýšlet, že to byla drsná realita a ne sci-fi.
Kniha je rozdělena do 20 kapitol, kde detailně a srozumitelně popisuje svůj život, včetně úvodu a doslovu pro dovysvětlení.
Nejnovější komentáře