Když jede Adam (Ondřej Sokol) se svým kamarádem Michalem (Martin Finger) do rodného města Šumperku, vrací se vzpomínkami zpět k dětským zážitkům a k neobjasněné smrti maminky Michala. Ještě než dorazí do města a začne jejich pátrání po důkazech vraždy, zastavují se u jezera Krásno. Tohle fotogenické místo dává filmu nejen jméno, ale současně rámuje celý příběh. U Krásna kamarádi vzpomínají na tajemnou smrt a tady také jejich příběh končí. Cílovým místem však je Šumperk, kde umírá Michalův otec, žije tam jeho druhá manželka Blanka (Jana Krausová) s dcerou a je to místo setkání se s bývalými spolužáky. Pro zajištění důkazů, že Michalova maminka se stala obětí vraždy, jsou Michal i Adam ochotni udělat všechno. Michal navštíví Blanku s cílem nalézt důkazy v bytě a důkazy hledá i ve staré Škodovce. Hledání je spojeno s komickými situacemi v různých místech Šumperka. Život jim komplikuje recepční( David Matásek) z hotelu Grand, navštíví kavárnu Svět a projdou se po náměstí Míru. Cesta za řešením tajemného případu se protahuje, ani snaživý policista(Ondřej Malý) si neví rady a řešení tajemného úmrtí je v nedohlednu.
Film Krásno nabízí divákům specifický slovní i situační humor, který připomíná černé komedie i improvizované scénky z televizní Partičky. Jsou zde zúročené zkušenosti s využitím kombinace vážně zahrané scény s absurdním řešením situace nebo komentářem. Ondřej Sokol při psaní scénáře spolupracoval s Martinem Fingerem a Petrem Vydrou. Příběh, jehož první scény vycházejí ze skutečných událostí ze Šumperku, využívá napětí a tajemné narážky k vyvolání dojmu řešení detektivního případu, aby se postupně prosadil černý humor, a závěr filmu nezapře konec černé komedie.
Ve filmu je několik výrazných postav, které jsou zahrány na hranici reálného herectví a jemné karikatury. Nejvíce věrohodnou postavou je Michal zahraný Martinem Fingerem. Ten působí, kromě scén z taneční zábavy, nejvíce věrohodně, jeho chování je obtížně odhadnutelné. Proti tomu je výrazně odlišné pojetí postavy Adama, kterou zahrál Ondřej Sokol způsobem připomínající kombinaci slabé ochotnické herectví a komediální karikatury. Připouštím však, že jeho obdivovatelé a obdivovatelky budou z jeho hereckého projevu patrně nadšeni, protože to silně připomíná improvizace z televizního pořadu Partička. Osobně bych uvítala, kdyby roli Adama zahrál někdo jiný a Ondřej Sokol využil svůj režijní potenciál. Stylově čisté a vzájemně se doplňující jsou postavy, které hrají David Matásek, Jana Krausová, Karel Roden a Jaroslav Plesl. Morbidní a zároveň působivé jsou scény v krematoriu připomínají film Spalovač mrtvol. Využití hřebínku nebo scéna s výběrem smuteční hudby jsou zahrané s citem pro detail a na hraně tragikomedie. Ještě několik slov o taneční zábavě, na které se Adam s Michalem setkávají se spolužačkami a vedou s nimi řeči. Dialogy jsou ze života a stejně tak vyznívá celá zábava. Hned úvodní setkání na ulici naznačí, jak se bude situace vyvíjet a rychlými záběry a útržky rozhovorů graduje situace až k vyhození z tanečního sálu. Podařilo se výborně zachytit atmosféru zábavy na malém městě s touhami i pocitem promarněného života. Škoda, že se nepodařilo podobně dotáhnou scénu v kině a následné setkání s policajty. Při hledání ve tmě a ze zapíjení setkání s kamarádem policajtem je cítit urputná snaha po laciném vtipu za každou cenu.
V nabídce současné české filmové tvorby je Krásno oživením a může zaujmout dospělé diváky s citem pro absurditu a černý humor. K celkovému jednotícímu vyznění filmu přispívá kamera Tomáše Sysela a hudba Jana P. Muchowa. Vzhledem k charakteru filmu a způsobu rozvíjení příběhu považuji 119 minut za optimální. Natáčelo se během května 2013 v Šumperku ve spolupráci s komparsisty i s místními firmami. „Šedé město“, jak o něm mluví hlavní hrdinové, se tímto filmem může zviditelnit a je možné, že se zvýší i návštěvnost jezera Krásno.
Nejnovější komentáře