Kritiky.cz > Filmy > Zajímavosti > Nejlepší filmy s dinosaury

Nejlepší filmy s dinosaury

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Ale jen ty špatné. Když si na Googlu vyhledáte nejlepší dinosauří filmy, vyskočí na vás všechny ty Jurské parky, Doby ledové a podobně věci. To ale nechci. Když si vyhledáte nejlepší dinosauří béčka, dostanete šílenosti ze 70. a 80. let, ale ani ty nejsou žádané. Já raději filmy novější, byť s CGI na úrovni právě těch osmdesátek... A protože dinosauři jsou hned po žralocích má nejmilejší monstra, připravil jsem si výběr vlastní. 

Čím vyšší umístění v mém seznamu, tím "lepší", tu rozhodně neplatí. Každý další film bude šílenější, absurdnější a zvráceněji zábavnější. Dnes zase doporučím přesně takové kousky, jaké byste ode mě čekali. Některé zopakuji, ale pár doposud nezmíněných tu také nejdete. 

 

8. Lovci dinosaurů (2005)

lovci.jpg

První film na seznamu je takové to "lepší" béčko, protože se nejedná o čistokrevný Asylum. Tak trochu tam totiž hraje Ben Kingsley. Scénář je malinko serióznější, ale pořád je to béčko. V něm sledujeme novou zábavu adrenalinu chtivých zbohatlíků, kteří cestují do minulosti, aby se podívali mezi dinosaury. Jenže jak u to u efektu motýlích křídel bývá, někde se něco pokazí. 

Hodnocení CSFD: 31%
Moje hodnocení: 8. místo za týpka co se změní v mloka
Profil na CSFD

 

7. Věk dinosaurů (2013)

vek.jpg

Představení nové senzace pro místní papaláše dopadne katastrofou. Neprůstřelní dinosauři utečou ze svých klecí a začnou terorizovat město. Na pozadí sledujeme příběh odloučení otce s dcerou, kteří k sobě hledají cestu mezi hromadou sežraných kamarádů. 

Hodnocení CSFD: 21%
Moje hodnocení: 7. místo za neprůstřelné dinosaury
Profil na CSFD

 

6. Jurský masakr (The Dinosaur Project, 2013)

masakr.jpg

A tady už opět dostáváme do skutečných modrých čísel! A to docela oprávněně. Film má vcelku poutavý i napínavý děj, dočkáme se i nějakého zvratu. Nízký rozpočet a špatné CGI je poznat i přes formu pseudo-dokumentu, ale na odpadní film naprosto dostačující. Téma je sice už stokrát ohraná cesta do džungle za tvory z bájí, ale tentokrát mi byl výsledek sympatický. 

Hodnocení CSFD: 36%
Moje hodnocení: 6. místo za nápaditý pseudo-dokument
Profil na CSFD

 

5. Země plná příšer (2008)

journey.jpg

Bandu modelek s kvérama omylem teleportují 600 km pod povrch Země. Pár z nich okamžitě sežere T-Rex. Následuje dlouhý útěk přes podzemní říši prokládaný snahou tyto vojandy zachránit. Monster tu příliš není, ale díky celkovému počtu asi deseti herců a přesvícené expozici mohli tvůrci ušetřit trochu rozpočtu. Ten nejspíš padl na tupé dialogy a sekundární dějovou linii (záchrana), která ve výsledku tolik baví, že člověk nemá potřebu film hned vypnout. Na závěr potkáme i žížaly v sopce, ale nakonec vše dobře dopadne a divák nepřijde ani o závěrečnou romantiku. 

Hodnocení CSFD: 16%
Moje hodnocení: 5. místo za modelky bojující s dinosaury
Profil na CSFD

 

4. Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (Aztec Rex, 2007)

aztec-rex.jpg

Tohle bylo tak neskutečně hloupé, špatně natočené a tragicky zahrané, až jsem se královsky bavil. Náčelník Matlal je za první hvězdičku, Ian Ziering v záporné roli za druhou a celkový pozitivní dojem za třetí. Ale vážně - ty dialogy byly opravdu hrozné. Ale právě díky nim jsem se pořád smál, takže Aztec Rex svůj účel splnil.

Hodnocení CSFD: 12%
Moje hodnocení: 4. místo za vysvětlení, jak to s Aztéky doopravy bylo
Profil na CSFD

 

3. Invaze Terordaktylů (2016)

terrordactyl.jpg

A dostáváme se do top trojky. "Invaze" je další z těch magických slov, které značí "kvalitní" podívanou. Chvílemi film obsahoval zbytečně moc trapných dialogů a málo terordaktylů... Ale je to vtipné, akce dostatek a finále s megaterordaktylem je naprosto boží. Dabing se velice povedl, hlavně tedy proto, že hlavní postavu mluví hlas Richarda Hammonda z Top Gearu (Filip Švarc)... A jenom představa Hammonda bojujícího s terordaktyly je natolik naplňující, že film nelze ohodnotit špatně.

Hodnocení CSFD: 28%
Moje hodnocení: 3. místo za vtipnou akci a spoustu terordaktylů
Profil na CSFD

 

2. The VelociPastor (2017)

velocipastor.jpg

Předposlední film je další z těch, kde je plakát (na úvodním banneru) nejdražší položka rozpočtu. To je jasné po prvních pár minutách, kdy koukáme na prázdnou ulici s nápisem "VFX: Car on fire". Že by? No jo, fakt že jo! Tady je opravdu poznat, že režisér natočil film sám sobě pro radost. Nehledě na to, co si pomyslí ostatní a s tím, že se třeba někomu do vkusu trefí. A rozhodně trefil! Film si na nic nehraje, je to neskutečná jízda od začátku do konce. Těšit se můžeme na kněze, co se mění v dinosaura a bojuje proti zločinu. A ninjům. Ve vedlejší dějové linii prožívá love story s prostitutkou... Nebudu jediný, kdo tohle megadílo přirovnal ke kultovnímu snímku Kung Fury

Hodnocení CSFD: 51%
Moje hodnocení: 2. místo za ultimátní zápletku
Profil na CSFD

 

1. Kovbojové a dinosauři (2015)

cowboys-dinosaurs.jpg

Na první místo jsem se rozhodl dát nejvíc béčkový film, jak vůbec film béčkový být může. VelociPastor byl sice objektivně lepší zábava, ale nemá takový ten typický monster scénář. Naproti tomu Kovbojové versus dinosauři (v originálním názvu) mají vše, co do monster béčka patří a po čem odpadu chtivý divák touží. Naprosto tupé dialogy hned od první minuty. Chytání raptorů do lasa, lov T-Rexe na koni a spoustu vystřílených zásobníků.

A protože jsme v Americe, kde všechno vybuchuje, vybuchují tu i dinosauři. Zdánlivě bezvýchodnou situaci nakonec zachrání militantní vlastenec, který má doma všechny zbraně včetně RPG, což je asi na americkém venkově běžné.

Hodnocení CDFD: 20%
Moje hodnocení: 1. místo za mega epickou dokonalost
Profil na CSFD

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,80974 s | počet dotazů: 250 | paměť: 71672 KB. | 16.06.2024 - 04:56:16