http://www.csfd.cz/film/277786-change-up-the/
Režie:
Hudba:
Hrají:
Ryan Reynolds, Jason Bateman, Leslie Mann, Olivia Wilde, Alan Arkin, Mircea Monroe, Ed Ackerman, TJ Hassan
Komedie s tématikou záměny nejsou zrovna něčím originálním. Však stačí si vzpomenout na snímky jako Mezi námi děvčaty, Žába k zulíbání nebo Já jsem ty a ty jsi já. Očividně jich ale nebylo dost, neboť letos přichází komedie V cizí kůži. Nejspíše někomu přišlo, že téma nebylo dostatečně probráno, nebo že se případně přiživí na oblíbenosti zmíněných snímků. Tak jako tak, tentokrát si těla mění Ryan Reynolds a Jason Bateman pod dohledem režiséra celkem slušné komedie Nesvatbovi Davida Dobkina.
Mitch a Dave jsou nerozluční kamarádi již od základní školy. Jejich životy se však od té doby vydaly každý jiným směrem. Jeden z nich je uznávaný právník, kterého čeká brzo povýšení, a má šťastnou rodinu. Druhý je naopak ne moc úspěšný herec a playboy, který jde životem bez vyššího cíle. Při jednom z jejich večerních flámů oba vysloví přání života toho druhého. Problém je, že toto přání pronesli, zatímco močili do fontány, která zdá se má zvláštní schopnosti. Pro oba je pak celkem slušným překvapením, když se druhý den ráno oba probudí v těle toho druhého. Aby toho nebylo málo, fontána zmizela neznámo kam a oba tak musí žít život toho druhého. Na druhou stranu je to pro ně vhodná ukázka toho, jaké by to bylo, kdyby se jejich sny do detailu splnily.
Jít do filmu, kterého zápletka tu už několikrát byla s sebou přináší jednu zásadní vadu, která snímku většinou moc nepomůže. A to sice fakt, že každý bude hlavně srovnávat tyto dějově téměř shodné filmy. Jednoduše se pak může stát, že ačkoliv revidujete něco, skončíte jako průměrná kopie která jakoby propadla přes kopírák. A to se přesně tady, bohužel, stalo. V cizí kůži ačkoliv nabízí zatím celkem neokoukané tváře, nenabízí nic moc navíc, co by mělo diváka motivovat pro to, aby dal snímku šanci. Snad možná jen neskutečně sympatická Olivia Wilde.
O co víc, nabízí právě tu směsku nechutného humoru, hnaného za úroveň dobrého vkusu, podpořenou opakováním nevtipných scén za účelem učinění průměrné věci vtipnou. Bez většího účinku. Jednoduše se tak stane, že vám může některý z vtipů několikrát variovaný v průběhu filmu přerůst přes hlavu, a bude opravdu obtížné pro vás přesvědčit se k tomu, abyste snímek dokoukali. Ono totiž V cizí kůži lavíruje celou dobu někde na pomezí vtipnosti a trapnosti. To se odráží i u hlavní dvojice, kde Jason Bateman je opět už posté zase jen ten typický Jason Bateman, tedy v podstatě ta stejná postava pořád dokola. Pravděpodobně se tu opakuje syndrom Michaela Cery. Oproti tomu Ryan Reynolds naplno využívá svého charismatu a předvádí se v celkem sympatické roli.
V cizí kůži tak končí přesně tam, kde se čekalo. Jako jen bezduchý a těžce průměrný opis již několikrát viděného, který se snaží sázet hlavně na sympatické tváře a přitom potěšit koho půjde. Problém je, že ačkoliv část osazenstva svoji roli plní slušně, zbytek končí právě s nimi. Škoda, potenciál zrevidovat látku daleko zábavnějším způsobem tu byl.
Ryan Reynolds a Jason Bateman v Mezi námi chlapci? Ani náhodou. Z filmu je cítit snaha vyrovnat se komediím se stejnou zápletkou, avšak chybí jakýkoliv důvod, proč to vlastně sledovat. Maximálně nesmírně sexy Olivia Wilde a sympatický Ryan. Nic jiného z The Change-up nevytáhnete. Čistý průměr jen dokládá koktejl místy až opravdu nechutného humoru a opakující se motivy neustále dokola. Těch pozitivních momentů je tu až přehnaně málo.
Podívejte se na hodnocení V cizí kůži na Kinoboxu.
20 % Olivia Wilde a Ryan Reynolds jako pozitivum
10 % Všichni ostatní jako negativum
Nejnovější komentáře