Kritiky.cz > Recenze her > Valheim

Valheim

Val
Val
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Po vel­mi dlou­hý době neli­tu­ju utra­ce­ných peněz za tuhle viking sur­vi­val rubač­ku! A že rubač­ka tak to do slo­va. Dlouho mi na trhu chy­bě­la hra, kde někdo náho­dou něco nepo*ral. Ale moment, zpát­ky k Valheimu. Asi bude lep­ší když to odráž­ku­ju do pár bodů, ať si kaž­dý najde co chce, nebo si to někdo hez­ky a v kli­du pře­čte celé! Předem se ospra­vedl­ňu­ji za hrub­ší výra­zy v této recen­zi, ale je to vikingská doba! Tam nikdo nejed­nal v ruka­vič­kách, tak­že lets go!

Build system:

Tak tohle je ku*evská pará­da Finči. Někdo tady pře­mejš­lel a má to kou­le. Můžete si udě­lat srub pra­te­ty Juliety, nebo pros­tě haci­en­du jako krá­va! Ale to není všech­no Horste! Postupně hez­ky všech­no ode­mkni! Musíš se správ­ně vypra­co­vat, né vše hrrr najed­nou! Systém sta­vě­ní se mi moc líbí, hroz­ně mož­nos­tí a mys­lím si že vývo­já­ři zda­le­ka se svo­jí fan­ta­zií neza­tli tipec! Nechci tu spoj­lo­vat ale kaž­dý­ho buil­de­ra tohle bude bavit, za to dám krk! Spousta výrob­ních prv­ků, mož­nos­tí, recep­tů a sta­veb. Chceš dělat lep­ší věci na sto­le, na to potře­bu­ješ ver­ca­jk. Takže kla­sic­kej stůl ti toho moc nedá, ale jakmi­le tam bouch­neš polič­ku, nebo něja­ký to udě­lát­ko na kůži, ote­vře se ti novej svět kama­rá­de!

Skill lvl :

Přistoupili k tomu jinak a za mě dob­ře. Když totiž začneš, nebu­deš žád­nej Forrest Gump, ale jed­no­du­še uběh­neš vel­ký h*vno. No ale to se rázem změ­ní, sta­čí se tré­no­vat. Divil sem se, v čem všem tam nabí­ha­jí Skill lvl. Skákání, pla­vá­ní, boj se seke­rou, holej­ma ruka­ma, a tak dále a tak dále. Když tě něja­kej ten feš­nej troll zabi­je, hra ti uká­že že nejsi král a něja­kej ten skill ti sebe­re 🙂

Svět :

Svět roz­dě­len do něko­li­ka bio­mů tak, že máš dost času na sebe­re­a­li­za­ci, pozo­o­or, ve hře mys­lím! Každej Biom má svý­ho „ochrán­ce“, toho až sko­líš, jdeš dál a on ti na oplát­ku dá něja­kou tu schop­nost a k tomu mož­nost dělat si na novejch věcech! Je tam od káž­dé­ho něco tak­že - Craft, Mining, Building and Fight! Určitě jsem na něco zapo­mněl!

Fight systém :

Hele jako jo, pár­krát dosta­neš po drž­ce, ale svět není jen samí slun­ce a duha, bla bla bla kolik ran une­seš zved­neš se dojdeš si pro mrt­vo­lu a hra­ješ dál 🙂 Každej si vybe­re co mu vyho­vu­je, luk, seke­ra, kopí, meč, pal­cát a tak dále. Není upl­ně sran­da když jich po tobě jde víc a dob­rý je se dob­ře vyba­vit - tak to byla věta jak ze žur­ná­lu. Prostě a jed­no­du­še lep­ší vyba­ve­ní, leh­čí boj. Ale pros­tě něco bez urči­tý­ho vyba­ve­ní nezvlád­neš, a jest­li jo, máš zla­tý­ho blu­díš­ťá­ka (říká se tohle ješ­tě vůbec?!)

Celkově opti­ma­li­za­ce hry dob­rá, jako jo moh­lo by to bejt lep­ší pro líněj­ší stro­je, ale zatím je to PP a tak se s tím i počí­tá. Hra tě chyt­ne a nepus­tí - ale­spoň já a mé dru­hé já ( Irena ne) to tak má. V Coopu si uži­ješ spous­ta zába­vy. Single je taky dob­rej hele, ale tak víš co, není to ono. Chtěl bych najít něja­ký mínus, abych nebyl jen cukr ale taky tro­chu bič! a pro­to­že jsem žád­ný nena­šel tak řek­nu jen to že sem občas udě­lal něja­kou blbost a zby­teč­ně chcípnul, ale za blbost se pla­tí a pro­to jsem pak měl pár hez­kých pro­chá­zek. Jo a jed­no mínus - FPS Dropy při uklá­dá­ní, ale nejsem upl­ně vývo­jář, tak si mys­lím že to chvil­ko­vé sek­nu­tí při ulo­že­ní ser­ve­ru není tak zlé.

Super je taky to že posta­vy co vytvo­říš můžeš hrát na více ser­ve­rech - zůsta­ne ti inven­tář, a skill lvl.

Možná sem časem dopíšu dal­ší věci, pro­to­že tu hru furt obje­vu­ju a taky jsem zvě­da­vej na dal­ší upda­ty! Bohužel se musím vrá­tit zpát­ky do hry to za prvé, no a za dru­hé už je to i tak dost dlou­há recen­ze a pochy­bu­ju že to někdo čte celé. Přeju pří­jem­né hra­ní!


Foto: Iron Gate AB


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

25 let
Geek, hráč her, HW blázen co rád staví počítače
recenzuji převážně hry, SW a HW :)

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,55279 s | počet dotazů: 256 | paměť: 71644 KB. | 18.06.2024 - 10:13:53