AUTA: Nejkrásnější kolekce

🎧 Poslouchejte Kritiky.cz na Spotify a dal­ších pod­cas­to­vých služ­bách! Klikněte sem a nezmeš­kej­te žád­nou recen­zi.
Hodnocení článku
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehod­no­ce­no)
Loading...
Načítám počet zob­ra­ze­ní...

Máte-li doma malé nad­šen­ce aut a autí­ček vše­ho dru­hu, zce­la urči­tě bys­te si nemě­li nechat ujít tuto úžas­nou a okouz­lu­jí­cí kni­hu pod názvem „AUTA: Nejkrásnější kolek­ce“, jež vyda­lo nakla­da­tel­ství EGMONT v Praze ve spo­leč­nos­ti Albatros Media, a.s..

Tato kni­ha je vyda­ná na moti­vy vel­mi oblí­be­né­ho pohád­ko­vé­ho fil­mu „CARS nebo-li Auta“ a obsa­hu­je dohro­ma­dy tři­náct pou­ta­vých pří­bě­hů.

Na strán­kách této kolek­ce se sezná­mí­te s živo­ty a osu­dy jed­not­li­vých hrdi­nů jako jsou Blesk McQueen, Burák, Bessie, Šerif, Lívie, Stanley, Ruda, ale i samot­ných sou­pe­řů a pro­tiv­ní­ků Bleska McQueena v pro­bí­ha­jí­cích závo­dech včet­ně jejich ne vždyc­ky „pozi­tiv­ně a klad­ně“ nala­dě­ných rysů pova­hy.

Všichni tito výše zmi­ňo­va­ní přá­te­lé našli svůj nový, spo­leč­ný domov na jed­nom zastr­če­ném mís­tě, a to v poklid­ném měs­teč­ku jmé­nem Kardanová Lhota. Na mís­tě, jež se sta­lo úto­čiš­těm oprav­do­vých přá­tel, co si doká­ží vždyc­ky a za kaž­dé situ­a­ce pomo­ci, a záro­veň si u toho užít i spous­tu legra­ce.

Právě zde hlav­ní hrdi­na Blesk (slav­ný a úspěš­ný závoďák) nachá­zí nejen pomy­sl­ný klid a štěs­tí, ale i ty nej­lep­ší a oprav­do­vé přá­te­lé, na kte­ré se může vždy a za kaž­dé situ­a­ce spo­leh­nout, včet­ně své­ho dob­ré­ho, moud­ré­ho a těž­ko nahra­di­tel­né­ho uči­te­le Buráka.

Nejkrásnější kolek­ce malé čte­ná­ře pro­ve­de mezi jed­not­li­vý­mi závo­dy Bleska McQueena a jeho pro­tiv­ní­ků, kde kaž­dý má svo­jí vlast­ní oso­bi­tou nátu­ru, pova­hu, své klad­né a stin­né strán­ky. Na samot­ných závo­dech pak čte­ná­ři uka­zu­je, že ne vždyc­ky se vyplá­cí pod­vá­dět, kla­de strikt­ně důraz na Fair-play.

Mezi jed­not­li­vé závo­dy jsou vlo­že­ny i kapi­to­ly, kde s Bleskem, s Šerifem a Burákem může­te pro­žít spous­tu dob­ro­druž­ství, zába­vy a věř­te, že vám mno­ho­krát při čte­ní vykouz­lí  úsměv na tvá­ři. A na co všech­no se tedy může­te těšit?

V jed­not­li­vých kapi­to­lách se sezná­mí­me s Bleskovým novým domo­vem, vyře­ší­me dvo­ji­tý pro­blém, uvi­dí­te, jak to může vypa­dat, když se Burák sta­ne zástup­cem Šerifa, i to jak se Blesk oci­tl v samot­ném ráji, jak napří­klad dopadla šta­fe­to­vá jíz­da, i to, jak se vytvo­řil hasič­ský tým a kdo všech­no byl jeho sou­čás­tí.

Stanete se svěd­ky „Velké pře­hlíd­ky“, a ti odváž­ní se můžou stát dokon­ce i špi­ó­ny a vydat se spo­lu s naši­mi hrdi­ny na misi pří­mo do Paříže. A jeli­kož kro­mě prá­ce a povin­nos­tí by měl být život i o zába­vě a legra­ci, zce­la urči­tě bys­te si nemě­li nechat ujít pořád­nou „Burákovu dis­ko­té­ku na vra­ko­viš­ti“.

A pokud chce­te konat dob­ré skut­ky stej­ně tak jako naši hrdi­no­vé a stát se sou­čás­tí „dob­ré věci“, neza­po­meň­te si pře­číst kapi­to­lu „Závod pro dobrou věc“. Naopak ti, co se rádi bojí a milu­jí stra­ši­del­né poví­dač­ky, se budou rádi bát při čte­ní kapi­to­ly „Strašidelné Rallye“.

Kniha, i když je vel­ká a pro dět­ské­ho čte­ná­ře těž­ká do ruky, je vel­mi pěk­ně zpra­co­va­ná. Desky jsou z vel­mi kva­lit­ní­ho tvr­dé­ho mate­ri­á­lu, díky nimž malé ruce obál­ku kni­hy jen tak „neuš­mud­la­jí“ a ona tak vydr­ží po dlou­hou dobu „jako nová“.

Na své si při­jdou nejen malí čte­ná­ři neu­mě­jí­cí ješ­tě číst, ale i ti začí­na­jí­cí, neboť celá kni­ha je dopl­ně­na krát­ký­mi pří­běhy, jež tvo­ří nepří­liš dlou­hý a nená­roč­ný text, dopl­ně­ný o spous­tu barev­ných a krás­ných ilu­stra­cí, jež  pod­ně­cu­jí buj­nou dět­skou fan­ta­zii na kaž­dé své strán­ce.

Kniha je vel­mi chytla­vá, zábav­ná a nau­čí děti vážit si oprav­do­vé­ho přá­tel­ství a těch pra­vých hod­not jako je, odva­ha, odhod­lá­ní, spra­ve­dl­nost, Fair-play hry, dob­ro­čin­nost, schop­nost nezišt­né pomo­ci a hlav­ně plnit nejen své povin­nos­ti, ale i svůj život si uží­vat a pro­ží­vat spous­tu legra­ce po boku svých přá­tel...

AUTA
Nejkrásnější kolek­ce
Vydalo nakla­da­tel­ství EGMONT v Praze v roce 2017 ve spo­leč­nos­ti Albatros Media, a.s.
První vydá­ní
Počet stran 264

SIRÉNY
2. srpna 2026SIRÉNYDvě dvojice sester, které od sebe dělí staletí... hlasy, jež nejde přehlušit, tak o tom všem a mnohem více je knižní román "Sirény" od autorky Divých žen Emilie Hart.  Kniha je tvořena dvěma dějovými liniemi, které…Vydáno v rubrice: Recenze knih
OVEČEK VLKU SE ZACHTĚLO
1. srpna 2026OVEČEK VLKU SE ZACHTĚLOKniha s názvem "Oveček vlku se zachtělo" od českého autora Aleše Novotného je velmi mrazivým thrillerem s motivy temné atmosféry severských thrillerů, kde každá potencionální stopa je vzkaz vedoucí jak jinak než k smrti.  Stěžejní postavou…Vydáno v rubrice: Recenze knih
Máj – vrcholné dílo Karla Hynka Máchy
31. července 2026Máj – vrcholné dílo Karla Hynka Máchy„Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech; květoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži…Vydáno v rubrice: Knihy k maturitě
PRAŽSKÉ PŘÍBĚHY Kláry Hášové
29. července 2026PRAŽSKÉ PŘÍBĚHY Kláry HášovéMám nejen ráda Prahu, ale i příběhy vyprávějící o zapomenutých místech, jež mají svojí specifickou historickou hodnotu, a proto není divu, že mi do oka padla kniha "Pražské příběhy Kláry Hášové".  U této knihy jsem asi…Vydáno v rubrice: Recenze knih
DO VODY
28. července 2026DO VODYPokud se Vám líbil bestseller od autorky Pauly Hawkins s názvem "Dívka ve vlaku", jež  se stal světovým fenoménem, tak si určitě nenechte ujít i její novinku v podobě druhého románu "DO VODY". Příběh začíná v…Vydáno v rubrice: Recenze knih
DĚDICTVÍ
27. července 2026DĚDICTVÍO tom, jak někdy mohou být složité sourozenecké vztahy plné vzájemného nepochopení, navíc vsazené do rodinného konfliktu, jehož spouštěčem je dávné rodinné tajemství, tak o tom všem vypráví nový psychologický román "Dědictví" od švédské autorky Moy…Vydáno v rubrice: Recenze knih
HRŮZA V DOMĚ NA KOPCI
26. července 2026HRŮZA V DOMĚ NA KOPCINa knihu "Hrůza v domě na kopci" od autorky Elizabeth Hand jsem se moc těšila, neboť anotace lákala na gotický horor plný tajemství, duchů a plíživého až mrazivého děsu. Bohužel tato kniha u mě toto očekávání…Vydáno v rubrice: Recenze knih
Mami, tati, já to jen zkusil.. Jak zabránit první dávce a neztratit své dítě
23. července 2026Mami, tati, já to jen zkusil.. Jak zabránit první dávce a neztratit své dítě„Nás se to netýká.“ Věta, kterou si říká mnoho rodičů. My jsme totiž slušná rodina. Des má přístup k drogám opravdu každý. Jsou snadno dostupné. Jejich užívání se bohužel netýká jen dětí z problémových rodin, ba…Vydáno v rubrice: Recenze knih
Plánování zaměřené na člověka v sociální práci a službách
18. července 2026Plánování zaměřené na člověka v sociální práci a službáchPracujete s lidmi v sociálních službách? Hledáte zajímavou příručku, kde se dozvíte mnoho zajímavostí a informací, jak pracovat s klienty v sociálních službách? Autorka knihy, Milena Johnová je česká manažerka a lektorka. Taktéž zastávala pozici radní…Vydáno v rubrice: Recenze knih
Malá kniha velkých mouder
12. července 2026Malá kniha velkých mouderMáte rádi medvídka Pú a jeho kamarády? Vzpomínáte si na jejich příběhy, kdy jste byli jako děti a s napětím očekávali, kdy zase budou v televizi? Chcete je ukázat svým dětem a předat jim jejich životní…Vydáno v rubrice: Recenze knih
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené