Kritiky.cz > Filmy > Filmové a televizní aktuality > Český lev 2023 (filmy 2022) - nominace a výsledky

Český lev 2023 (filmy 2022) - nominace a výsledky

Soška Český lev foto Anna Pleslová 5
Soška Český lev foto Anna Pleslová 5
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Pravidelně aktu­a­li­zo­va­né výsled­ky z 4.3.2023

Nejlepší celovečerní hraný film

► Arvéd
► BANGER.
► Il Boemo
► Oběť
► Světlonoc

Nejlepší dokumentární film

► Bratrství
► Good Old Czechs
► KaprKód
► Toyen, baron­ka surre­a­lis­mu
► Zkouška umě­ní

Nejlepší režie

► Arvéd – Vojtěch Mašek
► BANGER. – Adam Sedlák
► Il Boemo – Petr Václav
► Oběť – Michal Blaško
► Světlonoc – Tereza Nvotová

Nejlepší herečka v hlavní roli

► A pak při­šla lás­ka… – Pavla Tomicová
► Il Boemo – Barbara Ronchi
► Oběť – Vita Smachelyuk
► Podezření – Klára Melíšková
► Světlonoc – Natália Germáni

Nejlepší herec v hlavní roli

► Arvéd – Michal Kern
► BANGER. – Adam Mišík
► Hranice lás­ky – Matyáš Řezníček
► Il Boemo – Vojtěch Dyk
► Slovo – Martin Finger

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

► Buko – Martha Issová
► Grand Prix – Tatiana Dyková Vilhelmová
► Grand Prix – Anna Kameníková
► Il Boemo – Lana Vlady
► Podezření – Denisa Barešová

Nejlepší herec ve vedlejší roli

► Arvéd – Saša Rašilov
► BANGER. – Marsell Bendig
► Grand Prix – Štěpán Kozub
► Kdyby rad­ši hoře­lo – Miroslav Krobot
► Poslední závod – Oldřich Kaiser

Nejlepší scénář

► Arvéd – Jan Poláček, Vojtěch Mašek
► BANGER. – Adam Sedlák
► Il Boemo – Petr Václav
► Oběť – Jakub Medvecký
► Podezření – Štěpán Hulík

Nejlepší kamera

► Arvéd – Dušan Husár
► BANGER. – Dušan Husár
► Il Boemo – Diego Romero Suarez - Llanos
► Poslední závod – Jan Baset Střítežský
► Světlonoc – Federico Cesca

Nejlepší střih

► Arvéd – Hedvika Hansalová
► BANGER. – Šimon Hájek, Jakub Jelínek
► Good Old Czechs – Šimon Špidla
► KaprKód – Adam Brothánek
► Světlonoc – Pavel Hrdlička, Thibault Hague

Nejlepší zvuk

► Arvéd – Jakub Jurásek
► Il Boemo – Daniel Němec, Francesco Liotard
► Jan Žižka – Martin Jílek, Peter Hilčanský, Viktor Prášil
► KaprKód – Richard Müller
► Světlonoc – Marek Hart, Michaela Patríková, Ivan Horák

Nejlepší hudba

► Arvéd – Ondřej Mikula (Aid Kid), Jonatán Pjoni Pastirčák
► BANGER. – Oliver Torr
► Král Šumavy: Fantom tem­né­ho kra­je – Beata Hlavenková
► Slovo – Jan P. Muchow
► Světlonoc – Jonatán Pjoni Pastirčák, Robin Coudert

Nejlepší scénografie

► Arvéd – Nina Feriancová
► Běžná selhá­ní – Antonín Šilar
► Devadesátky – Henrich Boráros
► Il Boemo – Irena Hradecká, Luca Servino
► Jan Žižka – Jiří Sternwald

Nejlepší kostýmy

► Arvéd – Františka Králíková
► Devadesátky – Andrea Králová
► Il Boemo – Andrea Cavalletto
► Jan Žižka – Kateřina Mírová
► Marie Terezie – pátý díl – Ján Kocman

Nejlepší masky

► Arvéd – Iveta Huptychová
► Grand Prix – Lukáš Král, Jana Bílková
► Il Boemo – Andrea McDonald
► Jan Žižka – Ivo Strangmüller, René Stejskal, Jamie Kelman
► Marie Terezie – pátý díl – Ivo Strangmüller, René Stejskal, David Šesták

Nejlepší televizní film nebo minisérie

► Král Šumavy: Fantom tem­né­ho kra­je – hlav­ní pro­du­cen­ti David Ondříček, Daria Špačková, Michal Reitler – hlav­ní tvůr­ce David Ondříček
► Podezření – hlav­ní pro­du­cen­ti Jakub Viktorín, Tomáš Hrubý, Pavla Janoušková Kubečková, Michal Reitler – hlav­ní tvůr­ce Michal Blaško
► Pozadí udá­los­tí – hlav­ní pro­du­cen­ti Maja Hamplová, Matěj Chlupáček, Jan Lekeš – hlav­ní tvůr­ce Jan Hřebejk

Nejlepší televizní seriál

► Devadesátky – hlav­ní pro­du­cent Michal Reitler – hlav­ní tvůr­ce Peter Bebjak
► Pět let – hlav­ní pro­du­cent Matěj Stehlík – hlav­ní tvůr­ce Damián Vondrášek
► Stíny v mlze – hlav­ní pro­du­cent­ka Kateřina Ondřejková – hlav­ní tvůr­ce Radim Špaček

Nejlepší animovaný film

► Carp Xmass – režie, výtvar­ník Anna Heribanová – pro­du­cen­ti Anika Homolová, Tomáš Šimon
► Tmání – režie Ondřej Moravec – pro­du­cent­ka Hana Blaha Šilarová – výtvar­ník Bára Anna Stejskalová
► Zuza v zahra­dách – režie, výtvar­ník Lucie Sunková – pro­du­cen­ti Martin Vandas, Alena Vandasová

Nejlepší krátký film

► Barcarole – režie Igor Chmela – pro­du­cen­ti Radim Procházka, Jana Janěková ml.
► Rituály – režie Damián Vondrášek – pro­du­cent­ka Martina Netíková
► Vinland – režie Martin Kuba – pro­du­cen­ti Natália Pavlove, Miloš Lochman

Cena Magnesia za nejlepší studentský film ► nestatutární cena

► Asterión – režie Francesco Montagner
► Atestace – režie Jan Hecht
► Ostrov svo­bo­dy – režie Petr Januschka
► Rituály – režie Damián Vondrášek
► Vinland – režie Martin Kuba


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,68021 s | počet dotazů: 261 | paměť: 72182 KB. | 18.04.2024 - 04:17:41