Vedle pana Peabodyho je Shermanovi nejbližší jeho spolužačka Penny Petersonová. Penny ztělesňuje dvojitou hrozbu – je roztomilá a chytrá. Vládne na své základní škole, dokud se neobjeví Sherman, který je ještě větší „koumák“ než ona. Ale její přirozené charisma a odvážná povaha, stejně jako její starostlivá péče a oddanost, ji vtáhnou do přátelství se Shermanem, které nakonec obstojí i ve zkoušce času.
„Zpočátku je Penny se Shermanem ve sporu,“ vysvětluje Schwartzová. „Ale brzy zjistíme, že je mnohem zajímavější. A jakmile překoná svou počáteční žárlivost vůči Shermanovi, začne si všímat, že je docela zajímavý kluk. Na postavě Penny je skvělé, že opravdu vidíme, jak v průběhu filmu dospívá.“
Dynamičnost, chytrost a nebojácnost z ní udělaly postavu, kterou bylo těžké obsadit, než se do konkursu přihlásila Ariel Winterová, která hraje dospívající dceru Phila Dunphyho (Ty Burrell) v seriálu Taková moderní rodinka. Minkoff, který zpočátku nevěděl o spojení Winterové a Burrella, říká, že to byla „velká náhoda, že se znovu setkali během spolupráce na DOBRODRUŽSTVÍ PANA PEABODYHO A SHERMANA. Ariel dává Penny obrovskou energii. Je to vtipná a ironická teenagerka, a i když je Penny mladší [než herečka], Ariel přináší do role přirozenou jiskru a porozumění své postavě.“
Penny, Sherman a pan Peabody se společně vydají na některé vysokorychlostní a osudové cesty v čase. Ale první expedice ČASOMATU, která se ve filmu objeví, je výletem otce a syna. Tentokrát zavítají do časů Velké francouzské revoluce. Dostanou se až ke královskému dvoru, kde okouzlí samotnou Marii Antoinettu, která po setkání s nimi ztratí hlavu – a to doslova. Sherman a Peabody se také ocitnou v centru rolnického povstání, které navždy změní Francii a Peabody skončí s holým krkem na gilotině. Naštěstí, a na rozdíl od nešťastné královny, Peabody unikne ostré čepeli ve stylu dobrodruha a to díky několika skvělým strategickým tahům a svým odborným znalostem.
„Líbila se nám myšlenka otevřít film velkou akční scénou,“ říká Schwartzová.
Aby se pan Peabody mohl stát mistrem v šermu, museli tvůrci oslovit odborníky na boj s mečem a klání s dřevci. Animátoři se od nich naučili, jak správně držet zbraň, jak s ní útočit a jak si udržet centrum rovnováhy.
Ale i přes nebezpečí, divokou akci, dobrodružství a rychlý úprk kanalizačním systémem tehdejší Paříže, největší dobrodružství v cestování časem na naše duo (a Penny) teprve čeká. Tajná projížďka ČASOMATEM totiž Penny a Shermana zanese do starověkého Egypta, kde je Penny zasnoubena s devítiletým Tutanchamonem.
Brzy poté Peabody, Sherman a Penny navštíví starého přítele pana Peabodyho a skutečně renesančního muže, Leonarda Da Vinci, kterého velice vtipným způsobem namluvil, na Oscara nominovaný, Stanley Tucci. Naše trio najde slavného umělce/vědce/technika/vynálezce/vzdělance/ atd. během tvůrčí krize a s rozumem v koncích: nemůže přimět Monu Lisu (s hlasem Lake Bellové), aby se při svém portrétování usmála. Jakmile se Peabodymu podaří vyvolat na její tváři odzbrojující úsměv, zjistí, že Sherman a Penny jsou fuč - na další projížďce, tentokrát v Leonardově létajícím stroji, kterým mistr předběhl svou vlastní dobu.
Později se ocitnou ve starověké Tróji. Obyvatelé Tróje moc dobře vědí, že se musí mít na pozoru před Řeky, ale i Shermanem, obzvláště v případě, pokud u sebe má dar v podobě obrovského dřevěného koně, ve kterém se ukrývá bojový šik otrlých bojovníků milujících zábavu. Sám Sherman se ocitne uvnitř legendárního Trojského koně, kde se rychle spřátelí s Agamemnonem, velitelem řeckého vojska v Trojské válce.
Agamemnon byl jednou z Minkoffových nejoblíbenějších postav. Ztvárnil ho Patrick Warburton, o kterém Minkoff říká „je jedním z nejvtipnějších herců, kteří jsou schopní pracovat pro jakékoliv audiovizuální médium.“ Sekvence s Trojským koněm je představena jako směs historických faktů se spoustou legrace a fantazie.
Na naše neohrožené cestovatele v čase také čeká setkání s jinými historickými velikány, včetně Van Gogha, Alberta Einsteina (hlas mu propůjčil legendární Mel Brooks), Lincolna a Shakespearea. Během svých návštěv u významných osobností, Peabody, Sherman a Penny cestují ve velkém stylu a pohodlí, které jim skýtá ČASOMAT. Přístroj vypadá jako zářící červená koule, která se vznáší nad zemí. Uvnitř se nachází prostor ve tvaru technologicky špičkově vybaveného vejce z 21. století, se sportovními sedačkami, které proplouvají kolem zářícího ovládacího panelu a vznášejících se dotykových obrazovek. Dále se zde nachází holografický glóbus, který plní funkci GPS systému.
Zatímco ČASOMAT je výsledkem špičkové technologie, cvakání, vrčení a hukot vycházející z jeho počítačového systému může vyvolat otázku, zdali nemá stroj svůj vlastní názor.
Mezi technologicky špičkové komponenty stroje ČASOMAT patří celá řada ovládacích knoflíků; zatahovacích, a jako by kouzlem se vynořujících, křesel. ČASOMAT je tak pokročilým technologickým zázrakem, že si samotní tvůrci filmu nejsou vždy jistí, k čemu některé z ovládacích knoflíků slouží. Kupříkladu „synchronní fundibulátor“, což je podle Minkoffa jakýsi druh zapalování. Pak je tu „hemidemisemiquavatron,“ jehož oficiální a poněkud tajemná funkce je: „Jak to zní, tak to i dělá.“
Části seriálu: DOBRODRUŽSTVÍ PANA PEABODYHO A SHERMANA
- DOBRODRUŽSTVÍ PANA PEABODYHO A SHERMANA
- DOBRODRUŽSTVÍ PANA PEABODYHO A SHERMANA - JAKÝ OTEC, TAKOVÝ SYN
- DOBRODRUŽSTVÍ PANA PEABODYHO A SHERMANA - NOVÍ PŘÁTELÉ
- DOBRODRUŽSTVÍ PANA PEABODYHO A SHERMANA - PETERSONOVI, SLEČNA GRUNIONOVÁ A ŘEDITEL PURDY
- DOBRODRUŽSTVÍ PANA PEABODYHO A SHERMANA - ANIMACE, DESIGN - A PŮVOD PŘÍBĚHU
Nejnovější komentáře