Kritiky.cz > Recenze knih > RECENZE – HADÍ OČI

RECENZE – HADÍ OČI

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...
Autorka:
Isabella Maldonado
Překlad: Jiří Chodil
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání v ČR: 2022
Vazba: pevná/vázaná
Počet stran: 384
ISBN: 978-80-7625-204-2

Anotace:
Smrt celé rodiny ve spánku je sama o sobě nepředstavitelnou tragédií. Speciální agentka FBI Nina Guerrerová a tým profilovačů FBI, k nimž patří, však mají prověřit možnost, že celá záležitost je ještě o poznání děsivější. Existuje snad pojítko mezi touto událostí a případem trojnásobné vraždy, který se odehrál o čtyři roky dříve a 3 000 kilometrů dál?

Nejhorší obavy se záhy potvrdí, když detektivové narazí na stopu sériového vraha natolik zákeřného, že jeho bestiální zločiny procházejí bez povšimnutí skoro 30 let. Nina navíc brutální zločin vnímá v osobní rovině: s každým místem činu v ní znovu rezonuje děsivý příběh o Lloroně, prokleté ženě z mexických legend, jež byla příčinou nejedné noční můry jejího dětství v sirotčinci.

Lidské zlo poznala Nina lépe než kdo jiný, ale krvavá hra se tentokrát odehrává podle záhadného schématu, je znepokojivá, matoucí a plná neznámých. Na cestě po stopách ukazujících nečekaným směrem se Nina ocitá mnohem blíž vlastní nepoznané minulosti, než by jí bylo milé.

Čas se krátí, a zatímco se zužuje okruh podezřelých, dávné události se kuriózní shodou náhod střetnou s přítomností a donutí Ninu k nejvyšší myslitelné oběti.

Speciální agentka
FBI Nina Guerrerová začíná se svými kolegy z týmu řešit trojnásobnou vraždu, která se stala v noci v rodinném domku ve Phoenixu. Manželský pár a novorozená dcera jsou mrtví. Vše je naaranžováno tak, aby to vypadalo, že vlastně nešlo o trojnásobnou vraždu, ale že vraždila žena a sama nakonec spáchala sebevraždu. FBI však zjistí, že toto není ojedinělý případ. Nakonec se ukáže, že pachatel vraždí již 28 let pravidelně v přestupný rok v různých městech USA a oběťmi jsou vždy manželský pár s novorozenou dcerou. Co se stalo spouštěčem tak hrozných činů? Jak se vším souvisí dávná legenda o Lloroně a sama Nina?

Šifra byla skvělým pilotním dílem série, ale Hadí oči byly ještě lepší, naprosto výborné. Autorka napsala do detailů propracovaný napínavý příběh, ve kterém nechybí ani pohled a myšlenky samotného pachatele. Postavy jsou uvěřitelné, Nina mě hodně baví, to, co si v životě prožila, je šílené. Konec byl pro mě strhující a dokonce mě i rozbrečel, což vám asi může u thrilleru připadat neuvěřitelné, ale stalo se. 


Sama za sebe sérii s Ninou Guerrerovou vřele doporučuji. Autorka píše chytře, chce se mi říct až dokonale. Za mě obrovský palec nahoru a určitě dříve, než sáhnete po Hadích očích, přečtěte si Šifru, abyste poznali Ninu a její minulost.

Novinka Hadí oči vychází 12. dubna 2022.

O autorce:
Než se oceňovaná spisovatelka Isabella Maldonado pustila do psaní krimi románů, v reálném životě sama nosila pistoli a odznak. Absolvovala Národní akademii FBI v Quanticu a stala se ve svém oddělení první Hispánkou, která získala hodnost kapitána. Sloužila jako hlídková policistka, vyjednavačka, tisková mluvčí, náborová instruktorka, řídící důstojnice terénních operací, koordinátorka jednotky pro boj s organizovaným zločinem a velitelka okresní stanice. Jejím posledním úkolem bylo vedení útvaru zvláštního vyšetřování a forenzních metod; potom od policie po šestadvaceti letech odešla.
Autorka série knih o agentce Guerrerové žije s rodinou ve Phoenixu.

Hodnocení: 98%

Za poskytnutí reading copy velice děkuji nakladatelství Metafora a Grada. Knihu si můžete předobjednat zde

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,12284 s | počet dotazů: 270 | paměť: 69415 KB. | 30.11.2023 - 14:38:41