Kritiky.cz > Horory > Candyman II: Farewell to the Flesh (1995)

Candyman II: Farewell to the Flesh (1995)

rp thumbCoverMain.jpeg
rp thumbCoverMain.jpeg
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Annie odkry­je děsi­vé tajem­ství svých před­ků, kte­ré jí může stát život. Candyman se totiž vrá­til a chce pomstít svou smrt.

Annie pra­cu­je jako uči­tel­ka v jed­né chudé ško­le v New Orleans. Jednoho dne se její žáci pope­rou, kvů­li kresbě, na kte­ré je zob­ra­ze­ný Candyman. Annie jim názor­ně před­ve­de, že je to jen pově­ra a vyřkne pět­krát jeho jmé­no. Nic se nesta­ne a tak se žáci uklid­ní. Jenže brzy jeden z nich zmi­zí. Annie se vydá­vá za jeho otcem reve­ren­dem Ellisem a zjis­tí, že chla­pec byl posed­lý malo­vá­ním hrůz­ných obráz­ků Candymana. Začnou tedy pát­rat po jeho minu­los­ti, kte­rá by moh­la sou­vi­set se zmi­ze­ním chlap­ce. To co však zjis­tí, ji zce­la ochro­mí. Candyman má totiž hod­ně spo­leč­né­ho prá­vě s Annie, pro­to­že to byla její babič­ka do koho se teh­dy zami­lo­val a kvů­li kte­ré byl zoha­ven a hroz­nou smr­tí usmr­cen. Tohle rodin­né tajem­ství před ní ostat­ní čle­no­vé rodi­ny celý život taji­li a ona teď musí při­jít vše­mu na kloub. V prv­ní řadě musí očis­tit bra­t­ro­vo jmé­no, pro­to­že ten je zavře­ný ve věze­ní za vraž­dy, kte­ré nespáchal. Jenže jak to udě­lat, když pra­vý vrah je už dáv­no mrt­vý a nikdo jí neu­vě­ří, že se Candyman vrá­til, aby dokon­čil svou pomstu na rodin­ných pří­sluš­ní­cích svých vra­hů. Tyhle Velikonoce a Masopust budou nej­kr­va­věj­ší, jaké tohle měs­to kdy zaži­lo.

Český název: Candyman 2: Sbohem masu
Režie: Bill Condon
Rok výro­by: 1995
Délka: 93 min
Země: USA

Hrají:
Tony Todd ... (Candyman)
Kelly Rowan ... (Annie Tarrant)
William O’Leary ... (Ethan Tarrant)
Bill Nunn ... (Reverend Ellis)
Timothy Carhart ... (Paul McKeever)
...a dal­ší

Po třech letech od původ­ní­ho fil­mu vznik­lo pokra­čo­vá­ní, kte­ré je opět nato­če­no pod­le před­lo­hy Cliva Barkera. Tentokrát se však do reži­sér­ské­ho křes­la use­dl Bill Condon. Ve své kari­é­ře není tak úspěš­ný jako jeho před­chůd­ce, ale na svém kon­tě má něko­lik zají­ma­vých fil­mů. Jde vět­ši­nou o fil­my, kte­ré byly nato­če­ny pro tele­viz­ní úče­ly. Jeho prv­ním dílem je horo­ro­vý film Sister, Sister (1987), kte­rý ovšem není moc zná­mý. Následovaly thrille­ry Murder 101 (1991) a The Man Who Wouldn’t Die (1995). Jeho nej­zná­měj­ším fil­mem je dra­ma z roku 1998 Gods and Monsters ke kte­ré­mu si sám napsal i scé­nář.

V tom­to pokra­čo­vá­ní se nám dosta­ne odpo­vě­dí na něko­lik nezod­po­vě­ze­ných otá­zek z prv­ní­ho dílu. Jde pře­de­vším o posled­ní minu­ty živo­ta Daniela Robitaillea (Candyman) a my máme šan­ci vidět proč a jak vlast­ně zemřel. Je tomu věno­ván doce­la vel­ký pro­stor a tak pro­du­cen­ti měli dosta­tek pro­sto­ru k zachy­ce­ní jed­not­li­vých momen­tů, kdy byl mučen a násled­ně zaži­va ubo­dán stov­ka­mi včel. Hodně mě potě­šil i výběr mís­ta a samot­né plan­tá­že byly výbor­ným pro­stře­dím, kte­ré mě uchvá­ti­lo nej­víc.

Atmosféra byla i zde nej­vět­ším plu­sem, ale tro­chu se pohor­ši­la. Pořád ale pře­vy­šo­va­la mys­te­ri­óz­nost nad psy­chic­kým nátla­kem a tak i ten­to­krát bylo na co kou­kat. Jakmile se totiž odně­kud ozval tem­ný, hrubý hlas Candymana bylo jas­né, že masa­kr muže začít. Hudební dopro­vod měl opět na sta­rost P. Glass a ani ten­to­krát nezkla­mal, ale musím říct že minu­le to bylo o něco lep­ší. Na samot­ných efek­tech se zapra­co­va­lo asi nej­víc a Candyman nám byl uká­zán ve vylep­še­né for­mě, ale někdy to bylo na ško­du. Scény, kdy měl pokry­tý obli­čej vče­la­mi, byly na efekt dob­ré, ale při bliž­ším při­blí­že­ní bylo vidět, že nepo­hnou ani kří­d­lem. Přibylo více vraž­dí­cích scén, ale jak­si uby­lo krve, kte­rá zdo­bi­la prv­ní díl. Právě tuto sku­teč­nost se sna­ži­li zamas­ko­vat psy­chic­ký­mi výle­vy hlav­ní před­sta­vi­tel­ky, kte­rá byla něko­li­krát na hra­ni­ci záchva­tu a zhrou­ce­ní.

I ten­to­krát se v hlav­ní roli obje­vil skvě­lý Tony Todd, kte­rý se stal hlav­ním tahou­nem celé tri­lo­gie. Bez něho si snad všich­ni fanouš­ci Candymana nedo­ká­ží tyto fil­my ani před­sta­vit. On nepat­ří mezi nej­lep­ší, nebo nej­zná­měj­ší her­ce, ale jeho role jsou pro mno­hé pros­tě neza­po­me­nu­tel­né. Stačí si vzpo­me­nout na záhad­né­ho „pra­cov­ní­ka v pitev­ně‘‘ ve fil­mu Nezvratný osud. Jeho vzhled i hlas ho pros­tě před­ur­či­li k rolím těch­to tajem­ných postav.

Stejně jako v pře­de­šlém díle i zde máme jed­nu pohled­nou hereč­ku. Je jí Kelly Rowan, kte­rá se do pod­vě­do­mí čes­kých divá­ků dosta­la asi nej­víc díky seri­á­lu pro dospí­va­jí­cí O. C. Ani o ní se nedá říct, že by pat­ři­la mezi skvě­lé hereč­ky, ale role vystra­še­né Annie jí sed­la na míru. Mužské divá­ky jis­tě potě­ši­la lech­ti­vá scén­ka ve spr­še, u kte­ré musím někte­ré nadr­žen­ce ovšem upo­zor­nit, že toho není moc vidět. Mimo jiné si zahrá­la ve fil­mech Assassins (1995), nebo Proximity (2001).

Nesmím opo­me­nout ani sluš­ný výkon Billa Nunna, kte­ré­ho si vět­ši­na z vás vyba­ví hlav­ně díky fil­mo­vé­mu zpra­co­vá­ní Spidermana. Kromě něj se obje­vil i v kome­dii Sister Act (1992), nebo akč­ním dra­ma­tu Money Train (1995).

Kvalitně je ten­to díl o něco hor­ší než star­ší brat­ří­ček, ale své kva­li­ty urči­tě má. Trochu se vytra­ti­la leh­kost, ale zase na dru­hou stra­nu při­by­la tvr­dost a akč­nost. Taktéž nám bylo zod­po­vě­ze­no i něko­lik otá­zek ohled­ně minu­los­ti Candymana.

Hodnocení:
 Pořád se drží v prů­měr­ných vodách a hod­no­tím ten­to díl 60%.


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,70303 s | počet dotazů: 259 | paměť: 64727 KB. | 12.09.2024 - 18:26:02