Kritiky.cz > Filmy > Filmové recenze > Nominace na Ceny Akademie Oscar 2021

Nominace na Ceny Akademie Oscar 2021

03
03
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

 Nejlepší film

 Chicagský tri­bunál

            Judas and the Black Messiah

            Mank

            Minari

            Nadějná mla­dá žena

            Sound of Metal

The Father

Země nomá­dů 


           


Nejlepší režie

               Thomas Vinterberg (Chlast)

               David Fincher (Mank)

               Lee Isaac Chung (Minari)

               Emerald Fennell (Nadějná mla­dá žena)

               Chloé Zhao (Země nomá­dů)


Nejlepší herec v hlav­ní roli

               Gary Oldman (Mank)

               Chadwick Boseman (Ma Rainey – mat­ka blu­es)

               Steven Yeun (Minari)

               Riz Ahmed (Sound of Metal)

               Anthony Hopkins (The Father)

 

Nejlepší hereč­ka v hlav­ní roli

               Viola Davis (Ma Rainey – mat­ka blu­es)

               Carey Mulligan (Nadějná mla­dá žena)

               Vanessa Kirby (Střípky ženy)

               Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)

               Frances McDormand (Země nomá­dů)

 

Nejlepší herec ve ved­lej­ší roli

               Sacha Baron Cohen (Chicagský tri­bunál)

               Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)

               Lakeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)

               Leslie odom Jr. (One Night in Miami)

               Paul Raci (Sound of Metal)

 

Nejlepší hereč­ka ve ved­lej­ší roli

               Glenn Close (Americká ele­gie)

               Maria Bakalova (Borat 2)

               Amanda Seyfried (Mank)

               Yeo-jeong Yoon (Minari)

               Olivia Colman (The Father)

 

Nejlepší nean­g­lic­ky mlu­ve­ný film

               Better Days (Čína, režie Derek Tsang)

               Colectiv (Rumunsko, režie Alexander Nanau)

               Chlast (Dánsko, režie Thomas Vinterberg)

               LHomme qui a ven­du sa peau(Tunisko, režie Kaouther Ben Hania)

               Quo vadis, Aida? (Bosna a Hercegovina, režie Jasmila Žbanić)

 

Nejlepší ani­mo­va­ný film

               Až na Měsíc

               Duše

               Frčíme

               Ovečka Shaun ve fil­mu: Farmageddon

               Vlkochodci

 

Nejlepší původ­ní scé­nář

               Chicagský tri­bunál

               Judas and the Black Messiah

               Minari

               Nadějná mla­dá žena

               Sound of Metal

 

Nejlepší adap­to­va­ný scé­nář

               Bílý tygr

               Borat 2

               One Night in Miami

               The Father

               Země nomá­dů

 

Nejlepší původ­ní hud­ba

               Bratrstvo pěti (Terence Blanchard)

               Duše (Trent Reznor, Atticus Ross a Jonathan Batiste)

               Mank (Trent Reznor, Atticus Ross)

               Minari (Emile Mosseri)

               Zprávy ze svě­ta (James Newton Howard)

 

Nejlepší původ­ní píseň

               Husavik (My Hometown) z fil­mu Eurovision Song Contest

               Hear My Voice z fil­mu Chicagský tri­bunál

               Fight for You z fil­mu Judas and the Black Messiah

               Speak Now z fil­mu One Night in Miami

               Io Se (Seen) z fil­mu Život před sebou

 

Nejlepší doku­ment

               Colectiv

               Kripl kemp: Revoluce na koleč­kách

               Moje uči­tel­ka cho­bot­ni­ce

               Tajný agent

               Time

 

Nejlepší kame­ra

               Chicagský tri­bunál (Phedon Papamichael)

               Judas and the Black Messiah (Sean Bobbitt)

               Mank (Erik Messerschmidt)

               Země nomá­dů (Joshua James Richards)

               Zprávy ze svě­ta (Dariusz Wolski)

 

Nejlepší výpra­va

               Mank

               Ma Rainey – mat­ka blu­es

               Tenet

               The Father

               Zprávy ze svě­ta

 

Nejlepší střih

               Chicagský tri­bunál

               Nadějná mla­dá žena

               Sound of Metal

               The Father

               Země nomá­dů

 

Nejlepší kos­týmy

               Emma.

               Mank

               Ma Rainey – mat­ka blu­es

               Mulan

               Pinocchio

 

Nejlepší mas­ky a make-up

               Americká ele­gie

               Emma.

               Mank

               Ma Rainey – mat­ka blu­es

               Pinocchio

 

Nejlepší zvuk

               Duše

               Greyhound

               Mank

               Sound of Metal

               Zprávy ze svě­ta

 

Nejlepší vizu­ál­ní efek­ty

               Ivan je jen jeden

               Love and Monsters

               Mulan

               Půlnoční nebe

               Tenet

 

Nejlepší krát­ký film

               Ayn Levana

               Feeling Through

               The Letter Room

               The Present

               Two Distant Strangers

 

Nejlepší krát­ký ani­mo­va­ný film

               Burrow

               Genius Loci

               Mám vás ráda, ať se sta­ne coko­li

               Opera

               Yes-People

 

Nejlepší krát­ký doku­ment

               A Concerto Is a Conversation

               A Love Song for Latasha

               Colette

               Držme spo­lu

               Hunger Ward

 



Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,17722 s | počet dotazů: 253 | paměť: 72102 KB. | 18.07.2024 - 13:42:20