Kritiky.cz > Filmy > Retro filmové recenze > Nový svět – korejští gangsteři volí bosse

Nový svět – korejští gangsteři volí bosse

Photo © Well Go USA Entertainment
Photo © Well Go USA Entertainment
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Nedávno pěl Filmfanatic chválu na korejský snímek V.I.P., který mě zaujal natolik, že jsem se vydal pátrat, jaké další filmy má režisér Park Hoon-jeong na svědomí. Objevil jsem, že krom nejčerstvější Noci v ráji (2020), je podepsán také pod scénářem Viděl jsem ďábla (2010). Proto jsem neváhal a sáhnul po jeho gangsterce z roku 2013 Nový svět.

PADOUCH, NEBO HRDINA V Jižní Koreji roste vliv a moc gangsterské organizace Goldmoon. Vysoko v její hierarchii se však skrývá policejní agent, který má za úkol celou zločineckou organizaci zničit. Jenže svou roli hraje příliš dlouho, jeho skutečnou identitu znají jen dva vysoce postavení policejní náčelníci a on sám už neví, na jaké straně vlastně stojí.

KOREJSKÁ VOLAVKA Nový svět staví především na pečlivě vystavěných charakterech a jejich vztazích. Nakoukneme pod pokličku fungování jak gangsterské rodiny, tak policejních orgánů, které se nestydí jednat mimo obvyklé mantinely. Během sledování jsem si nejednou vzpomněl na hongkongskou Volavku, protože hlavní hrdina je do zločineckých struktur ponořen přesně tak hluboko, jako v legendární sérii, která se dočkala i amerického remaku.

Děj nás pozvolna a pečlivě posouvá kupředu, šetří akčními scénami, ale když už na nějaké dojde, neštítí se brutality. Spolu s hlavním hrdinou zkusíme všechna možná východiska, ale když se nám zavře i poslední úniková cesta, zkusíme tu dosud nemyslitelnou. Poznejte, jak probíhají primárky jihokorejských gangsterů. Intriky a špinavé tahy si v ničem nezadají s vysokou politikou bílých límečků. A hlavně: nevěřte nikomu!


Podívejte se na hodnocení Nový svět na Kinoboxu.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,91684 s | počet dotazů: 258 | paměť: 71552 KB. | 23.06.2024 - 04:23:13