Odpoledne se promítalo v malém i velkém sále kina Světozor v těchto sekcích: Blue Tongue Films 2, Soutěž 1, Soutěž 2, Divné dny, Soutěž 3, Blue Tongue Films 1 a Brutal Relax Show.
V sekci Soutěž 2 se promítaly tyto snímky.
Film The Mass of Man je pohled do života nezaměstnaného Richarda. Ten přichází na úřad s malým zpožděním a úřednice ho tak musí pokárat. Není to nic příjemného, ale jednání je náhle přerušeno akcí dalšího klienta.
Část Akrobat tvoří pět snímků, které spojuje to, že je v nich zoufalá touha po kontaktu, a zároveň ukazují křehkost a osamělost jednotlivých lidí.
Ve snímku Ještěrky se podíváme do sauny, kam si naplánoval schůzku Leon s neznámou ženou z internetu. Aby to ale neprožíval sám, vezme s sebou i svého kamaráda a společně komentují svůj život.
Snímek Svlékni mě nabízí sondu do jednoho života mladé ženy. Ta se setkává v baru s mladým mužem a následně odcházejí k ní domů. Mikaela ale není jen tak nějaká žena, prodělala totiž změnu pohlaví. Jejich (sebe)objevování je pak o to zajímavější.
Ve filmu Nezvratný se malý Ahmed jednoho dne ztratí a není nikde k nalezení. Díky retrospektivě ale postupně zjišťujeme, že jeho viníci existují a že jejich čin nakonec bude odhalen a potrestán.
Ve snímku Hmyzotopie autoři předvedli, jaké dokáže být soužití člověka a hmyzu v jednom domě. Jonathan přistoupí na dohodu s hmyzem, situace se ale postupně zhoršuje, až dojde k tragickému, ale víceméně předvídatelnému konci.
Z uvedených snímků mě zaujal film Svlékni mě, který nabídl pohled do života „nové“ ženy a film The Mass of Man, který ukázal tragické řešení neúnosné situace.
V sekci Soutěž 3 se promítaly tyto snímky.
Film 37˚4S je o mladém Nickovi, který žije na malém ostrůvku uprostřed Atlantického oceánu. Má věrnou kamarádku Annu, se kterou vše prožívá. Blíží se ale okamžik, kdy Anna odjede do Anglie a Nick se velmi těžko srovnává s touto skutečností.
Ve snímku Osamělost se podíváme do Paříže, kde se odehrává příběh mladé Rumunky. Ta podstupuje lékařské ošetření a následně policejní vyšetřování na stanici. U těchto procedur je s ní tlumočník, který musí vše překládat.
Ve filmu Lampa se ocitneme v Tibetu. Fotograf se svým asistentem fotí zájemce před rozličným, mnohdy až neuvěřitelným pozadím. Vznikají tak zajímavé kompozice a často velmi legrační fotografie.
Snímek Karaoke zavede diváky do nočního New Yorku. Mladý muž se vydává do baru se svými kamarády a společně se snaží zbavit stresu a dobře se bavit. Svým chováním se ale muž snaží vyhnout skutečnou realitu, kde musí řešit své vlastní problémům.
Ve snímku Třetí fáze se ocitneme společně s mladíkem Maikem v neobyčejném světě. Maik se totiž jako dobrovolník dostává do domu, kde žijí lidé s postižením. Jeho prvotní záměr co nejrychleji utéci se ale mění v uvažování, kdo ze všech účastníků vlastně potřebuje pomoci.
Krátký snímek Mystérium nám ukáže ženu, která věří na zázraky. Díky tomu slyší i hlas Marie, který ji ukáže cestu do nového života.
Ze snímků mě zaujal film Třetí fáze, který ukázal společný život zdravých a postižených lidí, a film Lampa, ve kterém vznikaly neuvěřitelné situace.
V neděli 19.ledna pokračuje festival sekcemi Panorama, Polish Shorts, České filmy, Labo, Blue Tongue Films 2, Brutal Relax Show.
Podrobné informace o festivalovém programu najdete na www.pragueshorts.cz.
Nejnovější komentáře