Kritiky.cz > Profily osob > Zoe Saldana

Zoe Saldana

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Zoe Saldana (psá­no též jako Zoë Saldaña, Zoë Saldana či Zoe Saldaña; * 19. červ­na 1978 New Jersey) je ame­ric­ká hereč­ka. Nejvýraznější role ztvár­ni­la ve fil­mech Rozjeď to! (2002), jako Anamaria v Pirátech z Karibiku: Prokletí Černé per­ly (2003), jako Nyota Uhura ve Star Treku (2009) a ve Star Treku: Do tem­no­ty (2013) a jako prin­cez­na Neytiri v nej­vý­nos­něj­ším sním­ku všech dob Avataru (2009).

Mládí

Rodným jmé­nem je uvá­dě­na jako Zoe Yadira Zaldaña Nazario nebo Zoe Yadira Zaldana Nazario. Narodila se v ame­ric­kém New Jersey por­to­ric­ké mat­ce a otci pochá­ze­jí­cí­mu z Dominikánské republiky.Jejími rod­ný­mi jazy­ky jsou špa­něl­šti­na a ang­lič­ti­na. Ve věku dese­ti let se rodi­na pře­stě­ho­va­la do Dominikánské repub­li­ky, kde žila dal­ších sedm let. Navštěvovala balet­ní tří­du v jed­né z nej­pres­tiž­něj­ších škol na ost­ro­vě.

Ve věku sedm­nác­ti let se vrá­ti­la do New Yorku, zača­la vystu­po­vat v diva­del­ní spo­leč­nos­ti Faces the­a­ter trou­pe, kte­rá měla na reper­toá­ru hry zamě­ře­né na osvě­tu tee­nage­rů skr­ze téma­ta zne­u­ží­vá­ní léčiv a pohlav­ní­ho zne­u­ži­tí. Také účin­ko­va­la v diva­dle New York Youth Theater. Její taneč­ní prů­pra­va jí pomoh­la k prv­ní vel­ké fil­mo­vé rolí, kte­rou se sta­la v roce 2000 talen­to­va­ná balet­ka Eva ve fil­mu Tanec s váš­ní.


Detaily o článku Zoe Saldana


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Články převzaté z české Wikipedie.

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,52542 s | počet dotazů: 260 | paměť: 71844 KB. | 18.07.2024 - 14:17:15