Kritiky.cz > Filmy > Filmové a televizní aktuality > Ceny Akademie Oscar 2024 - Výsledky

Ceny Akademie Oscar 2024 - Výsledky

rp 10820Oppenheimer.jpg
rp 10820Oppenheimer.jpg
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

 

Vítězný film
Vítězný film - Oppenheimer

 

Nejlepší film

               Americká fik­ce

               Anatomie pádu

               Barbie

               Chudáčci

    Maestro

               Minulé živo­ty

               Oppenheimer

    Zabijáci roz­kvet­lé­ho měsí­ce

    Zimní prázd­ni­ny

               Zóna zájmu

Nejlepší režie

    Christopher Nolan (Oppenheimer)

               Jonathan Glazer (Zóna zájmu)

               Justine Triet (Anatomie pádu)

    Martin Scorsese (Zabijáci roz­kvet­lé­ho měsí­ce)

               Yorgos Lanthimos (Chudáčci)

Nejlepší herec v hlav­ní roli

               Bradley Cooper (Maestro)

               Cillian Murphy (Oppenheimer)

               Colman Domingo (Rustin)

    Jeffrey Wright (Americká fik­ce)

               Paul Giamatti (Zimní prázd­ni­ny)

Nejlepší hereč­ka v hlav­ní roli

    Annette Bening (Nyad)

    Carey Mulligan (Maestro)

               Emma Stone (Chudáčci)

               Lily Gladstone (Zabijáci roz­kvet­lé­ho měsí­ce)

               Sandra Hüller (Anatomie pádu)

Nejlepší herec ve ved­lej­ší roli

               Mark Ruffalo (Chudáčci)

               Robert De Niro (Zabijáci roz­kvet­lé­ho měsí­ce)

    Robert Downey Jr. (Oppenheimer)

    Ryan Gosling (Barbie)

               Sterling K. Brown (Americká fik­ce)

Nejlepší hereč­ka ve ved­lej­ší roli

    America Ferrera (Barbie)

               DaVine Joy Randolph (Zimní prázd­ni­ny) 

    Danielle Brooks (Purpurová barva)

               Emily Blunt (Oppenheimer)

    Jodie Foster (Nyad)

Nejlepší nean­g­lic­ky mlu­ve­ný film

               Das Lehrerzimmer (Německo, režie Ilker Catak)

               Dokonalé dny (Japonsko, režie Wim Wenders)

               Io capi­ta­no (Itálie, režie Matteo Garrone)

               Sněžné bra­trstvo (Španělsko, režie J.A. Bayona)

               Zóna zájmu (Velká Británie, režie Jonathan Glazer)

Nejlepší ani­mo­va­ný film

               Chlapec a volav­ka

               Mezi živly

               Nimona

               Pes a jeho kama­rád Robot

               Spider-Man: Napříč para­lel­ní­mi svě­ty

Nejlepší původ­ní scé­nář

               Anatomie pádu

               Maestro

               May December

               Minulé živo­ty

               Zimní prázd­ni­ny

Nejlepší adap­to­va­ný scé­nář

               Americká fik­ce

               Barbie

               Chudáčci

               Oppenheimer

               Zóna zájmu

Nejlepší původ­ní hud­ba

               Americká fik­ce

               Chudáčci

               Indiana Jones a nástroj osu­du

               Oppenheimer

               Zabijáci roz­kvet­lé­ho měsí­ce

Nejlepší původ­ní píseň

               Im Just Ken z fil­mu Barbie

               It Never Went Away z fil­mu Americká sym­fo­nie

               The Fire Inside z fil­mu Flamin Hot: Koření úspě­chu

               Wahzhazhe (A Song for My People) z fil­mu Zabijáci roz­kvet­lé­ho měsí­ce

               What Was I Made For? z fil­mu Barbie

Nejlepší doku­ment

               Bobi Wine: Prezident ugand­ské­ho lidu

               Čtyři dce­ry

               Frontline – 20 dnů v Mariupolu

               To Kill a Tiger

               Věčná paměť

Nejlepší kame­ra

               Hrabě

               Chudáčci

               Maestro

               Oppenheimer

               Zabijáci roz­kvet­lé­ho měsí­ce

Nejlepší výpra­va

               Barbie

               Chudáčci

               Napoleon

               Oppenheimer

               Zabijáci roz­kvet­lé­ho měsí­ce

Nejlepší střih

               Anatomie pádu

               Chudáčci

               Oppenheimer

               Zabijáci roz­kvet­lé­ho měsí­ce

               Zimní prázd­ni­ny

Nejlepší kos­týmy

               Barbie

               Chudáčci

               Napoleon

               Oppenheimer

               Zabijáci roz­kvet­lé­ho měsí­ce

Nejlepší mas­ky a make-up

               Golda – Železná lady Izraele

               Chudáčci

               Maestro

               Oppenheimer

               Sněžné bra­trstvo

Nejlepší zvuk

               Maestro

               Mission: Impossible Odplata – První část

               Oppenheimer

               Stvořitel

               Zóna zájmu

Nejlepší vizu­ál­ní efek­ty

               Godzilla Minus One

               Mission: Impossible Odplata – První část

               Napoleon

               Strážci Galaxie: Volume 3

               Stvořitel

Nejlepší krát­ký film

               Červená, bílá a mod­rá

               Nezlomný

               Podivuhodný pří­běh Henryho Sugara

               Poté

               Rytíř štěs­tí

Nejlepší krát­ký ani­mo­va­ný film

               Devadesát pět smys­lů

               List pra­se­ti

               Naše uni­for­ma

               Tlustokožec

               VÁLKA SKONČILA! Inspirováno hud­bou Johna a Yoko

Nejlepší krát­ký doku­ment

               Island in Between

               Nai Nai &Wai Pó

               Poslední oprav­na hudeb­ních nástro­jů

               The ABCs of Book Banning

               The Barber of Little Rock

Čestný Oscar

               Angela Bassett

               Carol Littleton

               Mel Brooks

Humanitární cena Jeana Hersholta

               Michelle Satter


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,26357 s | počet dotazů: 255 | paměť: 72306 KB. | 19.04.2024 - 19:10:52