Kritiky.cz > Seriály > Zajímavosti > Hororové seriály se špetkou humoru

Hororové seriály se špetkou humoru

izombie small
izombie small
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Jinak by mi vlastně stačilo změnit datum u loňského článku - protože to, co běželo před rokem, pokračuje letos znovu. Nakonec si možná nějaký ten čas utrhnu, nejspíš v podobě krátkých recenzí nových řad - no uvidíme. Dnes se ale podíváme na seriály jiné, nové, neokoukané. Všechny mají společné téma: horor a komedie. Tento žánr patří k mým nejoblíbenějším: rád se totiž směju nevhodným věcem. A když se všechno spojí dohromady s trefným scénářem, výsledkem je úžasné dílo plné krve a humoru, kde člověk jenom hádá, jakým vtipným způsobem zemře další postava.

iZombie, 2015

izombie-small.jpg

Ne, tady se nejedná o nový produkt Applu. Na seriál jsem narazil čistě náhodou. A jak jsem spatřil "zombie" v názvu a červené hodnocení, bylo mi i bez přečtení popisku jasné, že tohle se mi bude líbit. A líbilo, takže zkusím trochu naladit i vás. Představte si lepší kriminálku typu Mentalista / Castle na zabití. Jenže tady je hlavní hrdinka zombík. Pracuje v márnici, jí mozky nebožtíků a díky tomu pomáhá vyřešit jejich vraždy. A jelikož s každým soustem získá část charakterových vlastností nešťastníka, v každém dílu nás čeká spousta nových výstředností - výborně zahraných, nutno podotknout. Protože jak se říká, každý člověk je výjimečný: a když ho sníte, budete i vy. A ty mozky s těstovinama ohřívané v mikrovlnce jsou prostě geniální.

Zatím máme hotové 2 řady, třetí je naplánovaná na příští rok.

Hodnocení na CSFD: 73%
Moje hodnocení: Ať se jdou všechny ty kriminálky zahrabat. Tady je všechno: napětí, akce, láska, mozky.
Profil na CSFD

Ash vs. Evil Dead, 2015

ash-evil-dead-banner.jpg

Evil Dead je pro hororové fanoušky dnes už kultovní počin. A tím nemyslím hnoje vysílané na Prima COOL, ale skutečný skvost žánrové scény. Volné pokračování nám představí hlavního hrdinu v pokročilém věku, který se jednou zhulí a omylem přečte pár vět knihy mrtvých. Démoni opět vstoupí na náš svět a Ash je nucen s nimi znovu bojovat. To se mu zprvu příliš nechce, ale nakonec si stejně obleče svoji motorovou pilu... A jak to pokračuje dál, je už asi jasné. Bruce Campbell si i po všech těch letech zachoval svoje charisma - trousí jednu hlášku za druhou a u toho ležérně krájí příšery vejpůl.

Seriál je z loňského roku, první série má 10 dílů a na druhou sérii se můžeme těšit už za týden: druhá řada má premiéru 2. října. Jo a taky tam hraje Xena. Další plus je pak existující český dabing.

Hodnocení CSFD: 85%
Moje hodnocení: miliarda procent
Profil na CSFD

Na YouTube jsem našel krásné video obsahující sestřih všech smrtí z první sezóny, ale je natolik brutální a krvavé, že si ho sem asi netroufám jen tak fláknout... Ale spolu s tímto varování na něj můžu bez výčitek odkázat.
(Slabším povahám důrazně doporučuji neklikat - pokud jste se omylem dostali na tento článek.)

Krvavý sestřih první řady na YouTube

Todd and the Book of Pure Evil, 2010

todd-book.jpg

Představte si klasickou americkou komedii ze střední školy, kde teenageři řeší běžné problémy. Jenže ty neskončí klasickým trapasem, jak tomu bývá, ale strašně brutální smrtí. Vše má na svědomí kniha čirého zla. Ta se vždy objeví u emocionálně slabšího studenta a splní mu jeho nejtajnější přání. A jak to u zlých knih chodí, neskončí to dobře. Proti silám temnot tu bojují dva zhulení týpci, zmatená vědkyně a rádoby drsňačka.

No... ve zkratce: něco, co má v názvu frázi "čiré zlo", prostě nemůže být špatné. Metalový soundtrack je také úžasný, takže člověk může občas přimhouřit oči nad mírně pubertálním humorem.

Jednotlivé epizody jsou dvacetiminutové, a tak se dá seriál vcelku rychle zkouknout. Bohužel, po druhé řadě byl ukončen. Navíc je kanadský, takže ani není příliš známý. Takže nemáte zač :-)

Hodnocení CSFD: 76%
Moje hodnocení: Teenagerská komedie s trochou krve. Spoustou krve. A knihou zla.
Profil na CSFD

Ugly Americans, 2010

ugly-amer.jpg

Poslední seriál na seznamu je kreslený. Odehrává se v alternativním New Yorku, kde sociální pracovník Mark pomáhá různým obyvatelům jiných ras se začleněním do společnosti. A jinou rasou myslím démony, vlkodlaky, zombíky, koalí muže a různé jiné potvory, které v běžném světě příliš nepotkáte. S nimi a se svou démonickou přítelkyní pak zažívá spoustu legrace.

Ani poslední seriál už neběží. Opět měl 2 řady a tím byl ukončen. Škoda.

Hodnocení CSFD: 83%
Moje hodnocení: vtipný oddychový animák
Profil na CSFD

 

A když už jsme u těch hororových seriálů, byl by hřích nezmínit, že právě začala další řada American Horror Story! Tentokrát s podtitulem My Roanoke Nightmare.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,56705 s | počet dotazů: 262 | paměť: 71624 KB. | 18.06.2024 - 11:30:30