Kritiky.cz > Filmy > Zajímavosti > Jak zničit svět na 100 způsobů

Jak zničit svět na 100 způsobů

aust apo
aust apo
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Pak už je úplně fuk, jestli sled událostí způsobí zemětřesení nebo třeba aztécká kletba. Aby se vám žánr líbil, musíte se od logiky oprostit. A právě proto zde mají nízkorozpočtové filmy šanci; kravina je to pokaždé, jde jenom o budget. Pokud máte levné bijáky rádi, vítám vás u dalšího pokračování tipů na filmový průjem. 

Australská apokalypsa

aust-apo.jpg

Hned první nemám úplně v živé paměti, ale vím, že se mi líbil. Snad proto, že Michael Shanks tu byl opravdu přesvědčivý, snad proto, že konec světa tu byl detailně ukázán v měřítku místním i celosvětovém. Ano, ty efekty byly příšerné, ale nad tím se musíme povznést. Jak jsem říkal na začátku. Pokud to zvládnete, užijete si poměrně napínavý film. 

Hodnocení CSFD: 28%
Moje hodnocení: tato variace na konec světa se mi upřímně líbila 
Profil na CSFD

Stonehenge apokalypsa

stonehenge-apo.jpg

Castiel (Supernatural) a šéfová Atlantidy (Stargate Atlantis) se potkávají v dalším z filmů o konci světa. Ten je nyní rozpoután starověkou stavbou Stonehenge, která vysílá paprsky po celém světě a odpaluje pyramidy jako sopky. Ano, přesně tak. Kravina? Neskutečná. Ale když já se tak bavil. Napětí se navodit povedlo i v takto nízkorozpočtovém filmu. A všechny tyto faktory dohromady mi stačily, aby se mi taková šílenost líbila. Žádné celosvětové katastrofy tu ale nečekejte, málo peněz zapříčinilo jejich prezentaci jen v podobě zpráv, které hlavní hrdinové sledují. Ale sranda to byla. 

Hodnocení CSFD: 25%
Moje hodnocení: film je stejně tupý i zábavný, jako jeho název
Profil na CSFD

Ledová zkáza (Christmas Icetastrophe)

icetastro.jpg

Tuhle šílenost jsem si pustil jenom díky geniální upoutávce na Prima COOL. Lidé tam chodí po ulici, z ničeho nich zmrznou, a do toho hraje Hanka Zagorová. Musíte uznat, že tohle jsem si nemohl nechat ujít. Dostal jsem přesně takový film, jaký jsem očekával: lidé chodili po ulici, z ničeho nic umrzli, a byla to legrace. Jen škoda, že Hanka hrála jen v upoutávce. 

Hodnocení CSFD: 19%
Moje hodnocení: vtipná kravina
Profil na CSFD

Airplane vs Volcano (Sopka - místo přistání)

airplane-volc.jpg

Letí letadlo. Někde nad mořem. Z ničeho nic se zjeví oblak dýmu a pod letadlem vyroste pevnina plná sopek. A pak je tam celý film. (A letadlo pořád letí.) Tento film má úplně vše: drama, pokus o únos, love story, armádu a v neposlední řadě hrozně moc sopek. Fakt moc. Je to něco tak šíleného, že na to prostě neexistují slova. 

Hodnocení CSFD: 10%
Moje hodnocení: Tak tohle bylo mega. Ale úplně nejvíc. 
Profil na CSFD

Po druhém zhlédnutí přemýšlím, že bych tomu zvedl hvězdičky na 4, čistě z principu. Ale zase "tak" dobré to nebylo. I když v době vytváření seznamu měl film 8% a teď už stoupl na 10%. A to je známka kvality!  

Titanic II

tita2.jpg

Titanic má pokračování! Ale už ne od Jamese Camerona, ale od králů filmového béčka, studia Asylum. (To jsou ti, co dělali Žraločí tornáda, pokud nevíte - nebo jste tu poprvé.) Film se ovšem chytře odehrává v noci, aby nebylo poznat, jak špatné ty speciální efekty jsou. A protože v pokračování musí být všeho víc a vše má být intenzivnější, utopí se tu úplně všichni, kromě hlavní hrdinky. A to se počítá! 

Hodnocení CSFD: 9%
Moje hodnocení: aspoň to není tříhodinová nuda, jako jednička
Profil na CSFD

Asteroid vs. Země

Další takový, jehož název hovoří za vše. Mně se ale vcelku líbil. Děj odsejpal jako po másle: vše bylo vždy okamžitě vyřešeno. Žádný mladý génius, kterému nikdo nevěřil, žádná sveřepá admiralita, která odmítala čelit realitě. Žádné zbytečné hádky ani taškařice, prostě okamžitá odpověď na danou situaci. Kdyby šla každá krize zažehnat takto svižně... No jinak je to klasické Asylum. Špatné CGI, podprůměrní herci, borec tam nosí atomovku normálně v náručí... A svět je nakonec zachráněn jedním z  pochybných způsobů, který můžou vymyslet jenom v Asylum. (Spoiler alert: tu atomovku zahodí do sopky, jak jinak.)

"Kde se nacházíme? Netuším, souřadnice jsou blábol."

Hodnocení CSFD: 20%
Moje hodnocení: velké plus za všechna katastrofická klišé, která tu nejsou
Profil na CSFD

San Andreas Quake

Takhle má vypadat správný odpadní katastrofák, dámy a pánové. Země se třese od začátku do konce, pořád se něco děje. Není tu ani moc nesouvislé vaty okolo. Tedy v rámci možností. Nicméně všechny běžné "nasírací" prvky tu chybí, a tak film dokáže zabavit.  

Hodnocení CSFD: 11%
Moje hodnocení: průměrně špatné, ale pobaví
Profil na CSFD

A to je tak asi vše, o čem jsem schopný se trochu rozepsat. Katastrofických šíleností jsem viděl mnohem víc, jenže už si nějak nejsem schopný vzpomenout, o čem to sakra bylo. Ale pokud máte nezadržitelnou potřebu zkusit další podobné filmy, mohu vám je aspoň vyjmenovat. Tohle jsou pořád ty lepší. 

Sněhový armageddon a Soudný den vánoční

Oba snímky jsem viděl hned po sobě, navíc tam hrála ta stejná holka, takže mi trochu splývají. No jeden byl v létě, druhý v zimě. V jednom se mrzlo, v druhém řešila jakási kletba. Dal jsem tomu 3 a 2 hvězdičky, takže v rámci možností to zase takový odpad nebyl. 

Hodnocení CSFD: 21% a 19%
Profil na CSFD  /  Profil na CSFD

Proroctví zkázy

Tento klenot si pamatuji jen díky kočce z Firefly / Stargate Atlantis, ale to je vlastně jediné, co mi po filmu v hlavě zůstalo. Ale i tady jsem dal 3*, byť možná trochu zkreslené, kvůli oblíbené tváři. A protože většinu podobných filmů zpravidla o 1* nadhodnocuji, tak objektivně možná 30%. Ale odpad né. To ne. 

Hodnocení CSFD: 22%
Profil na CSFD

Alien Tornado (Ničivé tornádo) 

Jak název napovídá, tohle bude sranda. Podle 2*, co jsem tomu dal, asi trochu byla, ale zase ne moc. I když si troufnu říct, že Alien Tornádo chcete. 

Hodnocení CSFD: 14%
Profil na CSFD

Tornado Terror (Tornádo nad New Yorkem) 

Nakonec jsme se dostali i k zajímavým názvům. K tomuto jsem měl jedinou poznámku: "Lezli tam pod Sochou Svobody nebo co." Takže jestli chcete vidět film, kde lezou pod Sochou Svobody nebo co, a k tomu je tornádový teror, je tohle přesně pro vás. 

Hodnocení CSFD: 14%
Profil na CSFD

A protože k pár filmům, které se ani mně nelíbily, jsem si sepsal pár trefných poznámek, pokračování článku najdete na Mikroblogu. Jsou to ovšem filmy, které nemohu doporučit ani já. 

A to je ze světa katastrof vše, prosím. Tornád a hurikánů tu ale příliš nebylo, vím. Dva výše uvedené jsou jediné, které aspoň trochu vyčnívají v moři hnoje, do kterého je s klidným svědomím mohu zařadit i já. A to už je fakt co říct. Tímto konstatováním bych se rozloučil a popřál vám mír v duši při sledování vtipných hovadin. A nechť nám Stonehenge neodpálí sopku za zadkem. 

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
  • RECENZE – VRAŽDA NA HŘIŠTI30. listopadu 2022 RECENZE – VRAŽDA NA HŘIŠTI Autorka: Catherine ShepherdPřeklad: Rudolf ŘežábekNakladatelství: CosmopolisRok vydání v ČR: 2022Počet stran: 304Vazba: pevná / vázanáISBN: 978-80-271-3644-5Anotace:U skluzavky na […] Posted in Recenze knih
  • Víte co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?13. listopadu 2016 Víte co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ? Dle mého názoru nejzázračnější strom na naší planetě. Roste už stovky, možná tisíce let v oblasti Indonésie a jejího okolí. Tamní lidé využívají listů tohoto stromu k přípravě […] Posted in Domácí rady
  • Vězenkyně1. srpna 2023 Vězenkyně Po pravdě tak geniálně promyšlený thriller jako je Vězenkyně od B.A. Paris, od autorky bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lži, jsem už dlouho nečetla a určitě se k němu zas někdy s […] Posted in Recenze knih
  • Secret of the Blue Room (1933)11. července 2021 Secret of the Blue Room (1933) Hodinu po půlnoci najdeš v Modrém pokoji smrt…!Do honosného sídla Roberta von Helldorfa přijíždí trojice nápadníků, kteří se hodlají dvořit krásné Irene. Všichni doufají, že si […] Posted in Horory
  • Od 4. července v kinech: Dvě filmové novinky4. července 2024 Od 4. července v kinech: Dvě filmové novinky S příchodem léta se v kinech objeví dvě očekávané filmové premiéry, které slibují přinést nejen napětí a dobrodružství, ale i zábavu pro celou rodinu. Představujeme vám moderní adaptaci […] Posted in Filmové premiéry
  • Svěrací kazajka27. července 2005 Svěrací kazajka Kolik pohledů na cestování časem se již v kinematografii objevilo. Další z nich nabízí film Svěrací kazajka s výborným Adrienem Brody v hlavní roli. Jack Starks má za sebou jeden […] Posted in Filmové recenze
  • Slunovrat (2019)9. července 2019 Slunovrat (2019) Ari Aster a Jordan Peele jsou Carpenter a Cronenberg 21. Století bez debat!Midsommar je opět jeden z těch kontrovérzních hororů, který není divácky příliš vděčný a potěší pouze náročnější […] Posted in Krátké recenze
  • České lidové pohádky - pohádky a bajky o tom, jak i ten se zlým charakterem bude potrestán19. června 2019 České lidové pohádky - pohádky a bajky o tom, jak i ten se zlým charakterem bude potrestán To tak jednoho dne se liška rozhodla, že si opatří maso. Všimla si, že sedláci jezdívají na trh a mají na svých povozech drůbež. Lehla si na cestu a dělala, že je mrtvá. Sedlák zastavil […] Posted in Recenze knih
  • #2122: Komiksový výběr Spider-Man 17: Zrození Venoma19. května 2020 #2122: Komiksový výběr Spider-Man 17: Zrození Venoma Komiksový výběr Spider-Man 17: Zrození VenomaVydalo Hachette Fascicoli v pevné vazbě v roce 2020. Původně vyšlo jako "Web of Spider-Man 1" a čísla 298 až 302 série "Amazing Spider-Man" v […] Posted in Recenze komiksů
  • Titulky k Life After Life S01E03 - Episode #1.311. června 2022 Titulky k Life After Life S01E03 - Episode #1.3 Ursula si bere Dereka a odjíždějí spolu na líbánky. Po návratu se Ursula snaží zabydlet v novém domě, ale má to svá úskalí. Ukáže se, že Derek není tak ideální, jak si Ursula myslela. […] Posted in Titulky
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,96030 s | počet dotazů: 265 | paměť: 71715 KB. | 14.07.2024 - 20:00:20