Film režíroval Matthew Vaughn podle knižních předloh Dava Gibbonsa a Marka Millara, kteří se mimochodem podíleli i na scénáři. Herecké výkony známých herců Colina Firtha, Samuela L. Jacksona a Michaela Caina film vyzvedl hodně vysoko, avšak první dojem opadl hned v druhé polovině filmu, kdy část těchto herců měla svůj konec zpečetěn a zůstali jen né moc pěkné hrané scény s průměrnými herci. Hlavní filmovou postavu si zahrál Taron Egerton, který vzhledem ke svému věku a né moc velkých hereckých zkušeností zvládl svou roli docela průměrně a více vynikal jen po boku Dave Gibbonsa, kdy tvořili velmi dobrou dvojici. Samuel L. Jackson si zahrál úhlavního nepřítele, kdy chtěl pomocí sim karty zadarmo ovládnout lidský mozek, aby se lidstvo samo vyhladilo vlastním pudem přežít a všechny kolem sebe zabít. Role chytrého megalomana mu slušela a závěrečná scéna byla jakoby narychlo vymyšlená. Nejlepší scény byly v začátku nastínění příběhu a z prostředí výcviku nových mladých agentů organizace Kingsman ostatní bylo občas až přehnaně nadsazené a i tak byly v občasných scénách znát chyby, například v první scéně agentky megalomana, kterou si zahrála Sofia Boutella, která měla na nohou jakési železné skákadla se skrytými pekelně ostrými noži, kterými skalpovala všechny nepřátele, co mohla, ale detaily jejich obětí nebyli vůbec realistické spíše úsměvné a jednoznačně tato scéna byla odfláknutá a nezapadala do filmu, zřejmě se jednalo o obrácenou napodobeninu z filmu Kill Bill.
Příběh filmu je ze světa tajných agentů, a byl to nezdařený pokus o retro bondovku ve stylu Kick-Ass a dalších tomuto podobných žánrů, ale opravdu se moc svým obsahem nevydařil. Zpracovaní scén bylo perfektní, tam není, až na pár ostudných scén, co vytknout. Matthew Vaughn, prostě ví, co dělá. Akce filmu rozhodně nechybí, občas se jednalo až o šílené akční scény, které trvaly skoro 10 minut, což je přehnaně dlouho a nedalo se na ně skoro koukat. Hlavní myšlenka těchto scén jako by se stále opakovala dokola a to Vás pak opravdu po určité chvíli přestane bavit, ale určitě tyto záběry uvítají milovníci tohoto žánru z řad mladších diváků. Britský sarkasmus prostě né každému filmovému divákovi sedí.
I když byl film svým zpracováním v první polovině tuctový, druhá polovina filmu byla jako ze zlého snu, vzájemné hromadné vraždění lidí v kostele, podivné vybuchování hlav lidí s ohňostrojem a konec v podobě odměny análního sexu s jakousi rádoby princeznou, která strávila několik měsíců v cele, pro hlavního hrdinu, byl velmi nechutný humor, a toto všechno pokazilo celkový dojem z filmu, kdyby nebylo, tak skvělého osazenstva herců, film by byl v žebříčku hodnocení velký propadák. V roce 2017 se plánuje pokračování tohoto filmu pod názvem Kingsman 2 uvidíme, jestli se tvůrci něčemu přiučí nebo se bude jednat opět jen o film, který zaujme menšinu pubertálních diváků.
Nejnovější komentáře