Kritiky.cz > Filmy > Zajímavosti > Russ Tamblyn: Tanečník a akrobat, který se postavil čelem životu a zůstal Jetem až do posledního dne

Russ Tamblyn: Tanečník a akrobat, který se postavil čelem životu a zůstal Jetem až do posledního dne

Photo © United Artists
Photo © United Artists
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Tamblyn byl gym­nastou na střed­ní ško­le v Severním Hollywoodu. Jako pla­vo­vlasý taneč­ník a akro­bat začal Tamblyn v roce 1948 hrát ve fil­mech. Jeho schop­nos­ti akro­ba­ta a gym­nasty ved­ly k tomu, že byl obsa­zo­ván do tak vel­ko­le­pých a dyna­mic­kých taneč­ních fil­mů, jako je mimo jiné „Sedm nevěst pro sedm bra­trů“ (1954).

Russovi bylo 27 let, když ztvár­nil dospí­va­jí­cí­ho výtrž­ní­ka Riffa, kte­rý se stal v 50. letech obdo­bou posta­vy Merkucia v adap­ta­ci inspi­ro­va­né Romeem a Julií „West Side Story“ (1961). Tamblyn se původ­ně pokou­šel o roli Tonyho. Zůstalo jen u něj a Richarda Beymera a Beymer ji nako­nec zís­kal. Pak mu ale cas­tingo­ví reži­sé­ři zavo­la­li zpát­ky a požá­da­li ho, aby pře­če­tl roli Riffa, a on ji dostal.

Během pro­lo­gu vez­mou Jets dvě­ma dětem bas­ket­ba­lo­vý míč a hra­jí si s ním. Než ode­jdou, Riff ho jed­no­mu z dětí hodí zpát­ky. Tím dítě­tem je Kit Culkin, otec bra­trů Culkinových, kte­ří hrá­li ve fil­mech z 90. let a z roku 2000.

„Život je tak zvlášt­ní. „West Side Story“ byl jeden z vrcho­lů mé kari­é­ry. Přesto, když jsem ho viděl popr­vé, byl jsem oprav­du zkla­ma­ný z toho, jak jsem dopa­dl. Od té doby mi Fred Astaire říkal, jak moc obdi­vo­val můj tanec v ní. Teď už to vidím úpl­ně jinak.“

Zdroj: IMDb

Všechno nej­lep­ší k naro­ze­ni­nám, Russi Tamblyne!


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup

Zdroj článku: Cinema Shorthand Society

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,67076 s | počet dotazů: 257 | paměť: 72223 KB. | 25.04.2024 - 13:03:22