Kritiky.cz > Seriály > Zajímavosti > Seriálové novinky 2020, které jste neznali

Seriálové novinky 2020, které jste neznali

brave new 2
brave new 2
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Ledová archa (Snowpiercer)

Začneme touto jarní novinkou z post-apo světa. Poslední zbytek lidstva je uvězněn v dlouhém vlaku, který se nesmí zastavit nebo všichni umrznou. Kastovní systém tu funguje velice efektivně a lidé z posledních vagónů to nemají úplně lehké. Zápletka je stará dobrá vražda, kde jediný detektiv v celém vlaku je právě mezi spodinou. A tak dostane "propustku" do vyšších vagónů. Tady jsem si hned vzpomněl na Altered Carbon, který klasickou vraždu obalil tak luxusní sci-fárnou, až člověk nechápal. Snowpiercer také mile překvapil a já jsem rád, že jsem ho zkouknul. 

Hodnocení CSFD: 66%
Moje hodnocení: nevšední post-apo sci-fi se stále výbornou Jennifer Connelly
Profil na CSFD

Brave New World

brave-new-2.jpg

Druhý příběh se naopak odehrává v utopické budoucnosti, kdy každý zástupce lidské rasy žije téměř dokonalý život. Tato idyla má zdánlivě malou cenu: naprosté potlačení vlastních emocí a nemožnost začít jakýkoli vztah. To je ale kompenzováno skupinovými orgiemi, na které je možná kladen trochu větší důraz, než je u sci-fi běžné. Na druhou stranu si užijeme dost akce, mrtvol i napětí, protože ve skutečnosti není nic tak růžové, jak se na první pohled zdá. 

Hodnocení CSFD: 66%
Moje hodnocení: zajímavé sci-fi se spoustou doplňkové erotiky
Profil na CSFD

Devs

devs.jpg

V třetím seriálu se vrátíme zpět do současnosti a nahlédneme do jedné z technologických společností v Silicon Valley. Ta ovšem nepracuje na jen tak ledajakém softwaru, ale na přísně utajené technologii, která má změnit budoucnost. A právě postupné odhalování všech tajemství je na seriálu to nejlepší, takže vám víc prozrazovat nebudu. Snad jen - mrkněte na to. 

Hodnocení CSFD: 73%
Moje hodnocení: napínavý příběh s výbornou atmosférou
Profil na CSFD

neXt

Jak by vypadal souboj člověka proti dokonalé umělé inteligenci? Na tuto otázku nám odpoví zajímavý seriál neXt, který opět nakousne často skloňované téma. Jenže v tomto případě se AI nesnaží ovládnout svět: chce zůstat skryta. A kdokoli, každého, kdo se k ní jen trochu přiblíží, potká nehoda. Pokud jste totiž nejinteligentnější entita na světě, která nechce být odhalena, není problém se nabourat do semaforů. Do elektroniky letadla... Do policejní databáze, kam lze snadno přidat člověka na seznam nežádoucích osob. 

Hodnocení CSFD: 55%
Moje hodnocení: netradiční zpracování klasického tématu se víc než povedlo 
Profil na CSFD

Raised by Wolves

raised.jpg

Podle názvu jsem myslel, že půjde o další upíro-vlkodlačí vztahové drama pro mládež. Ale hned první díl mě přesvědčil, jak moc jsem se mýlil. Seriál je všechno ostatní, jenom ne tohle. Postapokalyptický svět? Checked. Jiné planety? Checked. Vraždící androidi? Checked. Boj o přežití posledních zbytků lidské rasy? Checked. Příběh začíná pozvolna, během prvního dílu příliš akce nečekejte... Jenže pak přijde závěr. Masakr. Vraždící běsnění. Všude krev. Vybuchující lidé. Prostě nářez největšího kalibru. A pak závěrečné titulky: Režie, Ridley Scott. Aha. Tak jo, tohle bude solidní. 

Hodnocení CSFD: 66%
Moje hodnocení: A bylo to solidní? Bylo.
Profil na CSFD

Avenue 5

avenue.jpg

Závěrem upustíme od napětí a na chvíli se uvolníme u komedie Avenue 5. Dr. House si zahrál kapitána výletní lodi, která vás vezme na plavbu napříč sluneční soustavou. Ale ve chvíli, kdy se pokazí vše, co může, začnete se řezat smíchy a neskončíte až do úplného konce. 

Hodnocení CSFD: 62%
Moje hodnocení: jedna z nejlepších sci-fi komedií posledních let
Profil na CSFD

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,96191 s | počet dotazů: 256 | paměť: 72280 KB. | 18.05.2024 - 06:41:45