Kritiky.cz > Recenze knih > Recenze komiksů > #2148: Dead End

#2148: Dead End

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Přináším další starší článek od Martina! Tentokrát jde o recenzi na hororovou komiksovou sbírku Dead End od Thomase Otta. 

- Dan  

Scénář: Thomas Ott

Kresba: Thomas Ott

Další příběhy od Thomase Otta, které vyšly pod nakladatelstvím Mot souborně jako „Exit“. „Dead End“ je možné přeložit jako „slepou ulici“, což je název rozhodně výstižný, protože hrdinové Ottových příběhů se skutečně do slepých uliček dostávají. Sbírka není příliš rozsáhlá, což není u Thomase Otta nic neobvyklého, a obsahuje pouze dva příběhy. První se jmenuje „The Millionaires“ (je delší) a druhý „Washing Day“. Pojďme se na ně zase podívat pěkně po jednom.

The Millionaires

Po noční silnici jede automobil. Jede rychle. Jeho řidič nevypadá jako někdo, kdo by měl sedět za volantem. Je nervózní. Je hodně nervózní. Když ho oslní protijedoucí auto, s nímž se málem srazí, stočí volant směrem ze srázu. Neumírá, ale pomoc je na cestě. No, pomoc... Objeví se dva lidé. O pomoci se však příliš mluvit nedá. Zraněný má totiž problém. V autě vezl kufřík plný peněz. Co si dvojice mužů, kteří k autu přišli, vybere? Zachránit člověka, anebo balík peněz? Co byste si vybrali vy?

Sledujte každý panel Ottova příběhu, sledujte výrazy postav. Uvidíte v nich všechno. Krásně můžete předvídat, co přijde, a ono to skutečně přijde. Jsou lidé šťastni, když se dostanou k opravdu velkému balíku peněz? Najdou konečně smysl svého života? A dokážou se o velké peníze podělit? Jsme šťastnější, když nic nemáme, anebo když můžeme utrácet? A zbude nám vlastně čas na utrácení? Ott opět rozvíří ve vaší hlavě otázky, které jsou ve vás dlouho skryty. Má honba za mamonem vlastně smysl?

Washing Day

„Prací den“. Co by se během něj mohlo stát tak hrozného, aby o tom Thomas Ott nakreslil komiks? Vězte, že Ott svým druhým příběhem zase trochu zabrousil do surreálných vod a představuje nám příběh vraha, který je najat jedním cirkusovým liliputem k tomu, aby sejmul jiného liliputa. Že by bratra? Na tom nezáleží, pravda to ale být může. Zakázka se zdá poměrně jednoduchá, jen je nutné si uvědomit, že oběť je kouzelník. Vražda nebude tak snadná jako vytažení králíka z klobouku.

Na Ottovi se mi neskutečně líbí, jak dokáže zachytit moment a podstatu. Tam kde by se třeba Bendis rozepsal v sáhodlouhých dialozích, tam je Ott skromný a v podstatě pouze na třech čtyřech panelech dokáže vyjádřit, že si jeden člověk od druhého objednává vraždu. Jeho komiksový jazyk je nádherně srozumitelný pro každého, což z něj dělá velmi unikátního umělce, který nemá takové problémy se prosadit v zahraničí. Je to jen dobře. Svět si jeho komiksy zaslouží.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,38723 s | počet dotazů: 270 | paměť: 72408 KB. | 24.05.2024 - 03:57:42