Kritiky.cz > Domácí rady > Je odstranění PMU obočí laserem bezpečné?

Je odstranění PMU obočí laserem bezpečné?

1066200367 wp66eaad7bd4fd68.28876463
1066200367 wp66eaad7bd4fd68.28876463
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Možná zvažujete tento zákrok i vy, ale zároveň ve vás hlodají i otázky o jeho bezpečnosti. Je to pochopitelné – přece jen jde o vaši tvář. Pojďme si tedy říct, jak laserové odstranění obočí funguje a proč se ho není třeba bát.

Obočí a jeho tvar má velký vliv na naši vizáž a tak není divu, že si jej řada lidí přeje s pomocí permanentního tetování “vylepšit”. Co když ale výsledek nedopadne, jak si přejeme? Odstranění PMU obočí laserem je asi nejoblíbenějším způsobem, jak se nechtěného nebo nepovedeného tetování obočí zbavit. 

Jak laserové odstranění PMU funguje?

Laserové odstranění tetování obočí je v principu docela jednoduché. Laser vysílá intenzivní pulzy světla, zaměřené na pigment v tetování. Tento pigment laser doslova rozbije na malé částečky, které tělo postupně přirozeně odbourá. Nejde o žádné chemické působení, ale čistě o rozklad barvy pomocí světla.

Přitom je třeba zdůraznit, že laser cílí specificky na pigment, takže nepoškozuje okolní tkáň. Tento proces, známý jako selektivní fototermolýza, tak umožňuje odstranit tetování bez narušení pokožky v okolí.

Moderní technologie pro laserové odstranění

Pokud jde o laserové technologie, pokrok v této oblasti je jen za poslední dekádu ohromující. Dnes máme k dispozici přístroje, které jsou mnohem efektivnější a bezpečnější než dříve. Dva hlavní typy laserů pro účely odstranění PMU jsou Q-switch a Pikosekundový laser.

  • Q-switch laser je tradiční metoda, která už roky spolehlivě odstraňuje tetování. Funguje na principu krátkých, intenzivních záblesků světla, které pronikají hluboko do pokožky a narušují pigment.
  • Pikosekundový laser je novější technologie, která pracuje ještě rychleji než Q-switch. Tyto lasery dosahují ještě kratších impulzů, což znamená, že se pigment rozkládá efektivněji a kůže je méně zatěžována. Výsledkem je méně ošetření a rychlejší hojení.

Obě metody jsou bezpečné, ale Pikosekundový laser se považuje za o něco šetrnější k pokožce a poskytuje lepší výsledky u těžších barevných pigmentů.

pexels designecologist 975627
pexels designecologist 975627

Bezpečnost zákroku

Laserové odstranění tetování obočí je velice bezpečný zákrok za předpokladu, že je prováděno profesionálem. Laser je velmi přesný a cílí přímo na pigment, takže je minimální šance, že by došlo k poškození okolní pokožky. Laserové přístroje, které se dnes používají, jsou navrženy tak, aby byly šetrné k citlivé pokožce obličeje.

Jedním z důvodů, proč je tato metoda bezpečná, je neinvazivní povaha zákroku. Nedochází k řezání nebo fyzickému či chemickému zásahu do pokožky. Laser pouze působí na povrch a rozkládá barvu. Na rozdíl od jiných metod odstranění tetování nehrozí žádné riziko infekce, protože pokožka zůstává neporušená.

V neposlední řadě se také používají ochranné brýle, aby byly chráněny vaše oči před silným světlem laseru. Pokud máte obavy z toho, že zákrok se provádí blízko očí, není třeba se stresovat – profesionálové dbají na to, aby byly vaše oči během zákroku maximálně chráněny.

Možné vedlejší účinky

I když je laserové odstranění tetování obočí v naprosté většině případů bez komplikací, existují určité vedlejší účinky, které byste měli mít na paměti. Většina z nich je jen dočasná a nejde o nic závažného.

  • Zarudnutí a otok jsou u laserového ošetření běžné reakce. Kůže reaguje na teplo a světlo, takže je normální, že bude místo po ošetření lehce podrážděné. Tyto příznaky obvykle zmizí během několika dní, někdy i hodin. Pokud vás velmi obtěžují, můžete zkusit i některé přípravky na podrážděnou pleť.
  • Stroupky nebo malé puchýře se mohou objevit, zvlášť pokud máte citlivější pokožku. Tyto projevy by se ale měly hojit rychle a neměly by po sobě zanechat žádné trvalé stopy. Pokud ale cítíte, že hojení trvá příliš dlouho, vždy je dobré konzultovat to se specialistou včas.
pexels kuya yus 1827722 3428035
pexels kuya yus 1827722 3428035

Pečlivě vybírejte kliniku a odborníka

Bezpečnost laserového odstranění tetování obočí z velké části závisí na tom, kdo zákrok provádí. Proto je nesmírně důležité vybrat si kliniku, která má prokazatelné zkušenosti a používá moderní lasery. Profesionálové, kteří mají certifikaci a dostatečnou praxi, dokážou přesně odhadnout, jaké nastavení laseru je pro váš typ pokožky nejvhodnější.

Při konzultaci s odborníkem se nebojte ptát na detaily – kolik ošetření bude potřeba, jaká je jejich zkušenost s vaším typem tetování, a jaká jsou rizika konkrétně pro vás. Čím víc informací budete mít, tím lépe se budete cítit během zákroku. Výsledky a vaše bezpečnost za to stojí.

Výhody moderní laserové technologie

Kromě bezpečnosti poskytují moderní laserové technologie řadu dalších výhod. Lasery pracují rychleji a efektivněji, což znamená, že budete potřebovat méně sezení. To šetří váš čas a také snižuje náklady. Díky přesnému zaměření laseru na pigment navíc dochází k minimálnímu podráždění okolní pokožky.

Další výhodou moderních technologií je, že lasery mohou odstranit i barevné tetování, kterého bylo dříve obtížné se zbavit. Takže ať už máte černé, šedé nebo dokonce modré tetování, laserové odstranění si dnes poradí prakticky se vším.

Jste připraveni zbavit se nechtěného tetování?

Laserové odstranění tetování obočí je tedy bezpečné, pokud zvolíte správného odborníka a kvalitní kliniku. Díky moderním technologiím jsou dnes zákroky šetrné a efektivní, takže se v podstatě není čeho bát. Ať už se chcete zbavit špatně provedeného permanentního make-upu nebo prostě změnit svůj vzhled, máte jistotu, že laser nabízí řešení, které vás nezklame.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,32635 s | počet dotazů: 250 | paměť: 56902 KB. | 09.10.2024 - 11:40:42