Brad Allan, australský mistr bojových umění a choreograf akčních scén, který pracoval s Vaughnem na filmu Kick-Ass, koordinoval bojové scény s týmem, do kterého patřili i parkourový šampión nebo tanečník breakdancu, kterého Allen objevil na YouTube.
Za zmínku stojí jedna z mnoha jedinečných akčních scén ve filmu. Jedná se o vrcholný souboj v kostele, kdy Firth zlikviduje celé církevní shromáždění. Je neuvěřitelné, že byla tato scéna natočena v jednom jetí.
Velká část z kaskadérských výstupů byla pro Firtha novou zkušeností. Jeho postava se pohybuje mezi dynamickou akcí a zadumaným klidem. Když se Harry se zapojí do akce, je nezastavitelný – aniž by ztratil cokoliv ze své sofistikovanosti.
Při přípravě na scénu v kostele filmaři přizvali vynikající kaskadérský tým, který Firth popisuje jako „ligu výjimečných“. „Mají své vlastní úžasné schopnosti. Máte tu výcvikový tým ve stylu Jackie Chana pod vedením Brada Allana, který je jeden z nejlepších mistrů bojových umění na světě a pak tu máte šestinásobného světového šampiona v thajském boxu, olympijského vítěze v gymnastice a někoho ze speciální zásahové jednotky, kdo nás učil zacházet se zbraněmi. Nevěděl jsem, jak k tomu všemu došlo.“
Firth trénoval tři hodiny denně po dobu několika týdnů. „Učil jsem se použít části svého těla, které jsem nikdy předtím nepoužíval,“ říká. „Ani jsem nevěděl, že existují. Bylo to bolestivé.“
„Colin udělal na kaskadéry, kteří ho trénovali, opravdový dojem,“ vzpomíná Jane Goldmanová. „Nikdy nic takového předtím nedělal, a přesto byl ve své přípravě pečlivý a tak pilný. Colin na tom opravdu zapracoval víc než kdokoli jiný, koho znám. Ne proto, že musel, ale proto, že opravdu chtěl. Zvládnul to! A téměř v žádné z jeho akčních scén se se nevyužilo dvojníka.“
Pro Egertona byly všechny kaskadérské kousky trochu překvapením. „Tak nějak jsem čekal, že přijdu na plac a dobře stavěný kaskadér za mě udělá veškerou práci,“ směje se. „Ale tak tomu vůbec nebylo.“
Další z akčních scén filmu sleduje, jak pokoj nováčků zaplaví voda. „Byla to nejtěžší práce, kterou jsem kdy musel dělat,“ vzpomíná Egerton. „Nedokážu si už ani vybavit, kolik hodin jsme strávili pod vodou a to bylo trochu děsivé. Všichni ostatní nováčci dostali dýchací trubice, takže si pod vodou spokojeně dýchali a dělali při tom svou práci. Eggsy ji nedostal, což znamená, že jsem bez ní byl i já!“
„Bylo to ‘drsné’,“ říká o této scéně Sophie Cooksonová. „V jistém směru tam bylo velmi málo herecké akce.“
Scénu se podařilo realizovat díky tomu, že se postavila dekorace nad nádrží s vodou a pak se pomalu snižovala dolů, aby to vypadalo, jako by hladina vody neustále stoupala. „Nebylo by praktické postavit dekoraci přímo v nádrži a pak ji napustit vodou,“ vysvětluje Steven Warner, supervizor speciálních efektů. „Dávalo větší smysl postavit dekoraci nad vodou a pak ji potopit. Ale dekorace se nám neustále rozrůstala, takže jsme nakonec skončili s něčím, co bylo 16 metrů dlouhé a 8 metrů široké. Když dekorace spočinula na hladině, byla ve skutečnosti šest metrů nad zemí, což vyžadovalo použít dvě velké zvedací plošiny. Celá zvedací souprava vážila asi 17 tun a my jsme ji ještě zatížili dalšími 10ti tunami.“
Části seriálu: Kingsman: Tajná služba
- KINGSMAN: TAJNÁ SLUŽBA
- Kingsman: Tajná služba - O FILMU
- Kingsman: Tajná služba - Sestavení týmu: Obsazení Kingsmana
- Kingsman: Tajná služba - Ovládnutí světa Obsazení zloduchů
- Kingsman: Tajná služba - Elegantní obleky a tajné základny Výtvarná stránka Kingsmana
- Kingsman: Tajná služba - Hra špiónů Akční scény ve filmu
Nejnovější komentáře