Poté, co Loki (Tom Hidleston) a Sylvie (Sophia Di Martino) přispěli k rozbití daných zákonitostí časoprostoru, bojuje titulní antihrdina v druhé řadě svého seriálu o záchranu samotné duše organizace TVA. Společně s Mobiem (Owen Wilson), B-15 (Wunmi Mosaku) a týmem starých i nových pomocníků se napříč labyrintem realit pouštějí do hledání Sylvie, Ravonny Renslayer (Gugu Mbatha-Raw) a Minutky (hlas Tary Strong). Hraje se o zacelní trhrliny v časoprostoru a odhalení pravdy o svobodné vůli a smyslu existence...
Loki byl v roce 2021 jedním z prvních seriálů ze světa Marvel Cinematic Universe, mnohými je dodnes v rámci seriálů považován za ten nejlepší. Doposud nejsledovanější seriál se dočkal odklepnutí 2. série ještě dávno před svou premiérou, po 2 letech od závěru 1. série poté dochází k jejímu startu. 2. série, která by měla být velmi důležitým kusem skládačky Mnohovesmírné ságy MCU, má potenciál do široka rozevřen, potenciál cestování paralelními světy ostatně krom 1. série představil i seriál Co kdyby... ? i filmoví Spider-Man: Bez domova a Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Ten kdo si oblíbil 1. sérii, nejspíš nemusí mít obavy, že by ho 2. série měla nějak výrazněji zklamat.
Na startu 2. série nedochází k žádnému skoku na čase a navazuje se tak přímo na závěr 1. série. Zůstává v podstatě stejný tvůrčí tým, jen Kate Herron, režisérku 1. série, nahradilo několik tvůrců, kdy se hlavou režijního týmu stal Aaron Moorhead (který se již podílel na režii seriálu Moon Knight). Právě Moorhead a jeho kolega Justin Benson (spolu stojí za 2. i 4. epizodou Moon Knighta) se chopili režie prvního filmu, který především představuje postavu Ouroborose v podání Ke Huy Quana. Nedávný držitel Oscara (a Kraťas z Chrámu zkázy) je dostatečně výrazným hereckým přírůstkem, jehož hereckou energii nezakryje ani český dabing (který provázel uvedení prvních dvou epizod v předpremiéře).
Ústřední režisérka 1. série je možná pryč, styl se ovšem zásadně nemění, kdy to sice na jednu stranu může opět vypovídat k debatám o tom, jak moc velkou (ne)kontrolu tvůrci u projektů z Marvel Studios mají, 2. série ovšem opět zavání řemeslně precizní prací, která si pozornost udrží nejen díky futuristickému designu střediska organizace TVA. Scenárista Eric Martin (který se po práci na 2. a 6. epizodě první série ujmul většiny druhé série) představuje další zajímavé prvky, které pracují s časem a jeho zákonitostmi.
S jedním z nejzásadnějších odhalení v závěru 1. série se nějak pracuje s tím, jak vlastně funguje svobodná vůle, pracuje se i s myšlenkou o tom, zda náhodou nevědomost není tou správnou věcí a prakticky diktatura TVA není tou ideální variantou. Zajímavé prvky tu jsou jistě přítomné, kdy se možná ještě nenaplnil jejich plný potenciál, na to má ještě seriál ovšem pořád svých zbylé 4 epizody, které načrtnuté záležitosti mohou zavést ještě dál.
Před Lokim kromě snahy o nalezení Sylvie a zastavení varování Toho, jenž zůstal, stojí i konfrontace s jeho minulostí a faktem, že mu možná není předurčeno být hrdinou, kdy pořád zůstává především bohem lsti a jeho povaha může vést jeho milované k zániku. Jde o další zajímavý náčrt, který se může dostat zajímavé rozuzlení v dalších epizodách, již nyní je ovšem jisté, že pokračuje další fajn chemie mezi ním i Mobiusem v podání Owena Wilsona. Právě Mobius se skrze odhalování pozadí TVA stává krapet komplexnějším charakterem, kdy před ním také stojí jedno výrazné dilema, které jistě také bude mít nějakou zajímavou dohru.
Spolupráce Marvel Studios s McDonald´s ve finále není nějak zvláště rušivá, přesto tak trochu nadbytečná. Kouzlo pořád neztrácí soundtrack navrátivší Natalie Holt, který nadále zvládá vystihovat mysteriózní atmosféru, které je nejen TVA pořádně plná. 2. série má prozatím chvílemi výraznější detektivní nádech. Úsměvné odkazování k prvním Avengers velmi potěší, stejně tak moment, kdy Loki v případě nouze vytáhne své zkaženější já. Produkční hodnoty opět vyvolávají dojem, že se seriálům po stránce rozpočtu dle slibů Kevina Feigeho (ředitele Marvel Studios), dostává stejné péče jako filmům. Menší výplňové pasáže naznačí, že by šlo minimálně první dvě epizody tak trochu osekat, nic ovšem nějak výrazněji neztrácí děj, jen například start 2. epizody může snadno vyvolat dojem, že snad byla nějaká epizoda vynechána a seriálu by naopak pár minut možná ani neuškodilo.
Po 2. epizodách je pochopitelně ještě mnohé zahalené tajemném, kontroverzní Jonathan Majors se jako několik Kangů prozatím šetří, a humor je někdy možná už trošku skutečně tlačen na sílu, navíc v ne zrovna ideálních momentech. Přesto jsou první 2. epizody 2. série Lokiho solidním příslibem a snadno vyvolají očekávání ohledně čtyřech následujících epizodách. Rozjezd 1. série Lokiho měl možná v součtu větší kouzlo, start 2. série ovšem rozhodně nezklamal....
Nejnovější komentáře