Mladý Percy Jackson vypadá jako obyčejný náctiletý mladíček, ale zdání klame. Jako dítě boha Poseidona a pozemské ženy je od narození polobohem a mísí se v něm lidské i „božské“ vlastnosti i schopnosti. Prázdniny tráví jako ostatní polobohové v Táboře Polokrevných, ale patří mezi průměrné studenty. Vše se však změní v jeden jediný den. Na pozemek vnikne ohnivý kolchický býk, který má ničivou sílu a drtivě zaútočí na studenty a profesory. Jenom díky velkému štěstí a náhodě se Percymu podaří býka zastavit. Jeho nejbližšími přáteli jsou Annabeth, dcera bohyně Pallas Atheny, a Grover, satyr. Percy navštíví věštírnu, kde se dovídá zajímavé informace. Poté se vydává se svými přáteli na záchrannou misi. Během putování se mezi nimi ukazuje stále více vzájemné porozumění a přátelství, které vydrží i těžké boje s nepřáteli.
Film navazuje na předchozí díl Percy Jackson: Zloději blesku. Hlavních rolí se opět zhostili stejní herci: Logan Lerman (Percy), Alexandra Daddario (Annabeth), Brandon T. Jackson (Grover) a jejich herecké pojetí připomíná kopie hlavních postav z jiných podobných filmů. Skoro jako by se tvůrci trošku inspirovali ve filmech o Harrym Potterovi. Je zajímavé vidět určitou podobnost mezi hlavními hrdiny těchto filmů a případně je i porovnat. Učitele Dionysusa a Chirona si opět zahráli Stanley Tucci a Anthony Head a ve svých rolích jsou opravdu přesvědčiví. Zároveň dodávají svým postavám vážnost a důstojnost, ale také kapku humoru.
Film je filmovou adaptací knižního románu Percy Jackson: Moře nestvůr od Ricka Riordana, jehož vydání bylo v časopisem Child Magazine vyhlášeno Nejlepší knihou pro mládež v r. 2006. Je vidět, že knihy zaujaly nejen mládež a kritiky, ale také filmový svět.
Za kameru si stoupl Shelly Johnson (Expendables 2), hudbu složil Andrew Lockington (Cesta do středu Země) a režie se ujal Thor Freudenthal (Deník slabocha). Produkce filmu se pak ujali K.Rosenfelt, M.Barnathan a Chris Columbus.
Film je natočen ve 3D, a to je výhoda. Lépe tak vynikne nejen fantasy svět, ale hlavně vizuální efekty. Těch je ve filmu hodně a filmaři je dokázali zpracovat docela dobře. Vtipný je např. trik u Kyklopa a zajímavě řešena je také animace o Kronovi. U Percyho vidíme, že mu na Annabeth záleží víc než jako na kamarádce, ale nedokáže jí to říci. Ale i to patří k puberťáckým projevům, že si nevědí rady se svými city.
Autoři se snažili vytvořit film, který zaujme mladé diváky, a to se jim podařilo. V porovnání s knižní předlohou je totiž film svižnější, poutavější a vynikne více polobožský svět. Kdo nečetl knihu ani neviděl předchozí díl, shlédne tento film docela s chutí a hlavně si osvěží v paměti řecké bohy a bytosti. Film je vhodný i pro děti, kteří se mohou něčemu přiučit a možná je i zaujme bájný svět bohů.
Nejnovější komentáře