Kritiky.cz > Recenze knih > RECENZE – V JABLOŇOVÉM SADU

RECENZE – V JABLOŇOVÉM SADU

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...
Autorka:
Susan Wiggs
Překlad: Veronika Kratochvílová
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání v ČR: 2021
Počet stran: 416
Vazba: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7625-173-1

Anotace:
Tess Delaneyová se živí pátráním po starých pokladech a jejich navracením právoplatným majitelům. Miluje objasňování historie a vyplňování prázdných míst v srdcích lidí příběhy jejich rodinných dědictví. Kovářova kobyla ale chodí bosa a Tessina vlastní minulost je plná mezer. Otce nikdy nepoznala a její matka věnovala více času spíš cestování než své dceři.

Tess stojí na prahu úspěchu, na kterém usilovně pracovala, takže pro ni není nejvhodnější chvíle začít zpochybňovat své životní volby. Nečekané události a odhalená tajemství ji však nutí vše přehodnotit. Najednou si uvědomuje, že má možná na dosah štěstí, o jakém se jí nikdy nesnilo.

V den, kdy očekává povýšení ve vysoce prestižní aukční síni, ji v její sanfranciské kanceláři navštíví bankéř Dominic Rossi s informací, že na kalifornském venkově žijí její příbuzní, které nikdy nepoznala. Dědeček je bohužel v kómatu, ve své závěti ale právě Tess jmenoval polovičním vlastníkem svého jabloňového sadu. Druhá polovina majetku má připadnout její nevlastní sestře.

Vzhledem k tomu, že Tess vychovávala svobodná matka a nikdy neprovdaná babička, majitelka obchodu se starožitnostmi, je pro ni život v kruhu velké rodiny lákavý, i když nezvyklý. Líbí se jí důstojný Dominic, její vřelá sestra Isabel i život ve městě Archangel v Kalifornii – a díky zkušenostem s historickým výzkumem odhaluje řadu tajemství pohřbených v hlubinách času. Ztracené rodinné dědictví by mohlo přinést finanční i emocionální spásu. A navíc během pátrání začíná chápat skutečnou sílu lásky, společnosti i rodiny.

Anotace této knihy je tak dlouhá, a co se týče přiblížení děje, naprosto vyčerpávající, že není co víc dodat, a rovnou tedy přejdu k mým dojmům z knihy.


Příběh s úžasnou atmosférou autorka zasadila do kouzelného místa na kalifornském venkově. Popisy jabloňových sadů byly tak sugestivní, že jsem se úplně viděla sedící na lavičce mezi stromy, obklopená omamnou vůní zralého ovoce.

Kromě hlavní postavy Tess se příběh točí okolo její nevlastní sestry Isabel a bankéře Dominica. Isabel mi možná přišla tak trochu nemastná a neslaná oproti energické Tess, nicméně mi byla i tak sympatická, a to hlavně díky svému umění v kuchyni. Tam projevovala energie víc než dost. Jelikož jde o romantický příběh, tak mezi Tess a Dominicem samozřejmě nemůže nepřeskočit jiskra. Naštěstí se autorka neuchýlila k přeslazenému tokání dvou hrdliček, ale romantiku správně nadávkovala. Bavily mě i popisy starožitností a kapitoly, kde se Tess zmiňovala právě o své babičce a jejím krámku se starožitnostmi. Jak už jsem výše zmínila, příběh vyzařuje až kouzelnou atmosféru.

Kniha je rozdělená na deset částí a kromě nich i na běžné kapitoly. Jako bonus však každá ta část přináší čtenáři recept na nějakou dobrotu, například na dánský jablečný koláč, rybí koláč, levandulové koláčky a další. Takže pozor, bude vás u čtení honit mlsná :)

Celkově vzato kniha nevyniká ničím originálním, je v podstatě průhledná a všichni víme, jak dopadne. Jde zkrátka o klasickou, romantickou oddechovku, přesto ji ráda doporučím, protože se mi moc líbila, četla se mi dobře, hlavní postavy mě bavily stejně tak jako prostředí příběhu. A už teď se těším na další díl Vůně medu, kde dostala hlavní prostor Tessina sestra Isabel a její příběh.

Hodnocení: 85%

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Metafora. Knihu můžete zakoupit zde.


Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,92461 s | počet dotazů: 268 | paměť: 72273 KB. | 24.05.2024 - 11:53:13