Kritiky.cz > Filmy > Zajímavosti > Rod Taylor: Z Austrálie do Brooklynu až po boj s nepřátelskými racky ve filmu Ptáci

Rod Taylor: Z Austrálie do Brooklynu až po boj s nepřátelskými racky ve filmu Ptáci

Photo © Universal Pictures
Photo © Universal Pictures
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Rod Taylor o fil­mu „The Catered Affair“ (1956): „Brooklynský pří­zvuk, kte­rý jsem nasa­dil při zkouš­ce, pro­du­cen­ty nato­lik pře­svěd­čil, že jsem z New Yorku, že mě obsa­di­li do role chlap­ce z Bronxu. Nevěděli, že jsem jen 18 měsí­ců z Austrálie, dokud nebyl film z polo­vi­ny hoto­vý.“

Taylor tvr­dil, že rac­ky ve fil­mu Ptáci (1963) krmi­li smě­sí pše­ni­ce a whis­ky. Jedině tak je prý mohl při­mět, aby tolik postá­va­li.

Zdálo se, že jeden pták, jmé­nem Archine, Taylora oprav­du nemá rád. Opeřená hvězda si vychá­ze­la vstříc a úto­či­la na her­ce, i když se zrov­na neto­či­ly kame­ry. „Každé ráno, když jsme byli spo­lu na pla­ce, při­lé­tl ke mně a kou­sl mě,“ pro­zra­dil Taylor, „nená­vi­děl jsem ho a on mě.“

Alfred Hitchcock krát­ce uva­žo­val o Cary Grantovi pro roli Mitche Brennera, Taylorovu roli, ale roz­ho­dl se nevy­u­žít nesmír­ně dra­hé­ho her­ce, pro­to­že měl pocit, že ptá­ci a Hitchcockovo jmé­no jsou vel­kým láka­dlem.

Taylor byl původ­ně zva­žo­ván pro roli Ropera ve fil­mu „Enter the Dragon“ (1973), ale byl pova­žo­ván za pří­liš vyso­ké­ho ve srov­ná­ní s her­cem, s nímž by sdí­lel mno­ho akč­ních scén, Brucem Lee - roli nako­nec hrál John Saxon. Podobně o něm spo­leč­nost 20th Century-Fox uva­žo­va­la pro roli ast­ro­nau­ta ve fil­mu „Planeta opic“ (1968), ale mož­ná v tou­ze po vět­ším kasov­ním úspě­chu dala roli Charltonu Hestonovi. (IMDb)

Všechno nej­lep­ší k naro­ze­ni­nám, Rode Taylore!


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,12156 s | počet dotazů: 251 | paměť: 71727 KB. | 18.06.2024 - 23:19:27