Malé děti většinou milují malá roztomilá zvířátka. Zajíčky, ježky, myšky a právě ony jsou hlavními postavami knihy Arnolda Lobela Sedm pohádek pro malé myšky. A proč zrovna sedm?
Tatínek myšák má sedm malých dětí, myšáků, které ukládá večer do postýlky. A děti, jak už to tak bývá, loudí po rodičích pohádku na dobrou noc. A když malé myšky slíbí, že už budou opravdu spát, pustí se starý myšák do vyprávění. A nevypráví jen jednu pohádku, ale rovnou sedm, pro každého jednu.
Postupně si tak vyslechneme o Studně splněných přání, Velmi velkém myšákovi a velice malém myšákovi nebo o Starém mrzutovi. Jedná se o velmi jednoduché příběhy, které unaveným rodičům nezaberou příliš mnoho času při večerním čtením. Jednotlivé pohádky navíc nemají návaznost a tak je lze číst postupně nebo na přeskáčku podle momentální nálady a rozpoložení.
Nejméně polovinu úspěchu každé dětské knihy tvoří ilustrace a ani v Sedmi malých pohádkách pro malé myšky tomu není jinak. Každá kapitola je doplněna půvabnými obrázky v tlumených barvách k danému tématu.
Kniha vyšla v edici První čtení a je ta vhodná zejména pro začínající čtenáře, kterým bude vyhovovat velké písmo a malé množství textu na každé straně, kterého se nezaleknou jako tak jako souvisle popsané strany. Autor knihu koncipoval především jako čtení před spaním, ale je jen na chuti a vůli čtenářů, kdy se do ní ve skutečnosti pustí. Potěší večer i o víkendovém listopadovém ránu, kdy se ještě nechce vstávat z postele.
- Název knihy Sedm pohádek pro malé myšky
- Autor Arnold Lobel
- Nakladatelství Albatros
- Místo vydání Praha
- Rok vydání 2023
- Vydání (1., 2. atd.) 2.
- Počet stran 64
- ISBN/EAN 978-80-00-07060-5
- Link na stránky nakladatelství (přímo na knihu)
- https://www.albatros.cz/tituly/89053537/sedm-pohadek-pro-male-mysky/