Máte rádi autorku románů Natashu Lesterovou? Chcete si přečíst zajímavý příběh o šatech přímo od Diora? Tak právě vám je určen román s názvem Skříň plná Diora.
Kat Jourdanová je oděvní restaurátorka, a když jednoho dne objeví v domě své babičky skříň plnou nádherných šatů, které mají obrovskou cenu, netuší, jak sled událostí jí díky těmto vzácným šatům přímo od Diora otevře cestu plnou zajímavých a propletených osudů. Příběhy neskutečně silných a odvážných žen na pokraji války, tajemství i osudové lásky. V románu se setkáváme se jmény jako je Skye - pilotka letadla, s jejím kamarádem z dětství Nicholasem, také s odvážnými ženami Catherine a Margaux. Jako tyto ženy spojuje příběh Kat? Co vše se na své cestě za nádhernými a drahými šaty dozví? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení, při kterém vás bude od začátku mrazit.
Román mě moc bavil a nesmírně mě zaujal. Je rozdělen do 40 kapitol. Na začátku knihy je prolog. Na konci naleznete poznámku autorky, překladatelky i poděkování těm, co se na přípravě románu podíleli. Na titulní stránce autorka zvolila ženu sedící v krásných šatech s bílými rukavicemi na nádherném křesle. Vyvolává to ve mně pocity krásy a vznešenosti.
Příběhy na pokraji války jsem si opravdu zamilovala. Autorka střídavě vypráví příběh vnučky a babičky. Nevadilo mě, že střídala tyto dvě dějové linie a bez problému jsem se v tom orientovala. Má skoro 500 stran a bylo by škoda tak skvělý román nedočíst až do konce. Líbil se mně způsob, jakým autorka vyprávěla oba příběhy. Tuto knihu jsem si k recenzi nevybrala náhodou, jelikož jsem od této autorky přečetla román Pařížská švadlenka. Byla jsem moc zvědavá, jak na mě tento román zapůsobí. Toto dechberoucí čtení bych si klidně přečetla znovu. Určitě se k tomuto románu někdy vrátím. Děj knihy vás pohltí a jen tak nepustí.
Autorka románu zvolila dvě časové linie v současnosti roku 2012 a minulosti roku 1944.
Ukázka z knihy:
Dne 6. července, měsíc po vylodění v Normandii, byly spojenecké oddíly ještě daleko od Paříže, a když Skye, Margaux a Catherine kráčely po ulici, přistoupili k nim tři muži v šedých uniformách gestapa. Ani jedna na sobě nedala znát strach. Ale muži nešli dál. Zastavili se a Skye okamžitě věděla, že je někdo zradil. Podezření možná získal Margauxin nacista. Třeba viděli Catherine, jak vysílá zprávy. Možná někdo z lidí, které naverbovala Skye, nebyl tak věrný, jak si myslela.
Margaux se podařilo jednoho z gestapáků kousnout, Skye druhému poškrábala tvář a Catherine třetího pořádně kopla. Na kyanid, který měla na krku, Skye vůbec nepomyslela. Musí zůstat naživu.
Několik slov o autorce:
Australská spisovatelka Natasha Lesterová (1973) si vybudovala úspěšnou kariéru v marketingu kosmetické společnosti L Oréal- lukrativní místo ale opustila, aby se mohla vrátit na univerzitu a věnovat se tvůrčímu psaní. Její prvotina What Is Left Over, After (A co zbude potom) získala ocenění T.A.G. Hungeforda za nejlepší beletristické dílo. Časopis The Age ji označil za „pozoruhodný australský talent“ její kratší práce byly publikovány v četných antologiích a časopisech.
Natasha Lesterová má tři děti a žije s rodinou v Perthu. Je vyhledávanou lektorkou tvůrčího psaní.
- Autor: Natasha Lesterová
- Přeložila: Hana Sichingerová
- Žánr: beletrie
- Vydáno: 2021, Vydala Grada pod značkou METAFORA, Praha
- Počet stran: 471
- Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem
- ISBN 978-80-7625-132-8
Náhledová fotka od congerdesign z Pixabay
Fotka knihy: Grada Publishing a.s.
Nejnovější komentáře