Kritiky.cz > Filmy > Zajímavosti > Bulworth: Politická revoluce ve stylu hip-hopu s Warrenem Beatty

Bulworth: Politická revoluce ve stylu hip-hopu s Warrenem Beatty

Photo © 20th Century-Fox Film Corporation
Photo © 20th Century-Fox Film Corporation
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Warren Beatty poprvé nabídl film „Bulworth“ z roku 1998 v roce 1992 pod základním sloganem o muži v depresi, který si předtím, než se zamiluje, sjedná životní pojistku. Výkonný ředitel společnosti 20th Century Fox Joe Roth schválil tento návrh a rozpočet 30 milionů dolarů, než se Beatty pustil do práce na politickém úhlu pohledu, který měl být pro film ústředním bodem, přičemž Beatty využil podněty od scénáristů, jako jsou Jeremy Pikser, James Toback a Aaron Sorkin (který údajně scénář přepsal). Beatty a Pisker by získali nominaci na Oscara za nejlepší původní scénář.

Pikser popsal zkušenost ze spolupráce s Beattym jako frustrující. Studio mu platilo paušální částku za každou vytvořenou předlohu a Beatty strávil měsíce prací a přepracováváním jedné předlohy. Pikser byl unavený z odloučení od rodiny, Beattyho ega a nedostatečného platu, a tak opustil losangeleskou kancelář, kde s Beattym psal scénář, a vrátil se ke své rodině do L.A. Zbytek procesu dokončili oba po telefonu a faxu.

Beatty, který se v politice angažoval už dlouho, od doby, kdy byl jeho prvním hrdinou Robert Kennedy, chtěl natočit film, který by zasáhl do vnímání toho, že se politika příliš zahleděla do průzkumů veřejného mínění a získávání finančních prostředků, přičemž ztratila ze zřetele to nejdůležitější. Beatty svůj film stylizoval do hip-hopu a rapu kvůli „velkému komickému kontrastu“, který by z toho vzešel.

Beatty byl chválen za to, že se zabýval rasou, chudobou, nefunkčností systému zdravotní péče a kontrolou korporací nad politickou agendou, přičemž významná právnička Patricia J. Williamsová (která film viděla třikrát) poznamenala, že film zkoumá „prolínání rasismu s hlubokými a rostoucími třídními rozdíly v Americe“.
Beattyho film byl také chválen za to, že se zabýval rasismem, chudobou, nefunkčností systému zdravotní péče a kontrolou korporací nad politickou agendou.
Williamsová: „[Beatty] zná moc, ne-li ghetto, a tento film je účinný právě proto, že se zabývá otázkou moci…. Vracel jsem se k němu, protože mě udivuje takhle otevřeně levicový, nebojácný a excentrický film.“ – „Vždycky jsem se k němu vracel. Dodala: „Bulworth není jen o rase; přesněji řečeno, je to film o prolínání rasismu s hlubokými a rostoucími třídními rozdíly v Americe.“ (Wikipedia/IMDb)

Všechno nejlepší k narozeninám, Warrene Beatty!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 2,99140 s | počet dotazů: 245 | paměť: 57415 KB. | 06.10.2024 - 12:08:50