Kritiky.cz > Recenze knih > Království poníků - Nečekané přátelství - Filipka se poprvé setkává s královskou říší poníků

Království poníků - Nečekané přátelství - Filipka se poprvé setkává s královskou říší poníků

122295 350 0 fit
122295 350 0 fit
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

stazeny soubor

Uprostřed moře na kou­zel­ném ost­ro­vě žije spo­ko­je­ně krá­lov­ská rodi­na poní­ků. Tedy to bylo. Nyní mají vel­ké sta­ros­ti. Ztratilo se jim totiž všech osm pod­kov. Mezitím kde­si jed­na malá hol­čič­ka Filipka spo­lu se svým poní­kem Sněženkou prá­vě pro­ží­va­li jez­dec­kou sou­těž. Měli roz­hod­ně na vítěz­ství, pro­to­že žád­ný z před­cho­zích sou­tě­ží­cích neza­jel čis­té kolo. Filipka se Sněženkou to však doká­za­li - ale ouha. Zničehonic všech­no zmi­ze­lo. To pro­to­že ji budi­la její star­ší sest­ra Monika. Filipka si uvě­do­mi­la, že to byl jen sen. Celá rodi­na, tudíž sou­ro­zen­ci, i s nejmen­ším čle­nem bráš­kou Honzíkem a mamin­kou, se chy­ta­li pla­vat. Když dora­zi­li, tak Filipka běže­la do záto­ky ve tva­ru koň­ské pod­ko­vy.

Tam se zahle­dě­la do vody a vidě­la dva vel­ké moř­ské koníč­ky. Křikem zavo­la­la mamin­ku i sest­ru a pově­dě­la jim o tom. Monika se posmí­va­la a mamin­ka nevě­ři­la, ač si Filipka trva­la na svém. Dovolila se mamin­ky, jest­li může jít do vody a ta jí to povo­li­la. Filipka se tak mimo její dosah dosta­la až do spo­leč­nos­ti moř­ských koníč­ků. Dva z nich, Rozárka a Triton pro ni při­šli. Musela odjet na jejich kou­zel­ný ost­rov, aby jim moh­la pomo­ci. Na ost­ro­vě ji uví­tal poník - prin­cez­na Romana. Ta se hned zají­ma­la, jest­li jim při­šla pomoct s hle­dá­ním ztra­ce­ným pod­kov.

Jedna se o prv­ní díl, zatím z dvou pře­lo­že­ných, pokud vím. Autorka je tako­vý ten kla­sic­ký pohád­ko­vý typ. Většina auto­rů se spí­še zamě­řu­je na kri­mi­nál­ky nebo romá­ny. Je moc dob­ře, že se hlav­ně v zahra­ni­čí vždyc­ky vyloup­ne někdo, kdo se věnu­je žán­ru pohád­ka. Jako vždyc­ky, pokud se jed­ná o pohád­ku, pří­běh je vždyc­ky per­fekt­ní. Obálka  zno­vu bez­kon­ku­renč­ní.

 

  • Autor: Chloe Ryderová
  • Žánr: belet­rie pro děti
  • Nakladatelství: GRADA
  • Datum vydá­ní: 17. 08. 2020

 

 


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,50858 s | počet dotazů: 258 | paměť: 71985 KB. | 23.04.2024 - 12:53:36