Kritiky.cz > Recenze knih > Audioknihy > Shari Lapena – Manželé odvedle

Shari Lapena – Manželé odvedle

Recenze Audioknihy 1
Recenze Audioknihy 1
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!

První dny nového roku jsem trávila převážně s audioknihami, protože mě jeden klučina na facebooku přivedl k suprový aplikaci na poslech, tak jsem ji testovala🙂 Teď už audioknihy poslouchám jen přes ni, protože se v ní dají nastavit složky, odkud bere audioknihy – takže v Audiolibrixu dám stahovat knihu do dané složky a v té aplikaci ji vidím🙂

Prvními dvěma audioknihami v roce 2020 byly Proč máma pije (ale tu jsme nedoposlouchala a odložila jsme ji) a audiokniha Manželé odvedle od autorky Shari Lapeny. Na tu se teď půjdeme společně podívat!

Autor – Shari Lapena
Interpret – Martina Hudečková, Libor Hruška
Délka – 9 hodin 39 minut
Vydavatelství – Euromedia Group

NIKDY NEVÍTE, CO SE DĚJE NA OPAČNÉ STRANĚ ZDI.

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč.

Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…

Tak tohle nebylo úplně špatné. Ačkoliv jsem na tenhle příběh viděla vesměs rozpačité recenze, tak u mně tento příběh obstál. Už od začátku mě to vtáhlo do děje a měla jsem celkem problém se odtrhnout. 

Příběh vypráví o rodince, která žije v řadovém domku ve složení muž, žena a půlroční dceruška. Vedle nich bydlí bezdětný pár, ke kterému jdou manželé jednou večer na večírek. Jelikož jim odpadne hlídání, nechají holčičku samotnou doma a vezmou jen elektrickou chůvičku. Ano, čtete správně. Opravdu ti dva nechají své půlroční miminko doma samotné! Případ, při kterém vstávají všem rodičům vlasy na hlavě … A co teprve, když holčička najednou zmizí? 

První polovina příběhu se zabývá čistě únosem a vyšetřováním. Vidíme tu pohled hlavních postav – matky Ann, otce Marca, vyšetřovatele a rodičů Ann. Zhruba v polovině se ale příběh otáčí, dozvídáme se, kdo je únoscem, kdo jakou roli v celém případu hraje, a jak se případ náhle zamotává úmrtím jedné z vedlejších postav, která ale hraje svoji roli v celém případu. Postupné rozmotávání případu, vykládání mozaiky působilo hodně šokujícím stylem. U některých pasáží jsem si fakt říkala, jak může něco takového udělat! A ten konec? 

Styl vyprávění autorky mi sedl. Ačkoliv pár věcí bylo lehce předvídatelných, tak je vyprávění konstruováno tak, že udrží čtenáře u knihy, drží jej a nepustí. Aspoň tak to bylo u mě, jak se říká – sto lidí, sto chutí. Naprosto chápu, že některým čtenářům přišla kniha lehce nudná. Vyprávění se zdálo lehce kostrbaté, ale je to autorčina prvotina, takže je zde znát, že se autorka potřebovala rozepsat. Myslím, že další knihy budou lepší.  

Příběh jsem poslouchala jako audioknihu. Namluvili ji Martina Hudečková a Libor Hruška. Z mé strany je s volbou interpretů naprostá spokojenost, oba mají příjemné hlasy, které hrají emocemi. Bohužel co mi v audioknize vadilo, byly naprosto náhodně zařazené hudební vsuvky. Čekala, že se bude držet standardů jiných audioknih a hudební vsuvky budou pouze mezi kapitolami. Jenže vydavatel je vložil i pod určité monology v audioknize. Navíc mi v některých pasážích přišly dost hlasité, takže trochu zastřely zvuk hlasu. A asi by bylo lepší odlišit postavy, když jeden interpret čte více postav. V jednu chvíli totiž paní Hudečková četla pasáž Anniny matky a pak Ann, a trochu to splynulo, protože mezi postavami nebyla nijak velká pauza. Nevím, jak je to v knize, ale v audiu to bylo trochu matoucí. Takže na to je třeba dát při poslechu pozor. 

Abych to nějak shrnula – ačkoliv pár pasáží bylo lehce předvídatelných, tak konec byl jak rána kladivem a zboural moji teorii. Po poslechu jsem jen tak seděla u pc, koukala do obrazovky a snažila se vstřebat všechno. Musela sem si dát i sklenici vína 😂 Pokud jste fanoušky napětí, tak rozhodně mohu tuto audioknihu doporučit. 

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)


Webové stránky autorky

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,27521 s | počet dotazů: 299 | paměť: 72321 KB. | 18.05.2024 - 19:11:20