U řeky Zrmanji se natáčely jak záběry apačského puebla, tak také pasáž s hořícími vory - scéna, která stejně jako mnoho jiných nepocházela z pera Karla Maye. Scenárista Harald G. Petersson se nechal inspirovat bondovkou Srdečné pozdravy z Ruska (1963), v níž je podobná scéna s motorovými čluny. Zatímco tesaři zhotovovali dřevěné vory tím, že v řece Zrmanje svazovali kmeny stromů, Tadej si bezstarostně plaval poblíž. Trochu dál po proudu plaval také delfín, kterého sem přilákala čistá a slaná voda řeky. Když jeden z dělníků spatřil delfína s jeho hřbetní ploutví, zakřičel: „Žralok!“ Tadej se hrozně vylekal a v panice plaval k ještě nehotovému voru. Když ho dosáhl, pevně se ho chytil a z posledních sil se vyškrábal nahoru. Jenže vor byl mokrý a kluzký a Tadej sklouzl zpátky do vody. Přitom se nešťastně uhodil do horní poloviny těla. Ačkoliv to nebyl pád z velké výšky, zlomil si jedno žebro. Tak způsobil obyčejný žert jednoho dělníka úraz. Tadej mu to však neměl za zlé, protože sám často žertoval a mnohdy i drsněji.
U Plitvických jezer se natáčelo pronásledování Vinnetoua na Medvědí řece. Kameraman Ernst W. Kalinke seděl v nafukovacím člunu a zabíral Vinnetoua padajícího z vodopádu - přirozeně jen na jednu z menších kaskád. V ostatních záběrech použili filmaři figurínu. Lex Barker neměl na Plitvicích co na práci, a tak si nerušeně užíval volna. Staral se o pět výherců soutěže, uspořádané časopisem Neue Illustrierte, kteří směli po celý týden sledovat natáčení filmu.
Poslední filmovou lokalitou byla slovinská Ljubljana. V městské čtvrti Stožice stálo westernové město, které vzniklo již v roce 1963 pro film Die Flusspiraten vom Mississippi. Nyní se tu natáčely záběry skalpovaného Sama Hawkense, který varuje obyvatele Clintonu před proradnými Jicarilly. Natáčení filmu skončilo 13. srpna 1965. Část lidí z Rialta se vrátila zpátky do Berlína, většina však zůstala v Jugoslávii, protože za deset dní mělo začít natáčení filmu Old Surehand.
Části seriálu: Vinnetou - Poslední výstřel
- Vinnetou - Poslední výstřel - Winnetou 3. Teil (1965)
- Vinnetou - Poslední výstřel - Vinnetou nesmí zemřít
- Vinnetou - Poslední výstřel - Z ateliérů CCC do Jugoslávie
- Vinnetou - Poslední výstřel - Vinnetouova smrt
- Vinnetou - Poslední výstřel - Žert se špatnými následky
- Vinnetou - Poslední výstřel - Premiéra filmu
- Vinnetou - Poslední výstřel
Tak ja videl indianu spousty, z ruznych kmenu a musim rici ze snad jen Cherokee vypadali trochu jako ti v Mayovkach.Jinak bud nizci a tlusti ci velici a tlusti, malo stihlych indianu.A malo hezkych indianu ci indianech, hodnoceno ocima stredoevropana.
Zato ty jsi asi krasavec/krasavice.
Jenže Indiáni před sto padesáti letech žili - a vypadali - úplně jinak, než dnes, víme !!
Stejně.. kde jsou ty krásné, ohnivé cikánky (Cikáni jdou do nebe) ?? Když je vidím dnes, jsou do jedné obézní už jako děti... 🙁
Jsem v šoku, že ještě dnes někdo zná film Cikáni jdou do nebe s geniální hudbou Jevgenije Dogy. Natočen 1975. naštěstí ho Levné knihy asi před deseti léty vydaly na DVD.
A co takhle alespoň napsat, kdo je Tadej?!
Tadej - http://karel-may.majerco.net/filmy/filmovy-stab/vladimir-tadej/