Kritiky.cz > Recenze knih > Roxie Cooper – Den, kdy jsme se potkali (recenzní kniha)

Roxie Cooper – Den, kdy jsme se potkali (recenzní kniha)

Recenze knihy
Recenze knihy
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!

Recenzáčky se mi doma celkem nakupily, tak jsem se pustila do jejich zpracovávání. Jedním z těch, které čekají už nějakou dobu, je kniha Den, kdy jsme se potkali od autorky Roxie Cooper. Tato kniha pochází z produkce Nakladatelství Metafora. Pojďme se na ni podívat!

Autor – Roxie Cooper
Počet stran – 400
Nakladatelství – Metafora
Rok vydání – 2020
Edice – 7lásky

Stephanie a Jamie se poznají na uměleckém kurzu a od prvního setkání je zřejmé, že jsou jako stvořeni jeden pro druhého. Jenomže jsou zadaní a svědomí jim nedovoluje způsobit bolest jejich nejbližším. Rozhodnou se své zamilovanosti vzdorovat a lásce nepodlehnout. Vrátí se ke svým protějškům a následujících deset spolu prožívají každý rok pouze jeden den jako přátelé. Den naplněný štěstím, smíchem a radostí. Mohou ale dva lidé s takto silným spojením zůstat jen přáteli napořád?

Příběh o lásce, která může člověka zavést do šedé zóny mezi dobrým a špatným a přinutí ho zpytovat smysl tradičních hodnot a morálky. A také varuje, že na tomto světě nejsme navždycky a občas je lepší rozhodnout se rychle.

Když jsem dostala tuto knihu na recenzi, nepřečetla jsem si o ní dopředu žádné informace. Zjistila jsem totiž, že čím míň o knize vím, tím víc pak dokáže překvapit. Stačilo mi, že je z edice 7lásky.

I tak mi ale začtení chvíli trvalo. Zprvu jsem v příběhu viděla jen dva lidi, kteří se chystají k nevěře. Stephanie a Jamie se potkají na uměleckém kurzu, kde si sebe všimnou a povídají si. Jenže po víkendu odejdou domů s vědomím, že se nikdy už neuvidí. Stephanie se mezitím vdá za svého snoubence Matta a Jamie se vrátí k manželce a své práci na umělecké škole. Jenže rok se s rokem sešel a po roce se ti dva znovu potkají na stejném místě. Tentokrát to už mezi nimi jiskří a závan nevěry je na dosah.

Jak tak pokračovaly stránky, přešla mě zloba na obě postavy, protože v jejich celkem unikátním vztahu bylo něco víc. Viděli se jen jednou za rok. 10 schůzek za 10 let. Čas plyne a Stephanie i Jamie si postupně uvědomují, co se děje. Do toho se ale musí vypořádávat s nástrahami života. Stephanie prostřednictvím rozhovorů s terapeutkou Jane odhaluje své tajemství a svou minulost, na oplátku jí Jane poskytuje cenné rady a postrkuje ji „správným směrem“.

Obdivuji autorku a překladatelku za práci s textem, který v této knize doslova vyniká svým obsahem. Na téměř 400 stranách se autorce povedlo vytvořit desetiletý příběh, ověnčený dávným tajemstvím kolem matky Stephanie. Bohužel ale kniha končí smutně. Po dlouhé době jsem brečela u knihy a navíc mě velice zasáhla. Překladatelka a korektorka zde odvedly velice dobrou práci, za celou dobu čtení jsem narazila jen na pár překlepů. Bohužel jsem si je nezatrhla, ale při příštím čtení to udělám. Je celkem fajn narazit na knihu, která neobsahuje 3 chyby na každé straně.

Knihu mohu rozhodně doporučit ke čtení, je naprosto skvěle napsaná a obsahuje sice rozsáhlý, ale krásný příběh, byť se smutným koncem (ale zase je ze života, a život někdy přináší smutné konce.) Text je propracovaný a napsaný tak, že udrží čtenáře u příběhu, dokud nedojde na konec. 

Děkuji nakladatelství Metafora za zaslání knihy k recenzi, hned po dočtení putovala na poličku oblíbenců a rozhodně se do ní někdy začtu znovu. Knihu můžete zakoupit zde: Den, kdy jsme se poznali

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)


Webové stránky autorky

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 4,57031 s | počet dotazů: 325 | paměť: 71960 KB. | 22.07.2024 - 16:26:41