Kritiky.cz > Horory > Chupacabra Terror (2005)

Chupacabra Terror (2005)

rp thumbCoverMain.jpeg
rp thumbCoverMain.jpeg
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Plavba na luxus­ní loďi se změ­ní v boj s krve­lač­ným mon­strem.

Agent Lance Thompson při­jíž­dí vyšet­řit krá­dež šper­ků a peněz, kte­ré zmi­ze­ly z tre­zo­ru luxus­ní lodi Regent Queen. Ta prá­vě vyrá­ží na dal­ší plav­bu a nikdo netu­ší, že jeden z pasa­žé­rů taj­ně nalo­žil na palu­bu dře­vě­nou bed­nu, ve kte­ré se skrý­vá něco tajem­né­ho. Plavba pro­bí­há v pořád­ku, bohá­či utrá­ce­jí své pení­ze v kasi­nu a Lance zatím ve svém vyšet­řo­vá­ní moc nepo­kro­čil. Klid však brzy kon­čí. Ve skla­diš­ti jsou nale­ze­ni čty­ři mrt­ví čle­no­vé posád­ky a jejich těla jsou odpor­ně zohyzdě­ná. Začne pát­rá­ní po celé lodi, pro­to­že si všich­ni mys­lí, že uteklo něja­ké dra­vé zví­ře. Bohužel prav­da je mno­hem hor­ší. Doktor Peňa se při­zná, že v bed­ně pře­vá­žel mýtic­ké­ho tvo­ra Chupacabru, kte­rý měl slou­žit k vědec­ké­mu bádá­ní. Tvor je nesku­teč­ně chyt­rý, rych­lý a hlav­ně pořád hla­do­vý. Počet pasa­žé­rů se začne sni­žo­vat a nikdo si neví rady jak ho chy­tit nebo zabít. Lance a kapi­tán musí rych­le něco vymys­let.

Český název: Chupacabra: Temné moře
Režie: John Shepphird
Rok výro­by: 2005
Délka: 85 min
Země: USA

Hrají:
John Rhys-Davies ... (kapi­tán Randolph)
Dylan Neal ... (Lance)
Chelan Simmons ... (Jenny Randolph)
Giancarlo Esposito ... (Dr. Peña)
Mark Viniello ... (Chupacabra)
... a dal­ší

Tak a máme tady dal­ší film, kte­rý sta­ví svůj děj na myto­lo­gic­ké bytos­ti. Tentokrát se však jed­ná o veli­ce sla­bé zpra­co­vá­ní, kte­ré je spíš k smí­chu, než abys­te se u něj bavi­li. Režisér Shepphird se řadí k reži­sé­rům, kte­rým bys­te se měli vyhý­bat vel­kým oblou­kem. Na svém kon­tě má zhru­ba šest fil­mů, ale ani jeden z nich neza­zna­me­nal žád­ný vět­ší úspěch. Většinou se jed­ná o veli­ce pod­prů­měr­né tele­viz­ní fil­my, kte­ré jsou omy­lem fil­mo­gra­fie. Neřekl bych, že je to jen otáz­kou malé­ho roz­počtu, ale i jeho reži­sér­ské neschop­nos­ti. V roce 1996 nato­čil trap­nou kome­dii Snowboard Academy, kte­rá zce­la po prá­vu pat­ří na csfd mezi 200. nej­hor­ších fil­mů. Jeho dal­ší film, tak­též kome­die Santa Trap nedo­pa­dl o moc lépe.

Na začát­ku toho­to fil­mu máme mož­nost vidět, jak kryp­to­zo­o­log Peňa a jeho muži loví báj­né­ho tvo­ra. Sice toho není moc vidět, ale ale­spoň se dočká­me něko­li­ka poda­ře­ných hlá­šek. Potom se pře­su­ne­me na luxus­ní loď, kte­rá je cel­kem sluš­ně vyba­ve­ná a urči­tě bych se v tako­vé někdy rád pro­jel. Tady sle­du­je­me ze začát­ku nud­né žvás­ty pasa­žé­rů, kte­ří nema­jí zrov­na moc dob­ré vycho­vá­ní. Pořád se nic pořád­né­ho nedě­lo a já se začal nudil. Pak při­šla scén­ka ze skla­diš­tě a zase ožil. Říkal jsem si, že teď už to bude pará­da, ale potom zase nic. Útoky mon­stra byly roz­ma­za­né a pořád­ně jsem si ho nesta­čil ani pořád­ně pro­hléd­nout. No a ono to zas tolik neva­di­lo, pro­to­že když už k tomu koneč­ně došlo, byl jsem pořád­ně zkla­ma­ný. Uviděl jsem veli­ce sla­bý kos­tým, kte­rý mě v žád­ném pří­pa­dě nemohl vystra­šit. Gumová hla­va se občas pěk­ně zaky­má­ce­la a já si v duchu říkal, že mu spad­ne brzo z hla­vy. Po hudeb­ní strán­ce se taky moc nepřed­ved­li. Zaznělo zde něko­lik melo­dií, kte­ré vět­ši­nou dopro­vá­ze­ly trha­né scé­ny, kdy pro­ná­sle­do­va­te­lé nahá­ně­li mon­strum, ale moc se mi nelí­bi­li.

Chupacabra:
Tento tvor se údaj­ně vysky­tu­je v Portoriku. Již více než sto let jsou z ves­nic hlá­še­ny pří­pa­dy, kdy ten­to tvor měl zaú­to­čit na domá­cí zví­řa­ta a vysát je do posled­ní kap­ky krve. Je popsán jako homi­no­id při­po­mí­na­jí­cí zarostlou muž­skou posta­vu, kte­rá má dosa­ho­vat výš­ky 1,5 met­ru. Jeho chlu­py mají žlu­tou až tma­vo­hně­dou bar­vu, má tla­mu plnou ost­rých zubů. V roce 2000 bylo nale­ze­no a vyfo­ce­no mrt­vé tělo tvo­ra, kte­rý se podo­bá popi­su toho tvo­ra. Nikdy ale neby­lo pro­ká­zá­no, že by moh­lo jíst sku­teč­ně o Chupacabru.

Nejznámějším her­cem je jis­tě John Rhys-Davies, kte­ré­ho jis­tě všich­ni zná­te z fil­mů Waxwork (1988) nebo z fil­mů o Indiana Jonesovi. Tento zku­še­ný herec se obje­vil v desít­kách fil­mů i tele­viz­ních seri­á­lech. Dylan Neal sice tak zná­mý není, ale zahrál si už taky v něko­li­ka fil­mech. Dokonce se obje­vil i v horo­rech, ale ani jeden z fil­mů neměl nikdy vel­ký úspěch. Zahrál si ve fil­mech: Prom Night 3, Vampire Bats, Locusts, The President’s Man.

U toho­to fil­mu se jis­tě bát nebu­de. Ale pokud se chce­te tro­chu poba­vit, tak se na něj urči­tě podí­vej­te. Alespoň uvi­dí­te, co všech­no se dá nato­čil. Filmový tvor nemá s legen­dou kro­mě své­ho názvu nic spo­leč­né­ho. Herecké výko­ny jsou pod­prů­měr­né a pře­va­žu­je tady spíš nuda nad akcí. Nejhorší ze vše­ho je loď zabra­ná svrchu. Připadal jsem si jako při hra­ní něja­ké­ho lod­ní­ho simu­lá­to­ru.

Hodnocení:
Dávám 30% a to hlav­ně za scén­ky se sta­rou bab­kou a jejím psem.


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,25472 s | počet dotazů: 261 | paměť: 71976 KB. | 30.04.2024 - 23:28:15