Kritiky.cz > Recenze knih > Pecivál domácí je hrdinou léta - odváží se Pecivál vydat zachránit své kamarády?

Pecivál domácí je hrdinou léta - odváží se Pecivál vydat zachránit své kamarády?

117307 350 0 fit
117307 350 0 fit
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

foto

Pecivál byd­lel se Šťouralem v reza­vé kon­vi­ci. Občas mají i návště­vu, přes­to­že byd­lí na zrov­na ne hez­kém mís­tě. Pecivál se zrov­na pro­bu­dil a hned se zají­mal o to, jest­li mu při­sta­ne v bři­chu něja­ká slad­ká dob­ro­ta. Tu by chtěl momen­tál­ně úpl­ně ze vše­ho nej­víc. Pecivál chtěl po Šťouralovi, aby mu dal tro­chu jeho suše­ných drob­ků. Šťoural mu ale vyna­dal, aby nebyl líny a našel si drob­ky sám. Jeho kama­rá­di se jed­nou roz­hod­li, že půjdou na výlet, ale Pecivál s nimi nešel. Vždycky si totiž našel něja­kou výmlu­vu, jen aby nemu­sel vylézt z kon­ve. No, a pak toho lito­val. Nakonec z toho vše­ho usnul.

Když se pro­bu­dil, zjis­til, že už je šero a Šťoural s ostat­ní­mi nejsou doma. Navíc prše­lo a Pecivál začal být neklid­ný. Jeho spo­lubyd­lí­cí mu začal vel­mi chy­bět, i přes­to, že se pořád doha­do­va­li. Z toho stes­ku usnul. Probudil se až ráno a mys­lel si, že se jed­na­lo pou­ze o jeho sen. Jaké bylo jeho pře­kva­pe­ní, když se ujis­til, že to všech­no se doo­prav­dy dělo. Nakonec se roz­ho­dl, že vyjde z kon­ve - popr­vé v živo­tě - a bude své kama­rá­dy hle­dat. Když vyšel ven na slu­níč­ko, byl napros­to omá­men a uchvá­cen z té pří­rod­ní krá­sy. Avšak pomys­lel na kama­rá­dy a vydal se po jejich sto­pách.

Je to tako­vá kla­sic­ká pohád­ka. Podle mě úpl­ně doko­na­lá pro men­ší děti. Je tam hod­ně obráz­ků a méně písma, ale to vůbec neva­dí. Kresby jsou spo­lu s obál­kou vel­mi pěk­né, ostat­ně, jak to vždyc­ky u pohá­dek bývá. Má 80 stran a roz­hod­ně dopo­ru­ču­ju.

  • Autor: Dagmar Medzvecová
  • Žánr: belet­rie pro děti
  • Nakladatelství: GRADA
  • Datum vydá­ní: 15. 02. 2021


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 4,00338 s | počet dotazů: 262 | paměť: 71523 KB. | 25.06.2024 - 19:53:18