Kritiky.cz > Seriály > TV Recenze > Wednesday - Mladá Addamsová na střední škole

Wednesday - Mladá Addamsová na střední škole

Photo © Netflix
Photo © Netflix
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Loading...

Tim Burton nato­čil pro Netflix spin- off Addamsové rodi­ny a je z toho budou­cí kla­si­ka pro moder­ní divá­ky, ale potě­ší i fanouš­ky Burtonovy tvor­by. Wednesday je neče­ka­ný hit a dal­ší vel­ký úspěch pro Netflix, já se obá­val v oby­čej­nou teen spo­třeb­ní taš­ka­ři­ci, ale je to pará­da po všech strán­kách. Wednesday je pocti­vá a tem­ná detek­tiv­ka, kte­rou by moh­la závi­dět i Agatha Christie s esen­cí Harryho Pottera zasa­ze­ná do svě­ta Addamsové rodi­ny s kap­kou horo­ru.

Tohle je koktejl, kte­rý chut­ná výbor­ně. Celou show si kra­de pro sebe Jenna Ortega, novo­do­bá Scream Queen (Babysitter, Vřískot, X, Wednesday) sluš­ná horo­ro­vá kari­é­ra na 20 let, ( Chci vidět Samaru Weaving, Jennu Ortegu a Anyu -Taylor Joy v jed­nom fil­mu !!). Ortega se do role Wednesday naro­di­la, její sar­kas­mus a cynis­mus z ní dělá iko­nic­kou posta­vu a půso­bi­vé­ho detek­ti­va, kte­ré­ho by chtěl za par­ťá­ka i Sherlock Holmes. Málokdy se sta­ne, že žen­ská posta­va zvlád­ne utáh­nout celý film natož seri­ál, ale Ortega to zvlá­dá s pře­hle­dem, nene­chá si srát od niko­ho na hla­vu a její hláš­ky i roz­to­mi­lý look je vylo­že­ně tre­fa do čer­né­ho.

Vizuálně je Wednesday vel­mi fajn, scé­nař je sluš­ný, je to napsá­no vel­mi inte­li­gent­ně (né jen samot­né dia­lo­gy, ale i dějo­vé zvraty- finál­ní je neče­ka­ný!), hud­ba je pří­jem­ná, ved­lej­ší posta­vy jsou sym­pa­tic­ké, pro­stře­dí ško­ly Nevermore při­po­me­ne to nej­lep­ší z HP a líbi­lo se mi i netra­dič­ní ústřed­ní mon­strum. (nesta­ví to na žád­ném expli­cit­ním nási­lí ani jumps­ca­rech, ale tady mi to vůbec neva­dí). Jde o svě­ží a zábav­nou žánrov­ku, kte­rá potě­ší tee­nage­ry i dospě­lé a to se stá­vá málo­kdy. Velkým plu­sem je i dra­vost pří­bě­hu, kde zábav­nost hra­je prim a celých 8 dílů se dá zhléd­nout na jeden nádech a sle­do­vá­ní je to vskut­ku pří­jem­né.

8/10


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 4,59561 s | počet dotazů: 275 | paměť: 72123 KB. | 21.02.2024 - 05:17:48