Kritiky.cz > Recenze knih > Jednorožci z Čarovného lesa - Kouzla jednorožců - tři dívky pomáhají díky magii

Jednorožci z Čarovného lesa - Kouzla jednorožců - tři dívky pomáhají díky magii

Jedno 1
Jedno 1
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Lea a Jing jsou dvě sest­ry. Momentálně jeli do Tábořiště Na vrchol­ku. Těšily se, že pot­ka­jí svo­je sestře­ni­ce Izabelu a Emu. Jeli tro­chu poz­dě, pro­to­že Jing se děla­lo špat­ně a tak se muse­lo čas­to zasta­vo­vat. Když se všich­ni při­ví­ta­li, tak Lea, Izabela a Ema upro­si­ly rodi­če, aby se moh­li tro­chu pro­běh­nout. Dostaly se až do záto­ky, kde nara­zi­ly na kopy­ta. Divily se, kde se tady vza­la. Došly k závě­ru, že tady exis­tu­je něja­ká magie. A to měly všech­ny tři pocí­tit vel­mi brzy. Děvčata totiž polo­ži­la svo­je bosé nohy do stop kopyt a zni­če­ho­nic se pře­nes­ly na úpl­ně jiné mís­to. To by samo o sobě neby­lo až tak zlé.

112814 350 0 fit

Ale ony se navíc změ­ni­ly - sta­li se z nich krás­ní jed­no­rož­ci. Izabela s Leou byly nad­še­né, jen Ema tomu odmí­ta­la uvě­řit a mys­le­la si, že je to jen něja­ký sen. Ema byla doce­la ner­vóz­ní a vznes­la více než logic­kou otáz­ku - co budou dělat, až se po nich začnou shá­nět rodi­če. Izabela nechtíc při­pus­ti­la, že neví. Nakonec se roz­hod­ly, že vyzkou­ší dát kopy­ta do otis­ků. A poved­lo se. Byly zpát­ky v záto­ce a zno­vu jako hol­ky. Navíc se ani nezmě­nil čas, všech­no bylo stej­né jako když odchá­ze­ly. Izabela s Leou byly vel­mi nešťast­né. Tak se všech­ny roz­hod­ly, že se vrá­tí pro­zkou­mat magic­ké mís­to jako jed­no­rož­ci.

Spisovatelka pou­ži­la stej­ný nebo tedy vel­mi podob­ný motiv jako u před­cho­zí série o moud­rých sovách. To ale vůbec neva­dí. Někdo by namí­tl, že je to pře­ce stej­né jako před­tím. Mě to ale nijak nepře­ká­ží. Dokonce je tady i stej­ný jeze­vec Bobby. Podle mě je to výbor­ná pohád­ka. Obálka je famóz­ně krás­ná. Já milu­ju bez­mezně zví­řa­ta a tohle se poved­lo na výbor­nou. Za mě roz­hod­ně dopo­ru­ču­ju.

  • Autor: Catherine Coeová
  • Žánr: belet­rie pro děti
  • Nakladatelství: Grada
  • Datum vydá­ní: 16. 04. 2021


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup

Části seriálu:  Jednorožci z Čarovného lesa


Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 4,17602 s | počet dotazů: 260 | paměť: 71577 KB. | 25.06.2024 - 18:29:14