Kritiky.cz > Recenze knih > Recenze komiksů > #DP164: Kang Dobyvatel se dočká vlastní minisérie

#DP164: Kang Dobyvatel se dočká vlastní minisérie

kangtheconqueror
kangtheconqueror
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

 Autorem článku je Daniel Palička


Kang Dobyvatel (v angličtině Kang the Conqueror) je dodnes považován za jednoho z největších avengerovských záporáků vůbec. Stvořil jej legendární Stan Lee spolu s kreslířem Jackem Kirbym, přičemž poprvé se objevil během šedesátých let v osmém sešitě pravidelně vycházející řady Avengers.

V průběhu mnoha let byla jeho minulost neustále obohacována různými komiksovými autory. Co si však budeme povídat, od doby, co se Kang poprvé objevil na scéně, jsme se o něm dozvěděli tolik, že se ve všech informacích pomalu začínáme ztrácet. A to se ani nerozepisuji o jeho dávných příbuzných a verzích z alternativních realit. Člověk z toho rázem má v hlavě hotový guláš! Proto není divu, že se vydavatelství Marvel rozhodlo dát tomuto zlosynovi patřičný prostor v plánovaném komiksu “Kang The Conqueror”. 

Minisérie, kterou si na paškál vezme kreativní tým ve složení scénárista Collin Kelly a kreslíř Jackson Lanzig (společně pracovali na projektech Joyride, Green Arrow a Star Trek: Year Five), má sloužit jako definitivní vysvětlení původu kosmického cestovatele času. Měli bychom se v ní dozvědět všechny zásadní informace o Kangově životě, jež by měl marvelovský čtenář znát. Autoři se budou nejen snažit zmapovat život jednoho z největších marvelovských zlosynů, ale zároveň se pokusí začátečníkům představit jeho zlotřilá alter ega, ať už jde o faraona Phara-Oha, Immortuse a celou řadu dalších.  


První číslo vychází 18. srpna 2021. Na internetu jsou již nyní dostupné oficiální černobílé ukázky z prvního čísla. Podívat se na ně můžete přímo zde: 
Jde o Kangovu vůbec první sólovou minisérii, takže očekávání jsou opravdu veliká. Osobně doufám, že se komiks vydaří, jelikož pro nováčky by mohlo jít o skvělou příležitost se se záporákem podobného kalibru dokonale seznámit, zvlášť když se má v roce 2023 objevit na filmovém plátně ve snímku “Ant-Man and the Wasp: Quantumania”. Jsem nesmírně zvědavý a pevně doufám, že se Kellymu a Lanzigovi podaří představit Kanga širšímu okruhu čtenářů. 

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 4,36824 s | počet dotazů: 266 | paměť: 71575 KB. | 21.06.2024 - 18:31:41